Черен списък на професионалните домоуправители

  • 72 350
  • 330
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 3 765
Имам чувството, че в тази тема се регистрират различни фирми и се плюят един друг. Като цяло затвърждава се мнението, че всички компании са крадци и мошеници.

# 256
  • Мнения: 2 062
Имам чувството, че в тази тема се регистрират различни фирми и се плюят един друг. Като цяло затвърждава се мнението, че всички компании са крадци и мошеници.
Какви фирми да се регистрират?
Аз чета коментари за въпросните фирми от потребители, които съм ги срещала и в други теми.

# 257
  • София
  • Мнения: 3 765
Ами погледни колко много отговори с огромни постове има от новорегистрирани потребители. Конкурентната война е жестока. Но направо имам чувството, че темата е коя фирма кой конкурент да смаже в БГ мама. Иначе да тръгнеш да се регистрираш във форума само и само, за да наплюеш някаква фирма..... Голям ентусиазъм се иска

Последна редакция: чт, 19 яну 2023, 14:15 от Yellow_girl

# 258
  • Мнения: 24
Повече от очевидно е, че има трол акаунти, регистрирани целево за очерняне на дадени фирми (с по 1, 5, 10 мнения). В същото време е сигурно, че има и немалко наистина недоволни от услугите на компаниите. Проблемът според мен не е в това - ясно е, че услугата е сравнително млада и очакванията на клиентите се напасват с реалността и обратното, това е процес, с времето най-вероятно ще се коригира с времето и от двете страни. Надали тази услуга ще е кой знае колко харесвана някога - тя е сходна с комунална и насочена към масов клиент, така че съдбата и ще е подобна на другите комунални услуги - никой не звъни на Топлофикация да благодари, когато има парно(защото очевидно, това им е работата), но естествено, че всички споделят негатива си доста шумно, когато по някаква причина го няма. Фирмите за професионално управление са свикнали, че работата им често е неоценявана и биват обвинявани за всякакви небивалици и конспирации. В никакъв случай не е от помощ и факта, че към момента сферата е нерегулирана и има "играчи" с наистина недобросъвестни практики. Скорошният регулаторен режим най-вероятно ще реши поне частично този казус.

Проблемът обаче е, че дори при критиката на фейк или истински акаунти прозира реалния проблем - хората се ядосват защо "съседите избрали фирма без тях" - главната причина за нужда от фирми и посредници е липсата на ангажираност от страна на собствениците - същите тези собственици не слизат по събрания и после се сърдят, че някой взел решение от тяхно име. Същото е и с всеки друг елемент - всичко е описано в договорите, ангажиментите като такси и причини за начисления са афиширани по определени начини и като цяло няма нищо скрито - просто реалната реакция при неразбиране/незнание е агресия, вместо запознаване с фактите. Имаме много клиенти, които перфектно разбират, че не сме длъжни да издържаме сградите им, но в същото време има много, които са тотално незаинтересовани от случващото се и ни държат длъжни за всяка несгода в тяхната Етажна Собственост, включително тези, които самите те създават. Аргументът, че всичко е ангажимент на фирмата, когато такава е наета, е изцяло кух и е сходен като този при демократичното управление на една страна - едикои си са избрани, те са отговорни и виновни за всичко, а личната отговорност остава някъде там - размита и непоета от никого, защото е по-лесно. Та проблемът наистина е в неразбирането, че собствениците в една сграда следва да бъдат пряко заинтересовани от всичко случващо се и още повече - те са преки участници в него, независимо кой е управител. Ако хората разбираха това и участваха активно и добросъвестно, проблемите щяха да са много по-малко. Естествено, в тази тема има доста от типа собственици в сгради, които са активни и коректни и не попадат в горната категория, но обикновено точно те страдат най-много от ситуацията, в която са поставени, поради факта, че никой не избира съседите си и че на места тези мини-общества са изцяло заразени от тотален непукизъм и липса на отговорност.

Последна редакция: чт, 19 яну 2023, 11:31 от vmofficial

# 259
  • Мнения: 68 579
Интересно схващане, но изцяло порочно...не съм била звъняла да благодаря на теца че имам парно. Те звънят ли ми да ми благодарят, че плащам сметката?
Това са договорни отношения, двустранни...това че имам парно не се дължи на благоволията на теца, напротив, дължи се и на моя ангажимент да заплащам за услугата, което и правя.
Когато нямам парно това е нарушение на договора, по който аз съм изрядна страна - плащам си, та недоволството ми не е чудо невиждано, а естествена, нормална и цивилозавана реакция! Как пък не ще си мълча при липса на топлоподаване - да не съм овца като вас, господине/госпожо?

По темата - че не ставате, не ставате. Не си вършите работата както трябва и както аз бих я вършила, а дерете кожите, събирате едни пари и си правите каквото си искате.

# 260
  • Мнения: 24
Интересно схващане, но изцяло порочно...не съм била звъняла да благодаря на теца че имам парно. Те звънят ли ми да ми благодарят, че плащам сметката?
Това са договорни отношения, двустранни...това че имам парно не се дължи на благоволията на теца, напротив, дължи се и на моя ангажимент да заплащам за услугата, което и правя.
Когато нямам парно това е нарушение на договора, по който аз съм изрядна страна - плащам си, та недоволството ми не е чудо невиждано, а естествена, нормална и цивилозавана реакция! Как пък не ще си мълча при липса на топлоподаване - да не съм овца като вас, господине/госпожо?

По темата - че не ставате, не ставате. Не си вършите работата както трябва и както аз бих я вършила, а дерете кожите, събирате едни пари и си правите каквото си искате.
Напротив, никъде не съм написал, че трябва да благодарите на някого, а че нормата е точно обратната и това е нормално. Тезата беше свързана с разликата между персонализирани/висококачествени (по-скъпи) услуги и масови/неперсонализирани (по-евтини) такива. Няма да дълбаем тук, защото Вие ще прочетете каквото пожелаете, а не каквото пише. А и темата е за друго.

И относно другото - за щастие всеки може да направи компания за управление на сгради и да започне веднага да управлява хиляди такива по най-качествения и евтин възможен начин - ако имате желанието, времето и търпението сама ще се уверите в невероятните предимства на този елементарен и приятен бизнес. В случай че управлявате успешно като собственик Вашата сграда - това е наистина похвално, фирмите не се стремят да конкурират такива като Вас, а да дадат решение на хората, в чиито сгради няма такива хора.

# 261
  • София
  • Мнения: 5 073
Дрън дрън ....
Все сме недоразбрали, все сме недочели, все сме неангажирани.
Опитите за измама при нас ( Образцов вход ) бяха извън клаузите по договора ни.
Обяснявал съм нашироко - подставени фирми, но лично подбрани от тях. Хванах ги чрез Търговския регистър. Театрални постановки в които за да оправдаят двойните цени спрямо пазарните, ни показваха канализационни тръби и ни убеждаваха, че всички фирми на пазара щели да ни направят водопровода с тях, а само те ползвали "истинските" и затова цените им двойни.
Вярно е, че много хора са незаинтересовани, но по-важно е, че са и глупави.
И именно комбинацията от двете използват. Ако мине - мине. При нас като не мина и сами си тръгнаха.
Че всички са мошеници, не мога да твърдя.
Но че Образцов вход са, мога.

# 262
  • Мнения: 1 196
vmofficial, вие отново се активизирахте с безкрайните си обяснения и утопични мисли 🤗 Вече си мислех, че са ви баннали от форума. Може би нямате достатъчно работа и  ви плащат, за да набирате нови клиенти чрез платформата на Бг мама!?
Тук нали знаете, че няма да намерите хора, които да ви защитят и да кажат колко блестящо се справяте с работата си?
Незнам защо си губите времето, още повече в темата със заглавие Черен списък на ПД.🙄

# 263
  • София
  • Мнения: 541
...Обмислям сериозно да подам жалба до омбудсмана, а защо не и да сезираме телевизиите...
Моля Ви, пишете ми на лично, да се обърнем заедно към омбудсмана и телевизията!
Нашите проблеми са сходни и във всяко мнение относно тяхната дейност откривам детайли идентични с нашите. Имам събран богат материал за неумението им да ръководят ЕС, за което взимат заплата, както и по какъв начин източват касите на ЕС.

# 264
  • София
  • Мнения: 18
Какви фирми са се раздвижили??? Явно визирате факта , че нямам много мнения. Тук съм , защото и ние си търсим друга фирма за управление на ет. собственост. Регистрирана съм много години, преди въобще да знам за ВМ. Радостна съм , че съм раздвижила VM official  и неговите тролове. Действате с едни и същи методи и прийоми ,и повечето тук припознават моите думи. Сменете плочата ! Но колкото и да тролите, негодуванието срещу вас е огромно и непрекъснато расте. Дори има петиция в интернет пространството срещу вас, която наскоро подписах и аз .Или и подписалите я  хора са тролове ?))) Сигурна съм , че с тази печална слава, рано или късно ще си смените  и името/може би като псевдоплатформата ви HOMIE/, но няма да  може да избягате си от незавидната  си слава и сянка. Вашата безотговорност, схеми и мошенически похвати са огромен стимул сами да си организираме поддръжката на входа. Не бих се доверила на никаква подобна фирма. Няма такава, която да милее за входа.Единственият разумен начин е сами да се справяме , ако не искаме да продължим да бъдем ограбвани от такива като ВМ. А троловете и йордеците да продължават да крякат......

# 265
  • Мнения: 11 572
Не му се връзвайте на този. Той е нает за писател и пише тук 'с изричното позволение на администрацията на сайта..."
https://bg-mam.ma/p/932240/39168194

# 266
  • Мнения: 6 529
...Обмислям сериозно да подам жалба до омбудсмана, а защо не и да сезираме телевизиите...
Моля Ви, пишете ми на лично, да се обърнем заедно към омбудсмана и телевизията!
Нашите проблеми са сходни и във всяко мнение относно тяхната дейност откривам детайли идентични с нашите. Имам събран богат материал за неумението им да ръководят ЕС, за което взимат заплата, както и по какъв начин източват касите на ЕС.

Омбудсманът няма никакви права. Абсолютно ненужна институция!!!

# 267
  • Мнения: 64
А имате ли впечетления за работата на  фирма "Нашия вход" за София? https://www.nashiatvhod.bg/nachalo

# 268
  • Мнения: 11 572
Основана е преди няма и 2 години. Една от многото машини за цоцане на пари...
Не знам кой още се лъже по подобни фирми, на които трябва да плаща абонамент, а  да си върши всичко сам...

# 269
  • Мнения: 2 062
Ето ги и Образцовия вход, господин и госпожа People Information Desk Person

Общи условия

Активация на акаунт