Черен списък на професионалните домоуправители

  • 72 660
  • 330
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: X
Точно поради такива коментари си мислих да не препоръчвам, но все пак реших да споделя мнение. В тази тема бях доста активна, докато не се отървахме от старата фима, което е супер. И сега получавам нотификации за всеки коментар тук. Но предполагам, че хора с повече публикации от мен го знаят това нещо с нотификациите.

Фирмата е малка, на нас ни върши работа, вие си преценете дали да ги пробвате. Успех Simple Smile

Като дойде някой нов потребител да ми препоръчва нещо, и някак на реклама намирисва, и то яко.
Виж, ако потребител с 6000 поста каже нещо, по има шанс да го кредитирам с доверие.
Ама с 31 поста, кога намери темата, кога дойде....айде нема нужда...

# 211
  • Мнения: 2 072
Виждам, че темата е черният списък. В него включвам Образцов вход.
Може ли някой да предложи професионален домоуправител в София, който освен да събира пари, да върши и необходимата работа?
Какъв е проблемът с тях … ние ги оглеждаме Sad
Основно работят по вземане на задължения от длъжниците и събирането на таксите. За вършене на работа, се бавят или нищо не правят.

# 212
  • София
  • Мнения: 5 134
За Образцов вход разказвах по-рано. Опитаха се да ни измамят много нагло с подставени фирми за смяна на щрангове - водят уж 3 фирми да презентират, но те не са 3 де факто, а една. Различно име на един и същи собственик / семейна собственост. Това лесно се проверява в Търговския регистър. Цените двойни спрямо пазарните , но и с това са готови - носят канализационни тръби, които не са за работа под налягане и убеждават, че всички други фирми на пазара ще ни сложат от тях и затова техните цени са двойни - само те, виждате ли, работели с водопроводни тръби 😅😅
Изобличих ги и убедих входа да не приемаме офертите им и сам се ангажирах ( докато им плащах такса за да работят ).
Видяха, че няма да им минат номерата, отделно сме и санирана сграда и няма с какви други ремонти да се опитват да ни цакат.
Сами поискаха да прекратим договора ни.

# 213
  • софия
  • Мнения: 25 459
От по-малко от година сме с Образцов вход. Не сме се сблъсквали с описаните с тях проблеми, но и не е имало нужда от подобни ремонти.
Това, което е нагло при тях - лятото не чистиха входа 3 седмици в един от месеците. И не беше просто "забравила е да се подпише". Беше мръсно. Следващите месеци все имаше седмица-две, в които пак не се чистеше. Като се обадех по телефон един, който не се представя и с когото ме свързват, нагло ми обясняваше обстоятелства, които не касаят нашия вход (напр. говори за брой етажи, които при нас ги няма), как сами сме виновни, че е мръсно, как жената, която чистела "забравяла" да се разпише, да ми се били показвали като дойдели (все едно седя по цял ден и тях чакам да ги контролирам), как за парите, които плащаме не можело да очакваме "германска прецизност" (все едно някой това очаква и все едно те не са определили цената за почистване)  и още 100 тона наглости. От 2 месеца се чисти горе-долу регулярно, че даже и успяват да се разпишат. В месеците, в които не се чистеше, това не беше отразено в таксата.
От отчетите виждам, че има големи несъбрани суми. Ще видим, когато има ОС, какво ще стане.

# 214
  • Мнения: 3 152
Виждам, че темата е черният списък. В него включвам Образцов вход.
Може ли някой да предложи професионален домоуправител в София, който освен да събира пари, да върши и необходимата работа?
Какъв е проблемът с тях … ние ги оглеждаме Sad
Основно работят по вземане на задължения от длъжниците и събирането на таксите. За вършене на работа, се бавят или нищо не правят.
Само това ли ?
И как събират задълженията , при нас и преди много не плащаха … та не знам как която и да е фирма законово ще ги принуди ?! Още повече някои входове са против фирма, искат да се оправят сами Sad

# 215
  • Мнения: 2 072
Имат юристи и водят дела срещу длъжниците.

# 216
  • Мнения: 3 152
Имат юристи и водят дела срещу длъжниците.
Явно това правят … като управление Simple Smile

# 217
  • София
  • Мнения: 3 778
Делата срещу длъжници не са с голям успех. Иначе в момента ние сме с Техем. Справят се доста добре.

# 218
  • София
  • Мнения: 542
Имат юристи и водят дела срещу длъжниците.
Извинете, цитирам Ви само заради казаното.
Преди 6 години сключихме договор с Вход Мениджър именно заради уверението им, че ще съберат сумите от длъжниците. За 6 години не само не са събрани, а длъжниците продължават да трупат нови суми и касата ни е на минус с четирицифрена сума. От коректните плащащи си вземат тяхната си такса, плащат тока и до там. Чистенето преди с бригада беше под всякаква критика, сега идва едно момиче, което се старае. На общите събрания отговорът им винаги е, че са повдигнати дела срещу некоректните, но документи или резултати няма. За по-сериозни проблеми комуникацията е адски тегава и мудна. Винаги любезно казват, че са входирали сигнала и до там. Когато се налага ремонт, пращат безумни оферти от фирми, с които работят - надценки с хиляди.
Моето заключение е: Който няма сключен договор с професионален домоуправител, по- добре да не го прави.
Съберете се, изберете си домоуправител, направете си вайбър група за решаване на проблеми, открийте си банкова сметка и се справяйте сами! Със сигурност ще сте по-бързи, по-адекватни и работата ще се върши по-качествено от фирмите за даден ремонт, когато им висите над главите. Недостатък е, че няколко човека /поне 3-ма/ трябва да са ангажирани, но "на вълка врата е дебел, защото си върши работата сам".

# 219
  • Мнения: 3 152
Делата срещу длъжници не са с голям успех. Иначе в момента ние сме с Техем. Справят се доста добре.
Имат ли сайт ?

# 220
  • Мнения: 200
С Образцов вход имах известни отношения, макар и малко индиректни. Наложи се да посетя офиса им, освен, че случителите бяха супер неадекватни, а и присъствах на разговор между тях, обсъждайки постъпил сигнал от клиент за неработещо поредна седмица осветление. Изобщо не се възмутиха от присъствието ми, а иначе по телефона на клиента му извадиха супер нежния глас, че ще проверят, но не и че ще го оправят...

# 221
  • Мнения: 2 072
Образцов вход се справят добре при нас със събирането на вземанията.
Вече са платени или се изплащат към съдия-изпълнител.
И до тук.
Има неотложни проблеми за решаване, с години си стоят. За спешни неща и в момента чакаме повече от седмици. Отговорниците им за входа се държат неуважително,  понякога и надменно.
Малко ми наподобяват фирмите за събиране на вземания. За това са доста работливи.

# 222
  • Мнения: 3 152
Направо съм в ступор  … явно няма читави фирми, да вършат работата, за която им се плаща Sad

# 223
  • Мнения: 68 647
Няма.
Всеки гледа откъде да чопне пари.

По-добре си платете на съсобктвеник, двама или трима..ти поне ще са заинтересовани, защото са вътре в кюпа Simple Smile ..касае ги пряко липсата на осветление да речем, и т.н.

# 224
  • софия
  • Мнения: 25 459
Ами не става и с хора от входа. Такъв завлече входа с пари, беше фалшифицирал подписи и беше батак. Това е сериозен ангажимент и изисква отделяне на време, създават се междусъседски неприятни отношения. Повечето хора, които имам капацитет да се занимават, са целодневно ангажирани, винаги има (възрастни) хора, които имат претенции и нямат ангажимент и е сложна работа.
Ние подписахме с Образцов вход по тези причини. Колежка бяха с тях и беше доволна. Но им порасна работата. Човекът, който отговаря за нашия вход, е кооперативен, но до там. Отношението на тези в офиса наистина е нагло.

Общи условия

Активация на акаунт