Какви са от църква 'Пробуждане'???

  • 53 435
  • 237
  •   1
Отговори
# 210
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
От къде толкова агресия в понеделник сутрин? Или разпалих "правдив гняв" у някой вярващ?

Ето така тръгват кръстоносните походи/джихадите.

# 211
  • при късмета
  • Мнения: 24 011
Сутрин е само за пияните от снощи. Ако беше чел по-внимателно щеше да знаеш, че съм далеч от вярващ. Или за теб е агресия, всичко което не разбираш, въпреки подписа си?

# 212
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Жив и здрав!

# 213
  • Мнения: 7 006
https://awakening.bg/


Много се смях!
Имат си даже и мобилно приложение,сигурно пръска със светена вода,когато пресичаш някое кръстовище!
Joy

# 214
  • Мнения: 5 059
https://awakening.bg/


Много се смях!
Имат си даже и мобилно приложение,сигурно пръска със светена вода,когато пресичаш някое кръстовище!
Joy

Отдолу пише :"посети ни" и "проповеди", а аз чета "ПРОСТИ ни" Grinning Викам,хайде,почнаха от началото Grinning

Мдааа,в"седмица на групите" виждам и моите познати Simple Smile

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 10:22 от Vervam

# 215
  • Мнения: 18 562
А да дариш  видя ли, не са пропуснали...

# 216
  • Мнения: 5 059
А да дариш  видя ли, не са пропуснали...

Това е ясно.И прочетох,че имало пликчета до всяко място в църквата,в което да се остави дарение.
Според мен е малко прекалено чак на мястото да слагат подсказки,че трябва да дадеш пари.
То е ясно,че човекът,Максим , си урежда живота на чужд гръб.Дано поне да помага на хората по някакъв начин.

Друго ми прави впечатление на мен.Има само млади хора,малко са 50 годишните,а за възрастни абсурд.Повечето са 20-30-40 годишни.Обикновено към такива организации се обръщат самотни, изгубили вяра и смисъл за живот хора.Затворени, без много приятели, търсещи подкрепа.
Моите познати са далеч от това описание.Много комуникативни, отворени,активни хора.С много близки и познати.
Интересно ми е с какво ги привличат.

# 217
  • при късмета
  • Мнения: 24 011
С обещания ги привличат, като разбира се те никога не стават реалност. Примера с разрешаване на проблема с дете е показателен, няма как точно от там да ти помогнат. Но пък ако си много отчаян, не само ще повярваш, че това е последната ти надежда, а и последната си стотинка ще дадеш. Точно от отчаянието идват депресията, изолацията и самотата. Дори да е само в един аспект от живота, на човек видимо адекватен по всякакъв друг повод.
А с даренията изобщо даже не е прекалено или поне според тях. Само за това съществуват. Позитивните хора с много познати и приятели са за агитация и парлама, а и много вероятно имат част от даренията. Защото без такива изобщо няма как да привлекат нови последователи, опс дарители

# 218
  • Мнения: X
Чудя се как може тези хора да вярват на циганин? Секта си е отвсякъде.

# 219
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Чудя се как може тези хора да вярват на циганин? Секта си е отвсякъде.
Продължавате да използвате термина "секта" като нарицателно, сякаш ортодоксалните религии са много по-добри.

# 220
  • Мнения: X
Чудя се как може тези хора да вярват на циганин? Секта си е отвсякъде.
Продължавате да използвате термина "секта" като нарицателно, сякаш ортодоксалните религии са много по-добри.

Ще ги наричам както си искам. Какъв е проблемът?

# 221
  • Мнения: 5 059
Хаха,хора не се карайте.Всеки има право да назовава нещата както иска и да влага в тях какъвто смисъл пожелае.
За мен примерно всяко подобно движение е секта,НО, не всяка секта е с пагубен характер.
С мъжът ми да речем практикуваме един духовен метод за заздравяване на тялото и мисълта.Метода на Уим Хоф,има много инфо в нета за него,няма да го описвам.Аз самата го виждам като малко сектантско учение, но не е нещо лошо.
Така че различните хора могат да влагат различен смисъл в една и съща дума.
И църквата е секта, всеки, който се превъзнася до безобразие и чете по 10 пъти на ден библията е в нея.Идеята е тези секти да не нарушават нормалния ритъм на живот на един човек...да не го превръщат в зомби.Пък ако искате наричайте и курса по рисуване секта...

# 222
  • при късмета
  • Мнения: 24 011
Разбира се, че е секта. Щом единствената цел на тази "църква" е да събира пари, без да може да помогне на някого в какъвто и да е аспект и вярата на тази "църква" е свързана с бог, който не е само неин, а някой си е измислил друг прочит, то няма какво друго да е, освен секта. Дори да е регистрирана по закон, това не променя нещата

# 223
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Забелязвам масово неразбиране на термина "секта".

# 224
  • при късмета
  • Мнения: 24 011
И какво от това? Аз забелязвам, че не е масово, а само ти не разбираш смисъла на темата

Общи условия

Активация на акаунт