Какви са от църква 'Пробуждане'???

  • 53 436
  • 237
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 5 059
Не виждам защо трябва да се плюе върху нечии вярвания.
Хората имат нужда от вяра в нещо и ако смятат, че молба или написано листче ще/им помогне/помага, нека го сторят.

Vervam, това че теб те дразнят тези неща, не значи че трябва и другите да са като теб. Също и с нищо не са виновни вярващите в нещо за твоите терзания.

Разбира се,така е.
И това изобщо не ми пречи да се ядосвам Grinning
Аз съм реалист,това е положението.
Конкретно за забременяването , аз винаги съм казвала, че е Божа работа.Но това далеч не значи,че бих отишла да се моля в църква за бебе.Другите "илачи" даже не искам да ги коментирам...
Нека всеки вярва в каквото пожелае.А аз си запазвам правото,когато някой ме посъветва някаква подобна глупост,без да съм го молила,да го оплюя колкото ми сърце иска.(не говоря за форума,а като цяло Simple Smile )
Извинявам се,ако съм обидила някой.

# 196
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Аз също съм реалист и не съм вярваща както е по канон. Знам, че повечето неща в религиите са за да има маса заблудени хора, но пък виждам, че ако човек не вярва в едно неземно нещо, ще вярва в друго.
Явно като човек извършва молитви или такива неща като минаване през камък, писане на листчета, спане на даде поляна, пиене от някой извор, връзване на дрехи по дървета и т.н. се успокоява и се програмира един вид, защото доста хора казват, че чудото при тях е станало след извършване на даден ритуал.
Но пък и като някой много религиозен те хване за слушател и започне да те убеждава в едно или друго чудо, е нормално да се изнервиш.

# 197
  • Мнения: 5 059
Е как няма да стане СЛЕД ритуал,като такива хора НЕПРЕКЪСНАТО правят разни неща.
Grinning

# 198
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Е как няма да стане СЛЕД ритуал,като такива хора НЕПРЕКЪСНАТО правят разни неща.
Grinning
Говоря за вътрешното убеждение на хората, че нещо ще се случи, ако направят или ненаправят нещо. Понякога работи.

# 199
  • Мнения: 18 562
Казах си мнението ,но за такъв мерак бих направила всичко.Дори да повярвам в чудо..Не бих те упрекнала.

# 200
  • Мнения: 215
Странно ми е как млади и интелигентни хора се увличат по такива като въпросния пастор, изказът му ми е изключително елементарен, но изглежда, че доста изкусно управлява аудиторията си чрез емоциите. Цялото му говорене е едно емоционално надъхване, а поведението му на сцената е направо откачено.
Разбира се, всеки сам си избира в какво да вярва и каква църква да посещава. И не смятам, че авторката на темата може да повлияе на приятелката си, ако тя вече е обсебена от тая общност .

# 201
  • Мнения: X
Ако има нещо, което не мога да понасям, то това са сектите и техните последователи с промити мозъци. Преди известно време една кукувица ми пробута рекламна брошура за събитие на някаква църква, не запомних името, защото само сканирах думата "църква", казах ѝ, че е не е уцелила човека и да ми се разкара от главата. Преди около 2 седмици в градинката пред Народния театър бяха докарали някакъв американски пастор, който пропагандираше бръщолевеници за Бог. Бяха домъкнали и преводачка. Минавах оттам и се посмях доста, защото ако не друго, въпросният беше артистичен, явно не е пробил в Холивуд и дошъл да промива мозъци в България. По-странно ми беше как и защо от Столична община са позволили това мероприятие.

# 202
  • Сф
  • Мнения: 10 666
Повечето от сектите са признати и спазват законите на съответните държави.Смисъл,не са извън закона.Нищо,че се различават от офиц .религия.Регистрирани са вероятно по закона за вероизповеданията.Така че,най- вероятно не е незаконно.Вече за конкретни събития ,конференции и т.н.си взимат отделни разрешителни.Даже не знам необходимо ли е ,когато е на закрито например или просто наемат залата.

# 203
  • Мнения: 215
Предполагам, че тази църква е част от някое протестантско общество, може би евангелистите.
Но като им гледам обожанието към върховния им лидер и начинът по който се поднасят духовните послания от сцената, ми заприличват на секта и култ.
Възмути ме и това, че в предаването на Карбовски се каза, че пасторшата се омъжила за 'най свестни я ром'. Колко да е свестен? Никой не знае какво става между четири стени вкъщи.

# 204
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Некоректно е да се делят църквите на добри и лоши (секти). Всичките са мошеници, но след определена фаза от живота повечето хора имат нужда от надежда за която да се вкопчат.

Православната църква не е с нищо по-добра от другите.

# 205
  • при късмета
  • Мнения: 24 011
Некоректно е да се делят църквите на добри и лоши (секти). Всичките са мошеници, но след определена фаза от живота повечето хора имат нужда от надежда за която да се вкопчат.

Православната църква не е с нищо по-добра от другите.
Аха, не трябва да се делят, ама тази не е по-добра от онази? Лицемер, некоректно е в едно изказване последното изречение да противоречи на първото.
И колко пъти трябва да се напише, че темата не е религиозна и не се коментира коя църква каква е, че проповедниците да си намерят друга?

# 206
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Аха, не трябва да се делят, ама тази не е по-добра от онази? Лицемер, некоректно е в едно изказване последното изречение да противоречи на първото.
И колко пъти трябва да се напише, че темата не е религиозна и не се коментира коя църква каква е, че проповедниците да си намерят друга?
Прочете нещо между редовете ли?
Нямам намерение да се оправдавам за неща, които не съм писал.

# 207
  • при късмета
  • Мнения: 24 011
По-добре ти чети между редовете, а още по-добре в прав текст. Казвам, че поста ти не е по темата, съответно е спам

# 208
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Ще ме накараш да проверя дали  не пиша в грешна тема, да видя още веднъж разликата между спам/офтопик и да те помоля да ми прочетеш подписа. Стои си от години заради подобни събеседници.

Повтарям - всички религиозни лидери (ортодоксални, или секти) са мошеници, но много хора след определен момент почват да имат нужда от тях за да запазят разсъдъка си. Необходимо зло. Църквата от темата си е съвсем нормална организация за продажба на надежди.

# 209
  • при късмета
  • Мнения: 24 011
Наистина ли не можеш да осмислиш елементарен текст? Темата НЕ Е за църквите и коя е по-по-най. Автора пита за практики на конкретна църква и, ако има притеснителни какво да прави с човек подвел се по конкретната църква. по-ясно няма как да си зададе темата.
Иначе за всички църкви, религии и лидерите им може да повтаряш колкото си искаш, но в някоя тема, която е за това. Подписа хубаво си го сложил, само да можеше и него да осмислиш

Общи условия

Активация на акаунт