носене на тежко

  • 3 157
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 995
Оказва ли влияние носенето на тежки предмети веднага след зачеването?

# 1
  • Мнения: 1 124
Ако за ден на зачеването се приеме овулацията, то до 5-ия ден след нея ембриона е все още в тръбите и пътува към матката.Около 6-7-8 ден след овулацията се случва имплантирането на ембриона в стените на матката и тогава вече е добре да се пазиш от тежка физическа дейност.

# 2
  • Мнения: 7 995
Да, наясно съм как става зачеването Simple Smile
Точно за времето след имплантиране до деня на закъснението имам предвид... Като не знам дали съм бременна, дали е важно да се пазя... Всъщност аз предполагам, че съм де..
Просто не съм наясно как носенето на тежко може да навреди на нещо толкова дребно... Контракции ли се получават или какво?

# 3
  • Мнения: 1 124
Не знам какво да ти кажа, по принцип не е препоръчително да вдигаш тежко и ако усетиш някакви спазми като при ПМС е добре да взешем но-шпа и да почиваш.
Колко тежко си носила, мебели ли или пазарски чанти?
Успех!Дано резултата е такъв какъвто искаш!

# 4
  • Мнения: 7 995
Ами... доста... 4 стъклени бири, 2.5 пепси, 1.5 сода и два литра сок Grinning
Е, аз ги носих много за кратко, но усетих леки спазми, а и чак малко ми прилоша..

# 5
  • София
  • Мнения: 5 289
Две гинеколожки ми казаха, че като се е закрепило плодното сакче,колкото и тежко да вдигам или да скачам, няма как да се отлепи. Факт, при мен два пъти се случва да падне точно след вдигане на много тежко, като естествено изобщо не знаех, че съм бременна. Дали от тежкото, дали не, божа работа. Но като не било проблем вдигането на тежко, защо тогава предупреждават..."Никакво вдигане на тежко!" Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 2 181
Аз носех дини и туби от по 10л. минерална вода по 300-400 метра от пазара до блока.  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 7 995
Аз също носех с предната бременност, само че почти не съм имала проблеми с бременността. А сега нещо не може да се задържи няколко пъти и се чудя дали ако се пазя, ще е по-добре.

# 8
  • Мнения: X
Толкова тежко не е добре да се носи и без да си бременна  Rolling Eyes
туби по 10 л. по време на бременност...не знам какво да кажа... Stop
Повече от 3 - 4 кг. не съм вдигала и не бих. В толкова ранен етап след зачеването не знам колко влияе, но определено ако се пазиш повече по принцип ще е по - добре  Peace

# 9
  • Мнения: 2 181
Толкова тежко не е добре да се носи и без да си бременна  Rolling Eyes
туби по 10 л. по време на бременност...не знам какво да кажа... Stop

Интересното е, че не ми е идвало на ум да си купувам по литър-два, за да не нося чааак толкова тежко. А дори не са били само тези 10 литра, а и други покупки! Живеех сама, така че не е имало кой да ми носи и помага. Човек като се чувства добре, няма нужда от превземки и придворни около себе си.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 289
Толкова тежко не е добре да се носи и без да си бременна  Rolling Eyes

Така е, досега бях като хамалка, никога не се жаля, влача, мъкна....Ноо вече край, аз ако не се пазя сама, няма кой да ме опази, пък и след последният ми случай, абсолютно вече никакви компромиси. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт