Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 юли 2016, 20:26 ч.

Спешно - лекарство Zentel

• 41 035
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • варна-на плажа
Здравейте, паразитоложка от ДКЦ"Санита" ни изписа за острици, Зентел-1-3-21ден. Дано съм била полезна.

# 46
Тази схема за каква възраст е?

# 47
Здравейте търся  ЗЕНТЕЛ табл. 400 мг., поне 5 бр. ще бъда много благодарна ако някой има инфо откаде да закупя тук се очаква доставка през 2020г. а децата са заразани вечи 6ти месец. пихме сироп лепарацит по схема но...........

# 48
  • Варна
Имам останали, но не съм влизал скоро. Ако още търсите на ЛС.

# 49
  • Пловдив
Аз купих за дъщерята преди няколко дни от аптека от веригата "Софармаси". Но не знам дали имат аптека във вашия град.
Хм, на нас ни казаха, че за острици се пие еднократно една таблетка. Толкова и пи тя. След три дни пробата и беше  отрицателна.

# 50
Лекар ли назначи тази дозировка?
4.2. Дозировка и начин на приложение

Дозировка
• Ентеробиоза, анкилостомиоза и некаториоза, аскаридоза, трихуриоза:
Обичайна доза за възрастни и деца над 2 години:
2 таблетки от 200 mg като еднократна доза.

Обичайна доза за деца от 1 до 2 години:
една таблетка от 200 mg еднократна доза.

• Стронгилоидоза, тениоза, хименолепсиоза:

400 mg веднъж дневно за три последователни дни при съмнение за или при потвърдена стронгилоидоза  тениоза или хименолепсиоза. В случаите на доказана хименолепсиоза се препоръчва лечението да продължи 10-21 дни.

• Описторхоза/клонорхоза:
400 mg два пъти дневно в хода за три дни е ефикасна и безвредна за лечение на пациенти със смесени чревни опаразитявания, включващи Opistorchis viverrini и Chlonorchis sinensis.

• Кожна ларва мигранс:
400 mg дневна доза за 1 - 3 дни.

• Ламблиоза (само за деца от 2 до 12 години):
Еднократна дневна доза 400 mg за 5 дни.

# 51
  • Пловдив
Ако въпросът е към мен - лекар, да. Джипито. Същото е и в цитирания текст - ентеробиоза.

Общи условия

Активация на акаунт