Фентъзи и фантастика -Тема 7

  • 31 577
  • 728
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 161
Мечът на истината май е с ясни герои / злодеи. По сериала съдя де.

# 76
  • София
  • Мнения: 44 403
Мечът на истината май е с ясни герои / злодеи. По сериала съдя де.
Сериала много геройски го изгледах, по-тъп сериал рядко съм гледала, издържах го само в името на това, че беше фентъзи Simple Smile Та заради него книгите надали скоро ще ги докосна, а и не ми се четат поредните  колко са те 11-12 тома история.

По-точно си мислех за някоя лигничка тип книгите на Сара Маас.

Полукрал започна свежо Simple Smile

# 77
  • Мнения: 19 199
Така понеже не обичам да зарязвам започнати книги преборих до край "далечното царство", втората книга няма да я почвам Simple Smile
Сега ще прочета Полукрл, само защото много ми се чете Абъркромби, но после ми се иска да почна нещо лекичко, където добрите са много добри, а лошите черни, та черни, където  любимите герои не измират като мушици, а лошите си получават заслуженото, където любовта процъфтява и т.н. - сещате се...  и да не е в сто тома и без край... някой да се сеща нещо такова да ми препоръча Simple Smile

Препоръчвам "Откровенията на Ририя" - 6 малки тома, излези до края. Има и прелюдия от два тома, сега се пачата, ама може да не я четеш - отделна поредица е. Лек хумор, лошите са си лоши, добрите добри, поне през повечето време, разбира се не липсват и интриги.

А сериала "Мечът на истината" има много малко общо с книгите. горе - долу - до смъртта на Стария Рал, после тръгва по съвсем нов път.

# 78
# 79
  • София
  • Мнения: 44 403
Този - да, харесвам много Абъркромби, доставя ми голямо удоволствие да го чета Simple Smile

Джон Сняг - и 6 са ми много, ама ще помисля на предложението ти, ако не открия нещо по-неангажиращо, благодарности Simple Smile

# 80
  • Мнения: 5 790
"Мечът на истината" я зарязах на третата или четвърта книга, не помня точно. Толкова ме вбесяваше Калан, Ричард и той когато беше покрай нея ставаше идиот, дори и заради Зед не можах да я дочета. Снощи започнах "Вълшебният кораб", мислех да приключа с Фиц и тогава да чета корабите, но реших да ги карам по хронология.

# 81
  • Мнения: 19 199
 като свършиш корабите, моля те сподели впечатления. по - обективно е когато се чуят още мнения.
----
Дамарус, Ририя са шест тома, но книжките са малки, не са обемни като Хоб, Фийст, Питър Брет, Сандърсън,Джордан и т.н.

Поначало MBG залагат на малки книжки - Труди Канаван, Д.далглиш, М.съливан и т.н.  ОСвен това ОТкровенията на Ририя се чете бързо, а стилът е закачлив - нещо Пратчетсково има в него.  Съвет - пробвай с Първата книга - "Конспирация за короната" ако тя ти хареса хващай останалите, а ако не ти - няма смисъл да се мъчиш с още пет. Пет от шестте ги има в Читанка, шестия си го купих преди две седмици, наскоро излезе.

П.С. мечът на истината мен не толкова, че ме вбесяваше, кълкото ми доскучаваше, защото е пълен с клишета. След трета-четвърта книга  всичко се повтаря. ОСновната цел на автора е да  покаже някоя нова съпруга на Ричард от която Калан да ревнува, да раздели отново Калан и Ричард, да съблече гола Калан, да вмъкне  Шотас нейните заплахи....и това се повтаря във всяка книга.  За най-добра книга определям  трета книга в която се появи Брата на Ричард - Дрефан и бившата му приятелка -Надин...последните няколко книги също не бяха лоши, но действието много се разтегна прескачах цели глави. "Законът за деветките" е в пъти по-интересен, защото действието се развива в далечното бъдеще в което Ричард и Калан не присъстват.

Последна редакция: пт, 29 юли 2016, 09:17 от Джон Сняг

# 82
  • Мнения: 48 257
Мечът на истината може да се прочете само 1 книга, която е класика, много приятна и лека за четене, с интересен сюжет и напълно завършена
Сериала е безумен, допадна само на децата ми, които по времето, когато го гледаха, не бяха дори тийн Simple Smile
Аз съм чела дори новите продължения на Меча  Laughing , от последните няколко години,  но вече и на мен ми доскуча

# 83
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
"Мечът на истината" четох до 7-8 книга, не помня точно. Първата е страхотна. Следващите граничат с боза.

За Ририя писах по-горе - много приятна поредица. Аз съм чела "Откровенията на Ририя"

Скрит текст:
Серия „Откровенията на Ририя” (Riyria Revelations)

    The Crown Conspiracy (2008)
    Конспирация за короната, изд. „MBG BOOKS“ (2012), прев. Радин Григоров
    Avempartha (2009)
    Авемпарта, изд. „MBG BOOKS“ (2012), прев. Радин Григоров
    Nyphron Rising (2009)
    Нифрoн се въздига, изд. „MBG BOOKS“ (2012), прев. Радин Григоров
    The Emerald Storm (2010)
    Изумрудената буря, изд. „MBG BOOKS“ (2012), прев. Радин Григоров
    Wintertide (2010)
    Зимният фестивал, изд. „MBG BOOKS“ (2012), прев. Радин Григоров
    Percepliquis (2012)
    Персепликуис, изд. „MBG BOOKS“ (2012), прев. Радин Григоров

Двете, които са предистория не съм ги чела. Не знам дали ги има някъде в ел.вариант?

Миналото лято четох "Аз, вещицата" на Дебора Харкнес. Ако искате нещо леко, но приятно и интересно, поредицата е чудесна. 3 книги са.

Angel_Dust , "Далечно царство" и аз едва я издържах. Не ми хареса изобщо - помня само, че имаше едни безкрайни локуми ...

# 84
  • Мнения: 48 257
Аз пък едва изтраях Аз, вещицата, а много добре започна
Особено 2 книга- ужас, мъка, мъъъккааа
Едва дочаках 3 книга, прехвърлих на 2 на 3 финалните 20 страници и се отървах от мъката Simple Smile

# 85
  • София
  • Мнения: 44 403
Аз, вещицата има ли я ел. вариант?
Намерих си Лейди полунощ, вероятно тя ще е след  Абъркромби Simple Smile

# 86
  • Мнения: 48 257
Ми аз така съм я чела, така че явно- да  Grinning
Но 1 книга четох на бг, после все на английски Simple Smile

# 87
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Аз, вещицата има ли я ел. вариант?

Първата и втората ги има в Читанка.

Аз пък едва изтраях Аз, вещицата, а много добре започна
Особено 2 книга- ужас, мъка, мъъъккааа
Едва дочаках 3 книга, прехвърлих на 2 на 3 финалните 20 страници и се отървах от мъката Simple Smile

 Sunglasses Всички сме различни.  Peace

# 88
  • Майничка
  • Мнения: 12 718
"Мечът на истината" започна интересно /първите книги купувах още като студентка/, но после стана пълна боза. Или пък аз загубих търпение да я чета, покрай раждането на голямата щерка. Наскоро въпросната щерка прояви интерес към поредицата, обаче той умря още в края на втората част. Признавам си, тя е по-категорична от мен. Laughing

Поредицата за "Ририя", въпреки че и тя е леко инфантилна, поне не те вкарва в такова клише. Тя и по замисъл си е детско четиво.

"Далечното кралство" ми е много любима, напомня ми за романите от времето на Просвещението - повече търсене, отколкото намиране.

Надявам се скоро да издадат на български продълженията на "Полукрал", "Полусвят" и "Полувойна". Руснаците са ги превели вече, но са пуснали само откъси в рулит.

# 89
  • Мнения: 48 257
О да, аз си спомням че я почнах, защото беше победител в някаква категория за съответната година, тоест е много харесвана Simple Smile Но на мен лично дори бози като Меча на истината ми бяха по-интересни.
Я кажете някоя тийн, подобна на Град от кости, Игрите, Самодива, Камъните и прочие. И да я има бг в електронен формат.

Общи условия

Активация на акаунт