Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,  пиша с молба за съвет и подкрепа.
Малкото ми момиче в петък се преспъна и падна върху ръба на метално стъпало.
Има проникваща рана на очна ябълка. Минаха 6 часа, докато започне операция в Александровска.
Роговицата е със 7 шева. Едва когато заздравее ще се разбере състоянието на останалите тъкани.
Сега е на антибиотици и стресът за нея е неописуем.
Не знам как да опиша начина, по който се чувства една майка в подобна ситуация.
Опитвам се да бъда силна, мисля че и двете имаме нужда от психолог...

# 1
  • Мнения: 2
Не преставам да се чудя защо се случи. Обвинявам се. Тук всички сякаш ме упрекват, че не съм я държала за ръка. Предстоят ни много трудни дни, утре влиза отново с пълпа упойка да промиват. Безумно изплашена е. Не дава да я преглеждат, а аз едва се държа. Ще говоря с педиатъра как да я облекчим малко.

# 2
  • София
  • Мнения: 558
Здравейте,
Такива неща се случват, в крайна сметка не сте я изтървали нарочно. Разбирам, че е много трудно с вината, ама хайде да я отложим за по-късно...Хубаво е че, говорите за това, понякога това е единствения начин да се вентилира това особено чувство.
По отношение на детето - никога не я лъжете за медицинските гадости които предстоят. Важното е, че ще сте до нея плътно и че има право да е сърдита и ядосана. Помага и да разделите "медицинските процедури" на етапи. При изтърпяването на всеки етап си намерете начин, който да си е само ваш да се възнаградите - договорете се с нея какво точно. Хубаво е да не е храна, ама както стане.
Желая кураж, другото ще се получи.
Даниела Тахирова - психотерапевт

Общи условия

Активация на акаунт