Как спасихте брака си

  • 53 664
  • 430
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Момичета, никога не съм изпадала в такава дупка в каквато съм сега. Обичам много мъжа си, но нещата между нас от дълго време въобще не вървят.  Cry Чувствам се съсипана. Сегашното ни положение направо ме убива, нито съм работоспособна нито мога да мисля за друго. Само си представям как той ще си събере багажа и ще си отиде. Искам да си спася семейството! Искам децата да имат баща  Cry Не знам какво да правя, как да го привържа отново към себе си и дома ни.  Cry Чувствам че е загубил интерес към мен като жена,  имам чувството че го дразни моето присъствие и само стиска зъби докато е покрай мен. Уж се бяхме разбрали да положим усилия да си оправим отношенията, а вече месеци усилия полагам само аз, той все повече се отдръпва. 
Дайте ми съвет какво да направя, за да спася брака си? Не искам с лека ръка да загубя близо двайсетгодишни отношения, толкова сме постигнали заедно.. Има ли надежда? Счупеното лепи ли се?  Cry Или надежда всяка тука оставете  Cry

# 1
  • Мнения: 5 346
Има ли друга?

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Не знам.... Аз също се съмнявам че може да има друга жена, но нямам доказателства за такова нещо. Вече се замислям за частен детектив, ровене по на дълбоко в кореспонденция.. Но ако го направя това означава че всяко доверие си е отишло безвъзвратно. Сякаш ще го загубя още повече.  Cry

# 3
  • Мнения: 5 346
Все пак трябва да има причина за охладняването. На твое място бих попитала директно. 
Стараеш ли се да бъдеш  с добра визия, да се грижиш повече за себе си-тоалети, прическа, маникюр, грим?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 327
За визията- старая се (стараех се). Точно сега се чувствам като развалина от всичко случващо се..
Питам го постоянно (питах го)  какво чувства и какъв е проблемът му с мен. Вече спрях и да питам толкова, защото ясен отговор не получавам, а и напоследък се дразни да говорим.
Чувствам че го губя, а с него и цялия живот, за който двамата така усърдно се борихме. Не съм вярвала че ще стигнем до пълен разпад.

# 5
  • Мнения: 12 473
Може би вида, че си се вкопчила в него и това го отблъсква.. newsm78
Ако вземеш собстявният си живот в ръце, и правиш нещата за себе си - ще разцъфтиш. И той ще го забележи и ще почуства, че те изпуска..Wink

# 6
  • Мнения: 3 031
Ти даже и бебе искаше от него...
Остави го, не го притискай и си гледай живота. Не виждам какво друго можеш да направиш.

От колко време сте в такива отношения?

# 7
  • Мнения: 14 830
Ти даже и бебе искаше от него...
Остави го, не го притискай и си гледай живота. Не виждам какво друго можеш да направиш.

От колко време сте в такива отношения?

И каква е причината ,как е започнало
То това не е станало изведнъж
В крайна сметка ако не става не виждам защо си се вкопчила в този брак.Рано или късно ще свърши само ще удължиш агонията

# 8
  • Мнения: 10 993
И аз бих те посъветвала да не го притискаш. Да не е от типа мъже осигуряващи високи доходи за семейството си и да му е писнало. В смисъл да се чувства използван? И в другата тема те посъветвах да гледаш повече себе си, особено ако децата са порастнали и нямат нужда от целодневно обгрижване.
Карай го по-кротко, ще оцелееш и сама ако се наложи.
Аз на твое място отивам на козметик и фризьор, а ако нямаш много пари след това и по вторите употреби за някое рокленце.

# 9
  • Мнения: 512
Време е да се стегнеш.Трудно се излиза от"дупката",понякога и децата не могат да те стимулират,а само се грижиш за тях по между другото.Стоиш без да мислиш и само гледаш в нищото,а дупката става около теб става все по-голяма.Удари си един звучен шамар и се събуди,защото никой няма да ти подаде ръка,повярвай сама трябва да се справиш.Вариантите са два или го "застреляй " с въпроса какво иска,или положи грижи за себе си и го накарай да ревнува(умерено де,не да се хвърлиш в леглото на някой).Когато жената полага повече грижи за себе си в природата на мъжа е да прояви интерес-за кой се гласи жена му.Не мисли че си единствена и никой не знае как се чувстваш,знам отлично и ямата в която бях изпаднала не беше малка,но сега(да се надявам и за напред)нещата се наредиха.Вярно и случая беше по-различен,но чувството на безизходица и липса на надежда са ми до болка познати.Успех ти желая и аз вярвам,че"след всеки дъжд изгрява слънце".

# 10
  • Мнения: 2 224
Предполагам, че раздялата след толкова години не би била лесна, но смятам, че спасяването на брак/връзка е възможно само с усилия и желание и от двете страни. Същото важи и за периода, в който се гради една връзка - ако само единият се старае, то това не е пълноценна връзка, а заблуда. Да, визията е важна, но най-вече заради теб самата, за собствено самочувствие. Това не е достатъчно, за да задържиш човек, който очевидно не участва по никакъв начин във връзката. Незнам кое при вас е довело до това положение, но ако в момента И той не желае да поправите нещата, то няма как да се получи и не търси в себе си вината. Нещата зависят от теб само на 50%.  Може би трябва открит разговор по въпроса, но ако той и от това се дразни, значи просто няма смисъл. Горе главата и дано нещата се развият по най-добрият за теб начин!

# 11
  • Мнения: 177
Навремето като и се завърти една муха в главата на жената че мъжа и има друга жена в главата му става луда работа почва едно следене една подозрително ст изнервящо е
А в крайна сметка е една позната с хубава визия просто приятелка но женския страх да не загуби някой е много сериозен проблем

# 12
  • Мнения: 2 039
Спасяванета на отношения става с усилия от двете страни.Да не би да си се вкопчила прекалено в човека?Мъжете обикновено се дразнят от това.Опитай да се погрижиш повече за себе си,и да си създадеш живот извън семейството-работа,приятелки.

# 13
  • Мнения: 3 031
А в крайна сметка е една позната с хубава визия просто приятелка но женския страх да не загуби някой е много сериозен проблем
Проблем е и мъжът да не понася жена си.

# 14
  • Мнения: 1 196
Бих посъветвала авторката,да промени корено визията се - да смени драстично цвета на косата и прическата, да започне да ходи на фитнес или друг спорт,ако е пълна да започне и диета, да изглежда много позитивна и винаги да е с усмивка... Не го притискай,не подхващай тази тема повече.. Просто с действията си,промяната и позитивизма би трябвало да имаш напредък във вашите взаимоотношения.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт