Лято е, октомврийче на море, сладкото си дупе ще пече! Тема№5

  • 68 037
  • 727
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 595
И аз да де разпиша - с 10 зъба е Мила от тази сутрин. Но ни разказаха играта тези кътници, всички не спим  Tired особено сега вторият много трудно излезе, тя приплаква през деня, скъса си направо лявото ухо от дърпане, търка си бузата и ходи червена, но днес най-накрая го напипах. Надявам се да се успокоят нещата вече. Иначе ММ предложи ако продължава така със зъбите да направим рожден ден и Хелоуин парти в едно и да се маскираме като зомбита, тъй като реално няма да има нужда от усилие  Mr. Green

# 676
  • Мнения: 3 196
Дани пак си спи по 2 пъти, но лошото е, че вторият сън е от към 16ч и продължава до към 19ч. Днес я къпахме в 22:30, после яде и заспа от раз, но общо взето никакъв нормален режим. Добре че в неделя връщат времето и вместо в 22ч ще е все едно 21ч и ще е идеално   Laughing Sunglasses Вчера вечерта много яко ме прецака, заспа към 22:30, аз пък си легнах в 00:30 и тъкмо съм се унесла и диването реши, че ще се буди с рев. Друг път давам биба и продължава да спи, този път не мина номера. Взехме я при нас, въртя се, рита ни (без да иска), блъска ни, докато не й дадох мляко - в 1 часа!! не заспа. Иначе спахме до сутринта в 8часа.
Но проблемите с храната се задълбочават. Направих й кус-кус за закуска, отказа категорично да го яде, а преди го обичаше. Направих АМ. Наобяд предложих от кухнята леща - не иска, предложих супа - не иска. Разкарахме се и пак предложих - пак не иска. Опитах се да й пробутам кус-куса от закуска - не иска. Накрая дадох банан с грис и мляко от кухнята - омете го и даже не й стигна. Ами как няма, като имаше даже и захар  Crossing Arms Нямах какво друго да й дам и дохраних с АМ - не го изпи всичкото. Следобед легна, пропуснахме следобедната закуска, ама то какъв ли обяд имахме  ooooh! За вечеря пак предлагам лещата - не! После супа - не! После мусака - не! Накрая получи АМ и беше доволна. Аз пък не  Crossing Arms
Има още зъби да излизат, но все си мисля, че това са претенции и ако я болеше, щеше да я боли и от сладкото. Само не разбирам защо вече и на кус-кус се мръщи  newsm78 Блазе на тези дето си хранят децата с лекота!

# 677
  • Мнения: 57
Има ли такива?!?! Wink Аз не се оплаквам,защото все още успявам да го излъжа,но и при нас претенции започнаха.
Може да е от зъби,но по-скоро мисля че вече имат предпочитания и разбират как да ни манипулират Simple Smile

# 678
  • Мнения: X
Оо със сигурност има такива. Доскоро и аз бях от тях  Confused
И при нас проблемите се задълбочават вече и разсейването не помага...

# 679
  • Мнения: 361
При нас храненето е ту добре, ту зле. Обаче юли, август и септември ме съсипа. Само стискаше устата, пиеше мляко и една бисквитка, ако изяде бях доволна. Ревях от безсилие. По това време избиха горните два зъба. За два месеца свали 200 грама. Шикер,  разбирам те напълно. Дано бързо да отмине този период.

# 680
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Шикер,дано скоро да отшуми този период на трудното хранене Praynig

Да се оплача пък от Валери - не иска да стои в количката вече.Всеки ден ходим с количката до детската кухня,но всеки път става все по-трудно,през повече от половината време бутам празна количка и държа него за ръка или го нося.Но разстоянието хич не е малко,повече от две спирки и ми е много,много трудно,лошото е,че има и улици,на които се пресича.Той като реши да слиза от количката се изпъва на дъга и нищо не може да го спре,коланите едвам го удържат.И започва едно ходене,взимане на листа и камъни от улицата,гонене на кучета,бъркане в шахтите,баране на гумите на спрелите коли ooooh! И аз само "Не тук,Валери,хайде тръгвай напред","Не там,хайде в количката" ,но няма и няма.Върви си по средата на улицата и аз му обяснявам,че не може там и го водя към тротоараа, той се дърпа и бунтува.Ужасно е.Обмисям да тръгна вече без количка,но не знам дали ще стигнем навреме за кухнята,дали ще се справя с носенето на детето сама? newsm78

# 681
  • Мнения: 1 735
Ловли, ти така или иначе го водиш/носиш...пробвайте веднъж без количка, мисля, че ще ти е по-лесно - ще вършите същите неща, само дето няма да буташ количката. А ако я замениш с тея триколките? Може да му е интересно да се вози така newsm78

# 682
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Утре отивам без количка,трябва да пробвам наистина,може пък да е по- лесно.А триколка не знам дали ще свърши работа,тя не е ли за по-големи деца?

# 683
  • Мнения: 3 196
И аз щях да ти предложа триколка. Някои така си решават проблема с децата дето не искат да стоят в количките. Ние скоро купихме на Дани, но нашата е за над 18м и е без колани (нямаме проблем със стоенето в количка). Ти ако купуваш вземи с колани и ако ще я ползвате вместо количка е добре да може седалката да пада назад до легнало положение, за да спи ако сте по-дълго време навън. С тези екстри са доста скъпи, но ти си прецени каква да вземеш. Може да му е интересно и да стои мирно. Друг е въпросът, че не са подходящи за зимата, но пък и да не иска да стои в количката не е работа. Вече тежат и не стоят мирно, мен много бързо ме заболяват ръцете. Нашата триколка я купихме нова от OLX. Може да пробваш и там да видиш дали няма някоя оферта.

# 684
  • Мнения: 1 735
Имам една съседка, кара детето в триколка откакто е започнало да седи. Видимо на детето не му беше удобно - наклонено на една страна, но пък трябваше да покаже, че е купила и това. А нашите са големи вече, седят си добре, някои ходят. От тях има модели с колани и бордове за по-малки деца. Но лично аз не ги харесвам и смятам, че ще ми е неудобно да ползвам. Ако можеш да вземеш от някой за проба, да не се налага да купуваш ей така и после да седи в килера....

# 685
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Здравейте  Hug
Най-обикновена триколка , без колани, сме си ползвали с Ивайла откакто беше на 1г. и 1 мес. Те имат ограничители и ако детето е стабилно (което на тази възраст трябва да е точно така) , не би следвало да има проблем. Остава това, че вече е хладно - но има ескимоси, зимни комплекти, така че според мен  ♥ LoVeLy Wife ♥ можеш спокойно да пробваш и този вариант с триколката.
На Ивайла е такава https://www.google.bg/search?q=%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0 … 8BanElHesW22tM%3A
Шикер, права си, че не си е работа да ги носим - освен че, тежи, Теодор не обича и да го нося, почва да се огъва, предпочита да върви. Друг е въпросът, че дори и за ръка не върви където аз искам, а където си реши той.
Искрено ви съчувствам за злоядите деца, дано това се промени скоро.
Шикер, изби ли второто зъбче на Дани?

# 686
  • Мнения: 1 735
Момичета, тъкмо се сетих да попитам, вие давате ли прясно мляко вече да пият? Не в десерти или други гозби, а за пиене? Онзи ден срещнах една мама, която каза, че е заменила АМ с козе мляко при дете на 7 месеца, при което аз се опулих. #Crazy #Crazy #Crazy Аз не искам да замествам АМ с обикновено мляко, но пък ей така да й дам да пие от време на време  newsm78 И друго щях да попитам, ама забравих ooooh!

# 687
  • Мнения: 361
Прясно мляко само в десерти съм давала, скоро няма да дам за пиене. Може би след две годинки.
Дали са удобни триколките за зимния сезон? Много се замислям да вземем, омръзна ми да бутам танка.
Да ви попитам взехте ли ботушки на децата?  Извинввам се, ако е коментирано и съм пропуснала.

# 688
  • Мнения: 1 735
Аз лично все още не съм взела. За сега я караме с маратонки, има и едни високи маратонки на Адидас, които наподобавят ботушки, от тези за планина. Искам да взема такива с пух вътре да й е топло, но не съм гледала. 

# 689
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Тео има боти, но не сме ги ползвали още.
За прясно мляко - аз бих давала, но той така или иначе почти нищо не пие от чаша/шише - дори и водата му е малко все още. Иначе козе млякото е по-подходящо за бебе от кравето.
Триколките не са много удобни за зимния сезон - за по-близки разстояния да, но за по-далечни - не. Предложихме ги като вариант на ♥ LoVeLy Wife ♥, защото Валери не иска да се вози в количката. Аз лично смятам нашата да я вкарам в употреба на пролет и то само, ако после ще спи вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт