Венеция /Тема 5/

  • 137 116
  • 781
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 266
Благодаря, Яренце! bouquet

# 76
  • на път
  • Мнения: 2 804
Ние пристигаме във Венеция по обяд на 14ти октомври и понеже сме две мами с две деца на по 12 години букнах трансфер "от врата до врата". Излезе 135 евро в една посока (цената е за до 6 човека). Включва такси (посрещане с табела на пристигащи) и лодка от Марко Поло до адреса (най-близкото място за спиране до адреса). Пести време.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 121
Здравейте!
Първо да благодаря за положения труд по събирането на толкова много информация на едно място. Впечатлена съм от картата, предложените маршрути на първа страница - със сигурност ще се възползвам. Голямо благодаря!

Пътуваме за Венеция с Ryan Air на 28.10 по обяд, петък, и заминаваме обратно на обед в понеделник, 31.10. Както и да го смятам, последният ден е "изгубен", ако спим в Местре, защото ще бързаме да хванем транспорт за летището сутринта. Затова се опитвам да направя планиране на посещенията преди да резервирам хотел - на практика ще имаме само два пълни дни във Венеция.
С пристигането в петък ще отскочим за няколко часа до Венеция за пешеходна разходка.
Смятам в събота да направя "голямото ходене" до Мурано и Бурано сутринта, както и основните забележителности на площада Сан Марко следобед, като по-спокойно време за тях, както сте препоръчали, а в неделя, на следващия ден, да се помотаем пеша и да разгледаме каквото още можем - мостът Риалто, да хапнем в местни заведения, 1-2 площада, църкви.
По тези стъкпи дали изпускам нещо, което после ще съжалявам, че не съм направила, вие дали бихте променили плана? Мисля, че така е и оптимално за закупуване на траспортни карти.
прочетох за някои комбинирани предложения на Venezia Unica, ще ги изчета, за да видя дали няма да са ми по-изгодни.

Сега, с конкретните въпроси:
1. На първа страница има информация за Free tours - какво е това, някой възползвал ли се е? Дали се оставят бакшиши или работят на друг принцип (например да са организирани от общината)?
2. Чета за карти на интернет - те къде важат, има някакви точки, в които работят само, или покритието е голямо? За мъжът ми е много важно да има добра връзка заради работата и се чудя дали мобилния нет няма да е по-надежден.
3. Какво е People mover?
4. Виждам, че Bled е дала два варианта за придвижване от летището до Венеция: Barzi Service и ATVO, като цените са еднакви, но първите пътуват за 40 мин., а вторите - за 75 мин. Защо чета, че всички избират вторите, заради това, че простига на Tronchetto ли? Толкова ли е неудобно?
(с пристигането ще гоня всяка минута, за да открадна още няколко часа за Венеция, затова питам.)
5. Трябва ли ми дъждобран за края на октомври?

И, ако ми позволите, един коментар. Четох дискусията за гондолите, че може да се намери и евтин вариант за по 40 евро. Ами не сте прави, защото това е цена на човек - отварях всеки линк с надежда да открия нещо сносно, но уви. Само мога да се надявам, че ще ме поправите и не съм права Simple Smile

Аз още не съм резервирала хотела, доста закъснях, надявах се на спане в самата Венеция, но вариантите вече са се поизчерпали Sad

# 78
  • на път
  • Мнения: 2 804

Аз още не съм резервирала хотела, доста закъснях, надявах се на спане в самата Венеция, но вариантите вече са се поизчерпали Sad

Защо не опитате да наемете апартамент - ние спим винаги така и излиза най-рентабилно (около 40 евро на човек на вечер).

# 79
  • София
  • Мнения: 1 121

Аз още не съм резервирала хотела, доста закъснях, надявах се на спане в самата Венеция, но вариантите вече са се поизчерпали Sad

Защо не опитате да наемете апартамент - ние спим винаги така и излиза най-рентабилно (около 40 евро на човек на вечер).

Тип Airbnb ли? Мъжът ми държи на самостоятелна баня, което затруднява търсенето (а и цената) много. Искаше ми се да спим във Венеция не за друго, а защото в понеделник на обед излитаме, и ако сме там ще имам 1-2 часа разходка все пак, поне до рейсовете. Но здраве да е, не е толкова фатално Simple Smile Със спестените пари пък може да наемем гондола.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 374
Получих среднощен факс, на който ще ми се смеете  Grinning

Из разкошните улички на старата Венеция се натъкнах на страхотно магазинче с много симпатични дрешки на фантастичната цена от 8 евро на парче (да, ОСЕМ!).

1. Приблизителна локация в maps-а



2. На street view



3. Личния архив на моя милост



Дори моят господин беше впечатлен и притичваше с нови и нови закачалки до пробната (по негов избор)  Laughing

Последна редакция: нд, 02 окт 2016, 10:19 от Яренце

# 81
  • Мнения: 1 686
Получих среднощен факс, на който ще ми се смеете  Grinning

Из разкошните улички на старата Венеция се натъкнах на страхотно магазинче с много симпатични дрешки на фантастичната цена от 8 евро на парче (да, ОСЕМ!).

1. Приблизителна локация в maps-а



2. На street view



3. Личния архив на моя милост


Дори моят господин беше впечатлен и притичваше с нови и нови закачалки до пробната (по негов избор)  Laughing
Не се отварят

# 82
  • на път
  • Мнения: 2 804

Тип Airbnb ли? Мъжът ми държи на самостоятелна баня, което затруднява търсенето (а и цената) много. Искаше ми се да спим във Венеция не за друго, а защото в понеделник на обед излитаме, и ако сме там ще имам 1-2 часа разходка все пак, поне до рейсовете. Но здраве да е, не е толкова фатално Simple Smile Със спестените пари пък може да наемем гондола.

Апартаментите могат да бъдат много луксозни, самостоятелни, с хубави бани и кухни. Тези с повече спални имат често и втора баня.
 http://www.venicerentapartments.com/Pages/Default.aspx

http://www.veniceapartment.com/

http://www.booking.com/searchresults.en-gb.html?aid=304142&l … y&order=price

# 83
  • Мнения: 14 515
Ние пристигаме във Венеция по обяд на 14ти октомври и понеже сме две мами с две деца на по 12 години букнах трансфер "от врата до врата". Излезе 135 евро в една посока (цената е за до 6 човека). Включва такси (посрещане с табела на пристигащи) и лодка от Марко Поло до адреса (най-близкото място за спиране до адреса). Пести време.

Ей такова обмислям и аз - ще дадеш ли координати за трансфера? Вие на Тревизо ли кацате?

# 84
  • София
  • Мнения: 1 374
Получих среднощен факс, на който ще ми се смеете  Grinning

Из разкошните улички на старата Венеция се натъкнах на страхотно магазинче с много симпатични дрешки на фантастичната цена от 8 евро на парче (да, ОСЕМ!)......

Не се отварят

Сега вече трябва да са ОК Simple Smile

# 85
  • на път
  • Мнения: 2 804
Ние пристигаме във Венеция по обяд на 14ти октомври и понеже сме две мами с две деца на по 12 години букнах трансфер "от врата до врата". Излезе 135 евро в една посока (цената е за до 6 човека). Включва такси (посрещане с табела на пристигащи) и лодка от Марко Поло до адреса (най-близкото място за спиране до адреса). Пести време.

Ей такова обмислям и аз - ще дадеш ли координати за трансфера? Вие на Тревизо ли кацате?

Да кацаме на Тревизо. Ето линк към фирмата:

http://www.shuttleforyou.com/contactus/index.html

http://www.shuttleforyou.com/rates/index.php

# 86
  • Мнения: 19
Яренце здраве, обръщам се пак към теб за малко помощ.
Влизам в сайта veneziaunica за да закупя карта за транспорта, но виждам 2 предложения.
Едното е:
Our best deals - ROLLING VENICE City Pass + Transport SPECIAL PACK for young people between the ages of 6 and 29
- Rolling Venice Discount Card
Discount Card for young people between the ages of 6 and 29
When you buy any version of the “Rolling Venice PACK”, you are entitled to take advantage of the many discounts and special offers from participating local businesses and the major cultural attractions and museums in the city  (check list).
For more information about the guide, visit this page
TRANSPORT
- ACTV Public Transport - 3 day Travelcard (Special price Rolling Venice)
Validity: 3 days (72 hours)
PLEASE NOTE: this ACTV Travelcard may be purchased only in combination with the ROLLING VENICE card.
SERVICES
- Wi-Fi 24 hours
Тази карта е 29 евро.

По-надолу има:
ACTV - 3 day Transport Ticket + ROLLING VENICE
SPECIAL PACK for young people ages 6 to 29
€ 28,00
ROLLING VENICE PACK:
- Rolling Venice Discount Card
Това е за 28 евро.

Ти коя карта закупи?
Така, като гледам за 1 евро отгоре имаш интернет за 24часа с първата карта.

# 87
  • Мнения: 13 999

Из разкошните улички на старата Венеция се натъкнах на страхотно магазинче с много симпатични дрешки на фантастичната цена от 8 евро на парче (да, ОСЕМ!).


2. На street view



3. Личния архив на моя милост



Дори моят господин беше впечатлен и притичваше с нови и нови закачалки до пробната (по негов избор)  Laughing

Щерка ми пазари от там също...

Въобще е Италия тя намери дрехи на много хубави цени. В Болоня в един бутик за по 8 евро намери неща които тук в бг  е виждала за по 50-100 лв.

# 88
  • Мнения: 14 515
Ива, благодаря bouquet

# 89
  • София
  • Мнения: 1 374
Яренце здраве, обръщам се пак към теб за малко помощ.
Влизам в сайта veneziaunica за да закупя карта за транспорта, но виждам 2 предложения.
Едното е:
Our best deals - ROLLING VENICE City Pass + Transport SPECIAL PACK for young people between the ages of 6 and 29
- Rolling Venice Discount Card
Discount Card for young people between the ages of 6 and 29
When you buy any version of the “Rolling Venice PACK”, you are entitled to take advantage of the many discounts and special offers from participating local businesses and the major cultural attractions and museums in the city  (check list).
For more information about the guide, visit this page
TRANSPORT
- ACTV Public Transport - 3 day Travelcard (Special price Rolling Venice)
Validity: 3 days (72 hours)
PLEASE NOTE: this ACTV Travelcard may be purchased only in combination with the ROLLING VENICE card.
SERVICES
- Wi-Fi 24 hours
Тази карта е 29 евро.

По-надолу има:
ACTV - 3 day Transport Ticket + ROLLING VENICE
SPECIAL PACK for young people ages 6 to 29
€ 28,00
ROLLING VENICE PACK:
- Rolling Venice Discount Card
Това е за 28 евро.

Ти коя карта закупи?
Така, като гледам за 1 евро отгоре имаш интернет за 24часа с първата карта.

Ми, аз взех от 29евро, но така и не ползвахме нет-а, тъй като аз имам мобилен в роуминг, а моят човек нещо не успя да се оправи с тези пароли- все не можеше да се логне, или успяваше, но нетът не беше ОК.

Общи условия

Активация на акаунт