пушите ли пред децата си

  • 3 061
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 769
Същото като Шани и Pipilota! Не се пуши у дома, много малко от роднините м,и пушат и те са изгонени не на терасата (защото тя е остъклена), а долу пред входа! Ако щат! Повечето от нашите приятели също не пушат, а и престанахме да се събираме с димилници....просто ограничаваме периметъра.... Много съм доволна от този факт! Grinning

# 16
  • Мнения: 1 263
Пуша предимно на терасата, не само, за да не вони в апартамента... Като се пуши в затворено пространство, миризмата на цигари се "полепва" по дрехите ... Много е гадно, като се доближа да бебка и цялата да смърдя на цигари ....
Ама мъжът ми е много зиморничав и не мога да го изкарам навън в тоя студ, та си пуши в кухнята Sad

# 17
  • Мнения: 800
az sam pu6a4ka,a tatkoto ne.pred deteto nikoga ne sam pu6ila i ne davam da se pu6i.za6to da go trovia pri polojenie 4e e bil 9 meseca v otrovena utroba. Embarassed

# 18
  • Мнения: 175
Аз съм бивша пушачка- отказах ги като забременях. Таткото пуши, но много отдавна съм забранила да го прави вкъщи. Може на терасата, ама на него не му допада, щото все едно съм го изгонила навън, пък и зимата му е леко хладно Laughing . Затова напоследък пуши само на работа и дори не носи цигари в себе си. Май заради мене ги е намалил Wink

# 19
  • Мнения: 1 734
Унас не давам да се пуши! Мъжът ми е пушач, но ходи на балкона ( и той е съгласен да не пуши вътре, въпреки че му е студено), на гостите си също не давам да пушат вътре, но те не са нахални и не настояват. Смятам така да е и за вбъдеще. Това за пасивните пушачи е абсолютно вярно и ще гледам да предпазвам детето си докато мога (знам че не е възможно напълно). Аз самата съм отгледана като малка при пушачи (дядо ми) и за съжаление съм била пасивен пушач, още пазя неприятни спомени от онова време Sad

# 20
  • Мнения: 419
И двамата сме непушачи. Досега винаги съм се старала да намирам дискретни ароматизатори, за да ухае добре у дома.
И аз не разрешавам да се пуши в апартамента, а след като се роди бебо ще "откажа" и ароматизаторите

# 21
Цитат на: pipilota


Свекърва ми пуши като комин и все се оплаква, че няма пари. Ми, не пуши тогава и ще имаш!!!
/quote]
Извинявай ама не вярвам,че ако не се пуши имаш повече пари. rotfImbo  rotfImao  rotfImbo

# 22
  • Мнения: 419
Не съм предполагала колко много противници на цигарения дим има. Много съм щастлива от факта #Milti
Поздравявам ви за добрия избор  bouquet

# 23
  • Мнения: 1 311
И двамата с таткото сме пушачи, но не пушим пред детето (1г. и 1м.). През деня пушех на терасата преди да тръгна на работа. Сега пушим в хола след като Ники е легнал или ако е преди това той задължително е в другата стая и после проветряваме поне 15 минути преди да го доведем в хола.

Не мисля че е добра идея да се пуши пред детето в затворено помещение.

# 24
  • Мнения: 530
НИкога не бих разрешила да се пуши вкъщи в присъствието на детето/децата ми. Мисля че е престъпно, колкото и силно да звучи това, но такова е моето мнение и когато става въпрос за моя дом мнението на пушачите не ме интересува. Аз лично съм бивша пушачка (а казват че бившите пушачи са най-големите цербери против тютюнопушенето, може би е вярно в моя случай Laughing  Wink ). Мъжът ми никога не е пушил, така че сме на едно и също мнение. Тук много малко от приятелите ни пушат, и когато се е случвало да ни дойде пушач на гости, пуши в градината. Тук слава богу в повечето кафенета и ресторанти местата за непушачи са доста повече от тези за пушачи и много рядко сме имали проблем. Но онзи ден се нервирах много - бяхме на едно шоу с фойерверки по случай 5ти Ноември (в Англия се празнува изгарянето на Гай Фоукс който се е опитал да взриви парламента през 1700 и някоя година). Беше супер гадно време, шоуто беше на един малък стадион и ние успяхме да седнем на закритите места. Всички нагъчкани един до друг, пълно с малки деца. И някакъв идиот зад нас пушеше цигара след цигара. Е, направихме му забелжка няколко родители и спря накрая, ръмжа ръмжа и спря. Laughing

Но в България като отидем това ме дразни много най-вече през зимата (зашото през лятото поне може да се седне навън и не е толкова натрапващо се) - почти няма място където можем да отидем с Анна през деня или вечер и да не е димилник. А ние обичаме да излизаме с нея......

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Цитат на: MM
Тук слава богу в повечето кафенета и ресторанти местата за непушачи са доста повече от тези за пушачи и много рядко сме имали проблем.

Но в България като отидем това ме дразни много най-вече през зимата (зашото през лятото поне може да се седне навън и не е толкова натрапващо се) - почти няма място където можем да отидем с Анна през деня или вечер и да не е димилник. А ние обичаме да излизаме с нея......

е за голямо съжаление у нас положението е: димилник във всяко заведение, дори и да е детска сладкарница! А непушачите - ми с тях никой не се съобразява.
А по темата - у нас сме също непушачи и не се пуши при никакви поводи, но гостите си го знаят и си излизат на терасата.

# 26
  • Мнения: 390
не пуша вече 11 месеца (спрях ги 2м преди да забременея), боже как ми се пуши, а всички ми казват: "най- тъпото е да ги започнеш пак след като веднъж си ги спряла"
само че аз не се чувствам да съм ги отказала, аз съм "пушач-въздържател"
не знам как ще намеря сили да не ги почна след като след няколко месеца приключа и с кърменето (мога да се мотивирам да не пуша в името на някой друг, но не мога да го направя за себе си), пуши ми се

# 27
  • Мнения: 883
Не пуша, въпреки че за мой срам пак започнах да припалвам по една цигарка от време на време. Таткото също не пуши пред детето- само навън, т.е. никой не пуши вкъщи, включително и гостите.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 6 873
И аз и таткото ни пушим. Но у дома не се пуши. Зиме, лете - на терасите. Самата аз не понасям застояла миризма на цигарен дим, представям си каква гнус е за непушачите.Sad
Иначе да, пуша пред децата, в смисъл - не се крия. Но пак казвам, навън.

# 29
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
И у нас не се пуши. Ние със съпруга ми сме непушачи(аз от 3 години и половина, благодарение на мъжа ми) и не искаме да замърсяваме допълнително въздуха, който диша детето ни-той и без това не е много чист.

Общи условия

Активация на акаунт