Венеция /Тема 5/

  • 136 738
  • 781
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 88
И аз тук.Ще летим скоро за Тревизо.Прочетох всичко.Информация на високо ниво.
Да питам само трансфер или градските, какво ще кажете? Много ли време се губи с градския автобус и влака?Гарата е на Големия канал нали?

# 151
  • София
  • Мнения: 10 309
И аз имам въпроса за трансфера, колко излиза с такси от гарата до Сан Марко, например?

Пет човека сме и не знам, дали с такси няма да е по-изгодно.

# 152
  • на път
  • Мнения: 2 804
И аз имам въпроса за трансфера, колко излиза с такси от гарата до Сан Марко, например?

Пет човека сме и не знам, дали с такси няма да е по-изгодно.

135EUR е от 4 до 6 човека. Чакат с табелка на летището - шатъл + водно такси да най-близкото място за акустиране до адреса.

# 153
  • София
  • Мнения: 3 771
И аз имам въпроса за трансфера, колко излиза с такси от гарата до Сан Марко, например?
Пет човека сме и не знам, дали с такси няма да е по-изгодно.

Цената на водно такси от Piazzale Roma или гарата до Сан Марко е между 60 и 70 евро...

И аз тук.Ще летим скоро за Тревизо.Прочетох всичко.Информация на високо ниво.
Да питам само трансфер или градските, какво ще кажете? Много ли време се губи с градския автобус и влака?Гарата е на Големия канал нали?

Това го пиша няколко пъти...
Въпрос на избор...
С трансфер се качвате и след 40-50 минути сте във Венеция. 12/10 над двама/ евро...

С другия вариант 20-30 мин. до Тревизо. Преход и изчакване на влак 30-40 мин. примерно, може и по-малко. Пътуване до Венеция от 30 до 45 мин. защото има доста спирки по линията.
Това е, слизате на пъпа на Венеция, Гранд Канал. 4.65 евро...
Ето тук отсреща...

# 154
  • София
  • Мнения: 1 121
Здравейте,
Ние пътувахме в рейс новер 6 от летище Тревизо до жп гарата и после с влак до Венеция, Пиацале Рома. Това ни позволи да разгледаме от още една страна Италия, а трябва да спомена и голямото удобство на влака. Можеш да заредиш телефон, лаптоп (мъжът ми си поработи), и изобщо да оцениш жп транспорт, който тук е химера - чисто, ново, влак на два етажа. Купихме билет от автомат, само трябва да се валидира преди качването. Влак има на всеки 10-15 минути, а забавянето спрямо прекия автобус (въпросния трансфер) е с около 20 минути. Трябва да спомена и учтивите италианци - дори техници без английски ни упътиха с усмивка и подробни обяснения, посочвания, ръкомахания.

# 155
  • Варна
  • Мнения: 870
Момичета,моето пътуване до Венеция наближава!Имам един въпрос-къде се намираше магазинчето за дрехи по 8 евро?И Билата в самата Венеция?Купила съм си вече готини гумени ботушки и дъждобран за всеки случай!

# 156
  • София
  • Мнения: 3 771
Момичета,моето пътуване до Венеция наближава!Имам един въпрос-къде се намираше магазинчето за дрехи по 8 евро?И Билата в самата Венеция?Купила съм си вече готини гумени ботушки и дъждобран за всеки случай!

Координатите на въпросното магазинче са изчезнали
да ги пусне отново Яренце, ще го сложа в картата.
Билла беше ТУК
но вече е Conad. На остров Лидо също вече е Conad, един от най-хубавите супермаркети.

# 157
  • София
  • Мнения: 3 771
Допълвам горния пост...
С любезното съдействие на Яренце установихме мястото на магазина.
Той се намира в сградата на хотел Locanda Ai Santi Apostoli, .....Strada Nova, 4391/A, 30100 Cannaregio , Venezia VE.



Магазина вече е в КАРТАТА последна позиция...

Последна редакция: чт, 24 ное 2016, 20:50 от Bled

# 158
  • Варна
  • Мнения: 870
Здравейте,днес трябваше да пиша моите впечатления от Венеция но уви EmbarassedНие на 25 ти бяхме едни от чакащите на магистрала тракия,където беше катастрофата!Тръгнахме иначе 3 часа по рано от Пловдив ,но уви!Сега ще летим на 5-ти!Успяхме да презаверим резервацията,но с голям зор.Да знаете това е единственият хотел който не връща никакви пари !Билетите ни направиха намаление!Оставаше 15мин до полета,но уви!Останахме близо 15 човека,които не излетяхме!

# 159
  • Мнения: 16
Много неприятно наистина, но понякога има неща които не зависят от нас и наистина няма какво да направим.  Хубаво е че сте успели да презаверите билетите, а за хотела е от условията на резервацията, независимо от кой сайт,агенция или директно от хотела условията на резервацията са обвързани с цената и би трябвало да са ясни още при самата резервация.
Ще стискаме палци този път всичко да е наред и да улучите страхотно време.

# 160
  • София
  • Мнения: 3 771
sneji_suni

Много съжалявам, рискове винаги има.
Както и днес за полети от и към Рим.
Само не си разваляйте настроението, даденост.

# 161
  • Варна
  • Мнения: 870
Дъщеря ми вчера летя за венеция с приятелки,полетът и закъсня,но благополучно пристигнаха вечерта!Ние летим на 5ти,дано да няма закъснение!

# 162
  • София
  • Мнения: 107
Здравейте, да се запиша и аз! Февруари ще ходим за еднин ден във Венеция за карнавала (полета на ангела).Понеже ще сме с кола и се чудя между два платени паркинга : Garage San Marco или Troncetto. За мен е важно да е по- сигурен паркинг и  да стигана бързо до площада Сан Марко от него.Благодаря!

# 163
  • Варна
  • Мнения: 870
Момичета,я ми кажете с какво мога да се предвижа от Венеция до Верона?Не може да съм на близо и да не отида!

# 164
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте, да се запиша и аз! Февруари ще ходим за еднин ден във Венеция за карнавала (полета на ангела).Понеже ще сме с кола и се чудя между два платени паркинга : Garage San Marco или Troncetto. За мен е важно да е по- сигурен паркинг и  да стигана бързо до площада Сан Марко от него.Благодаря!

И двата те устройват, като първият е по-удобен на Пиаца Рома.
От него ползваш:



От Troncetto ползваш:



Между двата също имаш връзка с Venice People Mover

Момичета,я ми кажете с какво мога да се предвижа от Венеция до Верона?Не може да съм на близо и да не отида!

Много удобно е с влака от Венеция. На цена от 9 евро. За около 1-1,30 ч.
https://www.lefrecce.it/B2CWeb/search.do?parameter=searchOutputV … cFID=d1bh9ysAr0r9

Друг вариант е автобус от Troncetto или Местре. Около същата цена, малко повече време...
https://www.flixbus.com/

Общи условия

Активация на акаунт