Лято е, октомврийче на море, сладкото си дупе ще пече! Тема№5

  • 68 131
  • 727
  •   1
Отговори
# 90
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Благодаря ви,момичета Hug
Мецани,мислех го това,но като знам,че в почти всички болници отношението е същото,едва ли аз ще променя нещо с една жалба.Важното е,че вече не сме там .
(Ех,колко си е хубаво вкъщи Mr. Green)

# 91
  • Italia
  • Мнения: 705
Ловли добре че се е оправило детенце. Вече навлизат в такава възраст,в която очите трябва да са на четири. Сега си спомням,майка ми ми е разказвала,как на годинка съм яла син камък( нещо си за пръскане на лозята) и съм щяла да пукна направо. Тя започнала да ме налива с прясно мляко, и като съм започнала да повръщам съм изкарвала млякото синьо... мислила съм го за бучка сол, която се е давала на овцете  Laughing Laughing това е да имаш село!
Черпя ви,макар от тук,днес имам рожден ден, най хубавия рожден ден досега, с детенцето ми в ръце.  Heart Eyes
Ние тези дни изкарахме едно разстройство,не се разбра от какво е, пуснахме фекална проба,чиста е. Вече премина,слава Богу  Praynig Педи предполага,че е от зъбчетата,ние досега имаме двечки отдолу,но венеца отгоре е много надут,дано пробият скоро,че и сънят през нощта е много неспокоен..
Другото ново при нас е,че спряхме да се кърмим. Не мога да повярвям още,че за 5 дни кърмата ми спря.  Tired минахме на Нан 2. Хапва го,без проблем. Всъщност и промяната,че няма вече кърма,я прие много добре. Яд ме е малко, но се успокоявам,че все пак съм я кърмила 10 месеца. По колко пъти давате АМ на ден. Чудя де веднъж или два пъти да давам...
Дано се оживи темичката малко,че ми е интересно да ви чета. Лека нощ  Hug
 

# 92
  • Мнения: 3 199
По колко пъти давате АМ на ден. Чудя де веднъж или два пъти да давам...
Аз давам 3 пъти АМ на ден. Едно в ранните часове около 5-6ч - 210мл със 7 лъжички. И после още два пъти - около 18ч и 21ч. Ние сме с 6 хранения. Понякога следобед давам АМ, а кашата в 18часа, ако не ми е пила много вода, поне да си утолее жаждата. Така съм си решила и така си правя...

Мен никой не ме отрази с въпроса за витамин Д и пак да питам - Давате ли?

Ловли, ужасен ужас сте преживели ама тези доктори направо не се спряха, май забравят кои са и за какво са на работа и трябва да им се напомня - с викове и крясъци, ей тъй, по български  #Cussing out Важното е, че сте си у дома и сте добре. Наистина трябва много да внимаваме, защото са си опасни.

Дани пък се научи да бута комарниците и излиза на терасата, а разстоянието между парапетите е голямо и много ме е страх. Хич не знам как да заключа тези комарници да не излиза  ooooh!

# 93
  • Italia
  • Мнения: 705
Докато кърмех давах по една капка витамин Д. Сега забравих да питам педито дали да давам,понеже в АМ има. На последната консултация той ми каза така- ако детето е повече време навън не му давай, ако е повече вкъщи й давай. Сега и аз незнам да давам ли,да не давам ли  newsm78 ... тези дни заради разстройството не давах. А какво ще стане ако давам всеки ден, при положение,че и в АМ има  newsm78

# 94
  • Мнения: 1 368
Елен, да си жива и здрава, щастлива мама Hug
Ловли, голям кошмар сте преживели. Важното е, че всичко е минало и вече сте у дома Hug
Шикер, от миналия месец педи каза да спра вит. Д Peace

# 95
  • Мнения: 3 595
Ловли - ужасно нещо сте преживели, важното е, че сте у дома и добре!

Витамин Д давам същата доза, която и зимата по препоръка на педи. Принципно уж две години така ще давам, но да видим дали няма по-рано да ни го спрат. Само че в Германия е таблетка, не капки, но все едно.

Иначе чета и не вярвам направо, май има някаква кърмаческа криза при бебетата около десетия месец. И аз имам големи проблеми откакто летяхме, боря се още ама вече започвам да не виждам смисъл. Бях писала в темата за кърмене, но никой от съветите не помогна да подобри положението. Не иска да суче и това е, само за закуска сега, нощни храненкя отказва (но се буди), както и това преди лягане (но си яде пълна порция вечеря), сутрин пък сега млякото не достига като е гладна заради пропуснати две нощни кърмения, защото като свърши млякото тя не иска да суче, за да получи тялото сигнал, че е нужно повече, а директно надува гайдата.  Дохранваме се с плодове засега след кърмене сутрин, че иначе голям рев... Не съм давала АМ още, за да не свикне на лесно, с ММ всяка сутрин се караме, той иска да минава на АМ и да свършва драмата. Но след като при толкова майки се случва се чудя дали не е някакъв период, който ако успея да издържа ще мине. Или просто се еманципират малките човечета и се отказват сами от гърдите на мама? И аз не знам вече...

# 96
  • Мнения: 361
Ловли, браво, че вече сте си у дома след този кошмар.
Витамин Д спрях да давам от началото на юни по препоръка на частния педиатър. Онзи ден личната му пипна фонтанелата и каза, че мога да го спра и аз само поклатих глава.
Сложи му втория прием на пентаксим и пневмококовата, много плака (пищя) и вдигна температура..
АМ давам два пъти на ден- сутрин в 6-7 и после към 20-21 часа.
Ооо и да се похваля имаме си първо зъбче:)
Елен, честит рожден ден:)

# 97
  • Варна
  • Мнения: 101
Аз давам витамин Д - по една капка на ден. Педи не ми е казвала лятото да го спирам, но предполагам, че си зависи от фонтанелата, така че при всяко бебе ще е различна препоръката Simple Smile

# 98
  • Мнения: X
Витамин Д не давам още от май месец. Спрях го на своя глава, но на следващата консултация и педиатърката ми каза да го спра (т.е. юни месец). При бебета на АМ си има реален шанс за предозиране...особено лятото. Но сигурно наистина зависи от фонтанелата...

АМ давам 2 пъти за пиене (сутрин и вечер) и веднъж в кашата следобед. Повече няма къде да вместя...

Bubbi, кашите на Хумана с АМ ли са? Беше ми препоръчала елда с круша и аз взех, после и елда с ябълка, яде ги, но от съдържанието не можах да схвана с АМ ли са или със обикновено сухо мляко?  Hug

# 99
  • Мнения: 396
Привет,
Kalina с АМ са✌
Аз давам мляко за пиене сутрин, вечер при заспиване също пие малко, на следобедната закуска, също и всички каши които давам са млечни, с изключение на едно мюсли, което с мляко просто не го яде, та давам отделно.
Витамин Д също не давам от юни, фонтателата й почти се е затворила

# 100
  • Мнения: 3 199
Явно наистина си зависи от фонтанелата на детето. Аз зимата давах по 2 капки, но лятото каза да почна по 1. По едно време беше почнала много бързо да се затваря, но последния месец не беше мръднала. Благодаря за отговорите.

За тези, които въведохте риба, с купешки пюрета ли го направихте или сами си приготвихте? На мен ми остана да въведа телешко, агнешко и риба. За агнешкото дори не знам дали да не е по-късно, че не знам дали ще намеря прясно.

# 101
  • Мнения: 3 595
Шикер - сама я приготвям, но намерих удобни начини за приготвяне, които вероятно ги няма в България. Иначе смятах с купешко пюре, за да знам, че е добро качество рибата.

На мен ми остава свинско и агнешко (заешко няма да въвеждам). Но и аз не знам с агнешкото как да стане...  Thinking

# 102
  • Мнения: 1 738
Шикер, не давам Вигантол от март месец, беше започнала да се затваря бързо фонтанелата и педи каза, ако сме всеки ден навън и  е слънчево да не давам. Ние цяла зима изкарахме навън, беше предимно слънчево, а и някъде по това време започнах да дохранвам с АМ. Там има вит. Д и реших да не давам допълнително.
Скийтър, нали искаше да спираш с кърменето около годинката, ако Мила се ядосва на гърда, пробвай да дохранваш с АМ и ще се отбие постепенно без драми. Ния така се отби самичка, въпреки че не исках аз и я мъчех до последно. От 4-ти/5-ти месец дохранвам с АМ и тя сама предпочете да се откаже. Ти може да се изстискваш в кашите или в пюрета да добавяш, когато тя не иска да суче, така ще приема кърма без да се ядосва, че цицата не пуска, а в случаите, когато не й стига от гърдата, дохранвай с АМ. Важното е децата да са спокойни и щастливи, пък ние мамите да му мислим:)

# 103
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Елен,честит рожден ден на патерици!

Скийтър,напълно възможно е наистина да има в този период кърмаческа стачка,защото така като чета,освен нас и Алтая и Елен са имали проблеми с кърменето и са спрели.

Шикер,аз ти бях отговорила по-назад,че на нас педи ни каза лятото да спрем с Вит.Д,а наесен ако трябва пак ще го започнем,според размера на фонтанелата.
А комарниците не знам как,но трябва да ги затворите,може би с райбер.Ние днес с ММ сложихме видии на някои шкафове,които са опасни,малкия постоянно рови навсякъде.Вчера бутна нощната лампа и падна върху него...направо вече настръхвам от неговите белички.При вас така ли е?

АМ давам сутрин за закуска,вечер преди лягане и през нощта един път,т.е. стават 3 пъти.Другите две хранения са твърди,като в следобедното слагам 2 лъжици АМ.

Авонита,честито зъбче!

Риба не съм въвела още,ще следя с интерес вие каква и как я приготвяте?Аз съм въвела телешко,заешко и пилешко.

Скийтър,вие прибрахте ли се у дома вече? Как мина престоят ви в България?

Последна редакция: сб, 30 юли 2016, 15:27 от ♥ LoVeLy Wife ♥

# 104
  • Мнения: 3 199
Може би имаш предвид Скийтърчето Simple Smile
Аз съм въвела пуешко, заешко, пилешко и свинско.
А за беличките, Дани преди няколко седмици изля кофата с парцала върху себе си и направи басейнче в коридора  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт