за любителите на Макдоналдс

  • 5 835
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 765
Няма да лъжа, че не ходим, но рядко, да кажем 1 месечно.
Събираме глупави играчки. В Мак-а не сме ходили от месеци. Напоследък по-често в KFC, защото аз съм фенка на донътите. Но преди донътите хапваме и по нещо друго.

# 16
  • Мнения: 2 922
а ако се направи изследване за баничките , толумбите , баклавите ,
пиците на парче , кашкавалките и т.н. какво ли ще излезе ?
според мен ще 'бият' макдоналдс-а отвсякъде
hahaha  Peace
така си е!
А за Макдоналдс - обичам, но хапвам мнооого рядко.

# 17
  • Мнения: 5 317
Аз рядко посещавам Макдоналдс и не бих се отказала да хапвам там.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
До колкото знам мазнините  и холестерола имат  значение  при хора  над  40 годишна  възраст. За децата  и младите  не е  толкова от значение,  особено, ако се  хапва 2-3 пъти  на  месец Wink
И аз така знам.
А тези трансмазнини са навсякъде (вчера хлябът, който купих съдържал маргарин, съответно и тия мазнини). Бисквити, шоколад, баници, торти, сладки и соленки... всичко се прави с тях Crazy Така че Макдоналдс не ме притеснява.

# 19
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
То всичко вече е вредно, така че Макдоналдса изобщо не ме притеснява. Пък и ние ходим веднъж годишно.

# 20
  • UK
  • Мнения: 1 334
Наясно съм с риска, който поемам  Grinning Като превантивна мярка срещу инфаркт препоръчвам  червено вино  Wine Glass
Мак Доналдс предлагат също и салати и пликчета с плодове и моркови за децата  Grinning

# 21
  • Мнения: 1 986
  И аз да си призная,когато съм била в град,където има Макдоналдс,съм си позволявала да хапвам бургери и картофки,или пай,но добре,че в нашия град няма и поради тази причина,едно изкушение е далеч от мен Wink Но съм на принципа,че с нищо не трябва да се прекалява!Така,че ако се хапва 2-3 пъти в месеца, не е фатално Grinning

# 22
  • Мнения: 1 102
а ако се направи изследване за баничките , толумбите , баклавите ,
пиците на парче , кашкавалките и т.н. какво ли ще излезе ?
според мен ще 'бият' макдоналдс-а отвсякъде
 Peace

# 23
  • Мнения: 5 622
За бога хора - не яжте там! Wink


"Храната в McDonald’s и KFC съдържа голямо количество вредни мазнини
   

18 април 2006, здраве.bg

Това показва последното изследване на американски специалисти, публикувано преди дни в новия брой на изданието The New England Journal of Medicine.
При опитите за установяване на количеството т.нар. трансмазнини са били взети проби от ресторанти на двете вериги в различни части на света.
Според резултатите, дори в най-малко вредните от тази гледна точка храни на McDonald’s и KFC се съдържат над 5 г трансмазнини, за които вече е доказано, че повишават нивото на лошия (LDL) холестерол в кръвта и могат да повишат риска от инфаркт на миокарда с до 25%.
В по-големите порции, предлагани в двете световни вериги за бързо хранене, е установено наличие средно на 10-25 г трансмазнини.
Учените смятат, че високото им съдържание се дължи на използването на нискокачествена мазнина при приготвянето на храната с цел икономии.
Диетолозите са изчислили, че отказът от употреба на такъв тип храна с високо съдържание на трансмазнини би могло да намали случаите на инфаркт само в САЩ с 228 000 годишно."

Ще се откажете ли?


Не. Защото както казах и в една друга тема за МакДоналд'с, дозата пправи отровата. Все пак аз не осъмвам там....

# 24
  • Мнения: 1 063
На McD. не съм голям фен, но няма нещо което да ме откаже от KFC, пък бил той и птичия грип!
А пък и да Ви кажа честно "живея за мига"-утре не се знае какво ще ме сполети и не се вталясвам за такива неща.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 828
Ние ходим един път в месеца, заради играчките предимно, няма да се откажа  Naughty Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 4 202
Аз също обичам да хапвам там, но го правя доста рядко. Миналата година гледах един филм Supersize me, това е експеримент на един журналист за това какво би станало ако се храни в продължение на няколко мецеца само в мак доналдс, та доста ми повлия този филм.

# 27
  • Мнения: 1 403
И аз няма да се откажа. Обожавам да ям и на двете места  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 2 271
Не, няма да се откажа! Crossing Arms
Това всички го знаем, защото се тръби постоянно.
По тази логика трябва да се откажем и от пресните зеленчуци зимата, защото съдържат много нитрати, а също така и от консервираните, защото пък съдържат много консерванти...
Мислиш ли, че това да не ядеш зеленчуци цяла зима е по-полезно, от това да хапнеш, макар и нитратни в умерено количество?
Смятам, че това е икономическа война срещу големите хранителни вериги и не мисля да се поддавам на демагогията им
Сама преценявам какво и колко да ям!

# 29
  • Мнения: 803
Много обичам Макдоналд'с, както и KFC, но от няколко месеца не съм яла там и определено забелязвам (положителна) промяна в теглото и мерките ми Flutter
Зная, че не са най-полезните храни, но ако ми се дояде чийзбургер или картофки отивам и си взимам - по-добре да задоволя тази нужда, отколкото да си мисля само за това и най-накрая да се натъпча двойно Wink

Общи условия

Активация на акаунт