Бъдещи първокласници 2016 - 2017 г. - тема II

  • 78 408
  • 713
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 601
Моля някой, който е купил чанта тип кутия Херлитц, да ми каже колко тежи  Praynig
Такъв модел http://www.patilanci.bg/product/uchenicheska-ranica-smart-rose-b … rfly-herlitz-2016
890 гр. я претеглих  Peace

# 646
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Моля някой, който е купил чанта тип кутия Херлитц, да ми каже колко тежи  Praynig
Такъв модел http://www.patilanci.bg/product/uchenicheska-ranica-smart-rose-b … rfly-herlitz-2016
890 гр. я претеглих  Peace
Толкова е.Нашата е същия модел Simple Smile

# 647
  • Мнения: 1 540
Благодаря, момичета, дано утре и ние се уредим с такава. Бях си решила, че трябва под килограм да е чантата  Grinning

# 648
  • София
  • Мнения: 5 289
Най-добрият вариант е да се извади удостоверение от общината за настоящ адрес преди нова година, в което да е вписано името на майката и името на детето, защото в някои училища този критерий има уседналост някаква  Peace

За София от няколко години удостоверенията за постоянен и настоящ адрес са лични. Т.е. вадят се отделно за всеки член на семейството, вкл. децата. И таксите са отделно за всяко. Само казвам, за информация, да няма изненадани.
В нашето училище също имаше изискване, че адресната регистрация трябва да е от предходната календарна година поне  Peace В този динамичен свят хем разбирам защо се прави, хем вероятно има смисъл да се прилагат изключения (напр. смяна на адреса в рамките на района)...

# 649
  • Мнения: 9 448
И при нас удостоверенията за постоянен и настоящ адрес са отделни, за всеки член от семейството. Когато ние си сменяхме адреса преди година и половина платихме 28лв. общо за четирима ни.

# 650
  • Мнения: 21 282
Здравейте ,някой знае ли кога би следвало да се изплати еднократната помощ за първокласник ?
ПП - Документи подадох на 17.08.

# 651
  • София
  • Мнения: 6 159
Обикновено изплащат след 15то число на месеца, следващ подаването на документите, т.е. в твоя случай след 15.09.

# 652
  • Мнения: 11 849
Здравейте ,някой знае ли кога би следвало да се изплати еднократната помощ за първокласник ?
ПП - Документи подадох на 17.08.


На мен ми я преведоха на следващия месец заедно с детските Peace

# 653
  • Мнения: 21 282
Благодаря ви  bouquet

# 654
  • Мнения: 1 528
Аз подадох на 30.07 и имах превод на 18.08

# 655
  • Мнения: 21 282
Много ви благодаря ,значи около средата на септември да я очаквам.

# 656
  • Мнения: 397
Миналата година са превели помощите на 14-15 септември, дано и тази година така направят.

Искам да попитам дали тази година първокласниците ще имат бележници?
Четох, че с новия закон нямало да имат оценки от 2 до 6, а само описателни.  newsm78

# 657
  • Мнения: 8 268
Миналата година са превели помощите на 14-15 септември, дано и тази година така направят.

Искам да попитам дали тази година първокласниците ще имат бележници?
Четох, че с новия закон нямало да имат оценки от 2 до 6, а само описателни.  newsm78

Първокласниците никога не са имали бележници.
В новият закон бележници ще имат чак в 4 клас.

# 658
  • Мнения: 397
Благодаря, Hope for Two. Една грижа по-малко.

# 659
  • Мнения: 8 082
...Първокласниците никога не са имали бележници.
В новият закон бележници ще имат чак в 4 клас.
Чл. 120. (1) Оценката съдържа качествен и количествен показател.
(2) Оценките, които може да се поставят, са "отличен (6)", "много добър (5)", "добър
(4)", "среден (3)", "слаб (2)".
...
(6) На учениците от I до III клас включително не се поставят количествени оценки.

Такааааа, само качествени... и къде ще ги пишат?
Скрит текст:
(в тефтерче, което за удобство няма да се нарича "бележник")
В първи клас, ясно, имат 4-5 предмета, като може да се пише "постарай се повече", "добре", "браво", "отлично" директно под задачката, която е изпълнена... Втори клас вече имат и по-сложни устни задачи... а терти вече странно ми се вижда без бележник, предметите повече...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт