Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... L

  • 147 285
  • 746
  •   1
Отговори
# 600
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Аз не знам, дали изобщо ще го пуснат по кината у нас. Има ли разпространител за България?
Иначе се надявам заради многото му награди (и особено, ако спечели Оскара) поне в програмата на София Филм Фест да го включат.

# 601
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Хубаво е да се види на кино, впечатляващ е. Тук обаче ще мине само по по-арт салоните, в програмите на сине-тата никакъв го няма.
Дълбоко несъгласна съм с горното мнение, че се набляга на черната карта. Същата история можеше да се развива и в което и да било бяло гето.

# 602
  • Мнения: 11 737
В замунда го видях аз, без субтитри.

Изгледах Arrival, Loving, Nocturnal Animals, The Light Between Oceans. Не са филми, които бих гледала втори път. Не са и лоши. Изгледах от любопитство, заради номинациите.
За тази вечер си оставих Anthropoid.
След него ми се струва че ще ми трябва някоя тъпа комедия или банален екшън-трилър.  Laughing Множко ми дойдоха драмите.

# 603
  • Мнения: 3 161
100% наблягат на това. Такова е. Така е интересно. Много хляб за черни актьори има Simple Smile
Mahershala Ali май си го бива.

# 604
  • Мнения: 2 429
Ако под мнението за черната карта имахте предвид мен, да си кажа - аз не мисля, че наблягат на това.  В смисъл, режисъорът не казва - животът на чернокожите е гаден, дайте ми Оскар. Мисля, че просто взимат под внимание теми, които са били интерпретиране до побъркване по същия начин и преди.
Иначе темата за наркотиците и подрастващото поколение от гетата е по-добре интерпретирана в Half Nelson, а темата за белите гета - Fish Tank. И двата филма според мен са по-гледаеми /имам предвид кохерентна история, и както в живота - хубавите моменти се редуват с лошите/. В Moonlight ми се струва, че почти само лоши моменти имаше. Даже и в хубавите мигове на това дете имаше горчив привкус.
Пак казвам. филмът не е лош, просто... не беше за мен в този момент.

# 605
  • София
  • Мнения: 27 175
Аз не знам, дали изобщо ще го пуснат по кината у нас. Има ли разпространител за България?
Иначе се надявам заради многото му награди (и особено, ако спечели Оскара) поне в програмата на София Филм Фест да го включат.

Няма разпространител за България и няма да се дава на голям екран. Sad

Мен много ме е яд, че така бързо свалиха от екран Хищници от мрака. Аз съм си виновен, че не го гледах веднага ама не очаквах да го въртят само 2 седмици. Дори и по ''Арт'' кината не го въртят вече.
Но упорито не си го дърпам от Замунда, ще изчакам още две седмици, белким го върнат на голям екран.

# 606
  • Мнения: 2 429
Аз не знам, дали изобщо ще го пуснат по кината у нас. Има ли разпространител за България?
Иначе се надявам заради многото му награди (и особено, ако спечели Оскара) поне в програмата на София Филм Фест да го включат.

Няма разпространител за България и няма да се дава на голям екран. Sad

Мен много ме е яд, че така бързо свалиха от екран Хищници от мрака. Аз съм си виновен, че не го гледах веднага ама не очаквах да го въртят само 2 седмици. Дори и по ''Арт'' кината не го въртят вече.
Но упорито не си го дърпам от Замунда, ще изчакам още две седмици, белким го върнат на голям екран.

Не го дърпай, аз като го гледах и се оказа, че липсват сцени, така се прецаках. Впечатлението е съвсем различно.

# 607
  • Мнения: 2 429
Anthropoid - отново чепкаме темата за втората световна война. Този път се насочваме към Чехословакия. Ами да си призная, този филм ми хареса - не знам защо точно. Най-вероятно защото постави нова морална дилема, която предишните не бяха поставяли.
Скрит текст:
А именно - колко струва животът на един злодей? Дали за да накажем един си струва да се жертват толкова много невинни хора? Защото в крайна сметка такъв е бил резултата - много невинни жертви за платили цената за този атентат. И имаше ли смисъл всичко...

# 608
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879

Скрит текст:
А именно - колко струва животът на един злодей? Дали за да накажем един си струва да се жертват толкова много невинни хора? Защото в крайна сметка такъв е бил резултата - много невинни жертви за платили цената за този атентат. И имаше ли смисъл всичко...

Точно това ме развълнува и мен най-много.
Скрит текст:
Да изпълниш дълга си или да помислиш със сърцето си и разума, доколкото може да има най-верен такъв по време на война.

# 609
  • Мнения: 2 429

Скрит текст:
А именно - колко струва животът на един злодей? Дали за да накажем един си струва да се жертват толкова много невинни хора? Защото в крайна сметка такъв е бил резултата - много невинни жертви за платили цената за този атентат. И имаше ли смисъл всичко...

Точно това ме развълнува и мен най-много.
Скрит текст:
Да изпълниш дълга си или да помислиш със сърцето си и разума, доколкото може да има най-верен такъв по време на война.

То имаше кой да помисли, нали /ГОЛЕМИ Спойлери следват, четете само ако сте гледали филма!!!/
Скрит текст:
Единият от съпротивата  беше против атентата и каза- Защото ме е страх, че Чехословакия ще бъде заличена от картата. Значи те много добре си даваха сметка, че един наказан злодей може да подразни Хитлер, който от своя страна ще смачка с кръв и ужас цялата страна. И че съпротивата вече нямаше кадри, които да се съпротивляват. Даже и единият от парашутистите си го мислеше същото, ама другият беше надъхан до полуда. И какъв беше смисълът да го убиват, като той си заминаваше и на негово място така или иначе щеше да дойде друг изверг?
Абе хубав беше филма. За мое най-голямо учудване, че беше ми писнало по тая тема. Даже мисля да го номинирам в другата тема, ама нека гледам и Ла Ла -то, че да ми се оформи топ 5.
То голямо оформяне ще падне, чак няма да събера 5 филма този сезон, ама все пак.

# 610
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Скрит текст:
Е, да, те прозиращите грозната реалност знаеха, но и другата страна не е за подценяване - ти си инструмент на войната, нямаш чувства, нямаш емоции, действаш по нареждания. Има кой да решава кое е , и кое не е...
Много, много задълбаващ филм.

# 611
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Но упорито не си го дърпам от Замунда, ще изчакам още две седмици, белким го върнат на голям екран.

Да не те отчайвам, но няма да го върнат. Още на 10-тия ден след премиерата го бяха зачукали в адски кофти часове само с по две прожекции на ден. Едва се класирахме да го гледаме на майната си в Sofia Ring Mall.

# 612
  • Мнения: 2 280
Нещо не мога да намеря оскаровата тема, може ли линк?

# 613
  • Мнения: 11 737
Нещо не мога да намеря оскаровата тема, може ли линк?
Тази ли?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=958141

# 614

Общи условия

Активация на акаунт