Бъдещи първокласници 2016 - 2017 г. - тема II

  • 78 370
  • 713
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 8 239
Качествените и количествените оценки са корено различно нещо.
Оценка като : Постарай се повече , не се равнява на Добър (4).
Изключително се радвам , че ги махнаха. Децата вместо да учат за знания се превръщаха в бележкари.

А и искрено се надявам, че с въвеждането на точковата система в сегашният 7 клас , при нас ще въведат процентите което е още един доста добър вариант.

# 661
  • София
  • Мнения: 6 067
И ние едно време бяхме без бележници 1-3 клас, пишеше се в тетрадките - Отлично, Добре и т.н.
Но то доста неща бяха различни тогава и няма отношение към сегашните първокласници...

# 662
  • Мнения: 8 070
Качествените и количествените оценки са корено различно нещо.
Оценка като : Постарай се повече , не се равнява на Добър (4).
Изключително се радвам , че ги махнаха. Децата вместо да учат за знания се превръщаха в бележкари.
"Постарай се" в първи клас означава "едвааааам си се справил", "добре" вече значи "Добър"... И да не си помисли някой, че съм за количествените оценки в толкова ниска възраст, но плавно трябва да се въведат...
В точки, в проценти, в единици, в букви (А, В, С, D...) все тая, все са количествени. 

А и искрено се надявам, че с въвеждането на точковата система в сегашният 7 клас , при нас ще въведат процентите което е още един доста добър вариант.
Ох, тя една точкова система... отново побългарена - оценките от училище се превръщат в точки (с голяма стъпка естествено, щото то не се взима 5,67 дето синковеца е изкарал за срока, а се брои 6 т.е. 50точки а не реални 46 например, а приятелчето с реални 5,46 оценка ще получи в сметката 40т, а не полагащи му се 44...) Сметката от събиране на круши(точки от изпит) с ябълки (оценка приравнена в точки) или на ябълки (точки от изпит приравнени в оценка - поне със стотничките вътре) с круши (годишна оценка) все си е компоооот...
Виж с процентите е друга работа - но за там и учителите трябва да се постараят, трябва да е ясно кое изпитване/работа/проект с каква тежест е и тези ти 98,8% с каква тежест са в срочната ти, респективно в годишната ти оценка... и всичко да се брои така...Но (лично впечатление) българина не обича работа в % и в % от %  Whistling

ПП: Всичкото това с лични наблюдения от тийн учещ по друга образователна система, силно мотивиран, тийн седмокласник който тепърва го чака великия "компот" и доста четене на новия закон и (проекто) наредба
Скрит текст:
(не че открих разлики с предишната, промените пак остават пожелателни - думата "ако" с допускане на изключение се среща за всяко въведено правило... нищо ново няма да се въведе, защото всичко е с възможност "ако"...)

# 663
  • Мнения: 21 275
Купих нещата за детето току-що,остават ми раницата и несесера  Party

Последна редакция: пт, 02 сеп 2016, 12:13 от малката лисичка

# 664
  • Мнения: 572
Купих нещата за детето току-що,остават ми раницата и несесера  Party


Твоите ми се виждат малко  Joy
Аз също съм почти готова трябва само тетрадки да взема

# 665
  • Мнения: 9 436
Момичета в Лидл има тетрадки на 44 ст.ама не са ли малко скъпички? На какви пари ги закупихте вие?

# 666
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Записвам се и аз в темата с бъдещата ми първокласничка.
Купила съм почти всичко без цветни моливи и флумастри, раницата и по списък ми искат някаква малка чанта за лични вещи...предполагам като излиза в междучасие да си я носи.Нямам идея каква е идеята, но скоро имаме РС и ще попитам.
Ние няма да имаме униформи, от което аз съм доволна.И така като всяка година подготвям само нови дрешки, обувки.Остана ми да взема 2 бели тениски за физическото, гуменките - пак от списъка.

Тетрадки купих повечето от Джъмбо, ама не мога да се сетя за цената.И от Лидъл купих още няколко, харесаха ми.Вчера пуснаха там хубави несесери на Херлиц / пълни/, бяха на 12лв. и купихме на госпожицата един, защото си го хареса.Надявам се да върши работа.

# 667
  • Мнения: 11 834
Момичета в Лидл има тетрадки на 44 ст.ама не са ли малко скъпички? На какви пари ги закупихте вие?

Аз под 50ст почти не съм срещала  newsm78, в Кауфланд преди време бяха намалили едни на 39ст ако не се лъжа, но то зависи и каква е хартията - вестникарска, офсет....Иначе аз лично взех по 75ст

# 668
  • Мнения: 2 223
По 39 ст са в Джъмбо най - евтините, с тесни и широки редове и големи крадратчета. 40 л.

# 669
  • София
  • Мнения: 6 067
Аз искам да питам за папките с копче, в които се предполага да държат нещата по един предмет - събират ли всичко? Учебникът например също ли се пъха вътре?
Само те комай останаха от помагалата, сега мъдря дрехи и гуменки.

# 670
  • София
  • Мнения: 6 140
Аз искам да питам за папките с копче, в които се предполага да държат нещата по един предмет - събират ли всичко? Учебникът например също ли се пъха вътре?
Само те комай останаха от помагалата, сега мъдря дрехи и гуменки.

Събират и учебници. На баткото в папките има учебник, помагало и по 2 тетрадки.

И аз приключих с пазара. Остана да дойде бюрото на дребните и да го подредим. Направих място в гардеробите за униформите, подредих ги. Баткото е готов, остана ми да подвържа нещата на дребните.

# 671
  • София
  • Мнения: 6 067
Благодаря! Не ми се вярваше, малки ми се струват, радвам се, че не съм познала.  Simple Smile

# 672
  • София
  • Мнения: 5 285
Момичета в Лидл има тетрадки на 44 ст.ама не са ли малко скъпички? На какви пари ги закупихте вие?

Купих по 30 стотинки (офсет).

От Лидл ми подсказаха да купя и комплекта химикалки 25 бр. за 3,99 лв., защото имало доста зелени и червени, които ще трябвали.

# 673
  • Мнения: 1 103
И ние сме почти готови,останаха само папките още 3-4 и подвързиите за тетрадките.Какви подвързии и папки да купя и от къде?Взех две от Джъмбо,но защото са със Замръзналото Кралство.

# 674
  • Мнения: 11 834
И ние сме почти готови,останаха само папките още 3-4 и подвързиите за тетрадките.Какви подвързии и папки да купя и от къде?Взех две от Джъмбо,но защото са със Замръзналото Кралство.

В Джъмбо има едноцветни папки с копче различни цветове, мисля че бяха по 50ст


зелено човече за какво ще са им тези химикали, та те първия срок въобще не ползват и пишат само с молив  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт