Впит нокът на палеца на крака

  • 8 828
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте!

Имам следния проблем - в началото на тази година, през м. февруари, имах впит нокът от външната страна на палеца на крака. Намерих добра педикюристка в София, която успя да го отстрани с едно изрязване. Впоследствие, започнах да ходя веднъж месечно при нея, за да не стане отново това.

Наложи ми се да замина извън София за известно време и проблемът отново се появи - на същия пръст, само че този път от вътрешната страна. Искам да попитам дали някой може да ми препоръча добра педикюристка в гр. Варна, предлагаща медицински (лечебен) педикюр? По принцип бих отишъл пак при жената в София, но към момента ми е трудно да замина към столицата, а проблемът е налице.

Предварително искам да ви благодаря!

Последна редакция: чт, 14 юли 2016, 15:06 от georgi_bg

# 1
  • Мнения: 112
Доколкото съм чувала, за подобно оплакване се посещава хирург. Педикюрът е временно решение.

# 2
  • Мнения: 2 021
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=928349
Хирург е последното, което ще посетя при такъв проблем, но бих потърсила помощ.
Само внимавай на какъв "специалист" ще попаднеш.
Успех ти желая!  bouquet

# 3
  • Мнения: 2
Доколкото съм чувала, за подобно оплакване се посещава хирург. Педикюрът е временно решение.

Хирурзите обикновено премахват целия нокът - моето състояние не е толкова сериозно, мисля.

А относно цялостно решение на проблема, се прави операция, доколкото знам аз, но пак не е сигурно, че ще помогне. Този проблем най-често е генетично наследен. Sad


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=928349
Хирург е последното, което ще посетя при такъв проблем, но бих потърсила помощ.
Само внимавай на какъв "специалист" ще попаднеш.
Успех ти желая!  bouquet

Благодаря!

# 4
  • Мнения: 112
Без да е задължително да се прави операция, мисля че съм чувала за подобен случай, в който се изписва лекарство.

# 5
  • Мнения: 2 021
Перфектна хигиена, правилно изрязване и тинктура за впит/враснал нокът на Titan - 6-7 лв-
ще ви стигне за цяла година.

# 6
  • Мнения: X
Предложение за специалист/педикюрист не мога да дам, но понеже съм имала същия проблем преди около .......30 години, еднократно:
Също на палеца, пръстът ми беше станал двоен, не можех да обуя нищо.Та, с бани с калиев перманганат се оправи.Разтвора извлича гной, затваря рани.
Да чукна да дърво/глава    Mr. Green  , оттогава проблем не съм имала.

# 7
  • Мнения: 1
Здравейте,
искам да споделя и моя опит. Няколко месеца ме мъчеше нокътя на палеца на левия крак. Беше се впил. В началото го мажех само с йодасепт гел (не съм сигурен как се води, но е крем в тубичка). Не ми помагаше. Майка ми чула от неина приятелка за някакъв "компрес" с оцет мисля, че беше. Не съм много сигурен. Увих си крака за една нощ, но не ми помогна. Повече не опитах. Обичам да играя футбол, а това ми създаваше естествено дискомфорт. Дори някои обувки не ми бяха удобни да ги нося вече. След четене на коментари в bg mamma реших да отида при ортопед. Да не кажа, че ми е приятел, но се познавахме, защото е оперирал братовчед ми 1-2 пъти, на мен ми прави също операция на пръста, защото си го счупих и се наложиха едни игли да ми слагат (страх ме е от игли). Той каза, че не действат като хирурзите да махат целия нокът ами цепат кожата, режат част от нокъта (в посока от върха на нокъта към основата му) и после зашиват кожата. Аз естествено се уплаших, защото ме е страх от такива неща, но исках да се отърва веднъж завинаги. Отидох в операционната с нагласата да ми слагат местна упойка на пръста. Който не знае, това са 2-3 игли и уж не усещаш нищо. Докторът обаче беше човек и ми влезна в положение и  ми сложиха пълна упойка. В следващите няколко дни превръзката ми беше доста обемна, но все пак си обувах всички обувки. След около 2 седмици ми махнаха конците и нямах никакви болки. Вече 4-5 месеца съм добре, без никакви проблеми. Единствено другия палец има някакви такива наклонности. Него го третирам с напоен памук в йодсептадон (течен йодасепт ако не се лъжа) и го пъхам под нокътя с клечка за зъби (отново тук прочетох този метод). Лепя една лепенка, за да не цапа, и поминава. Успех на всички!

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
чела съм, че има някакви шини, които се слагат на нокътя, за да расте както трябва, без да се забива в месото.
но и за тях се ходи на лекар - забравила съм на какъв...

# 9
  • Мнения: 1 119
Не трябва да се режат ноктите в ъглите. Режат се равно, на линия.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 457
По някаква случайност снощи попаднах на клипчетата на тази маникюристка и педикюристка.Може да погледаш как оправя такива проблеми, даже много идват при нея след лекари и хирургични операции, които не са оправили нещата.

https://www.youtube.com/user/elenadzyk/videos

Общи условия

Активация на акаунт