Милано - 6

  • 106 950
  • 754
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 47
Здравейте,
другата седмица ни предстои пътуване до Милано. Имам желание единия ден да посетим Комо от темите се запознах , че трябва да си хванем влак от Кадорна. Интересува ме след това има ли корабчето до Беладжио и Варена по това време на годината и ще ни стигне ли един ден за тях и евентуално качване до Брунате?
....
аз мога само по този въпрос да ти отгвооря, тъй като другите неща ми бяха крайно безинтересно, но за това ще пиша в дълъг пост, a може и да не пиша, защото явно отговарям на части Simple Smile
едно много важно уточнение - Влаковете за Комо Норд Лаго, а именно спирката, която те вълнува за ферибота и фуникулара (т.е. зъбчатата железница) за Брунате, тръгват (директните) само и единствено от Кадорна!!! Всички други влакове за Комо (директните) от Централна гара или Порта гарибалди отиват до Комо Сан Джовани, което е на другия край на града, а не се заблуждавайте - Комо е 80 000 град, т.е. нещо като Благоевград или Перник  newsm78

Та значи хващаш влака от Кадорна за Комо Норд Лаго - влакове има в 8.00, 8.43, 9.00 и 9.43 (от ранните). Аз сколасах за последния, щото се замотах. Пътуването е около час, а цената е 4,80 евро за еднопосочен на човек. Безсмислено е да се купува билет предварително, купува се на място от машинките на гарата, а се валидира на вратите, които се отварят, за да отидеш към перона, на който ти е влака - да не забравите да си вземете билета, след като го лапне машнката - смешно е, ама аз почти забравих моя.

Брунате - Слизате на гарата в Комо Норд Лаго и тръгвате по посока локомотива на влака, излизате от гарата, следвате очертанията на езерото и след около 200 метра е фуникуляра. Не се вижда отдалече, защото началото му е вкопано, но не е трудно да го анмерите - има си надписи, а отвън изглежда като дървена къщурка, алпийски тип. Цената е 5 евро на човек за двупосочен билет, влакчетата тръгват на .00, .15, .30 и .45, надолу пак е същото. Самото Брунате е много сериозен баир и гледките са основно около крайната станция на фуникуляра и църквата над него (там е и къшата, в която е починал Пенчо Славейков, а има и малък паметник). Пак казвам, баир е, ама то почти всичките им градчета са баир. Час за Брунате е предостатъчен, лично мнение, ама вие си преценета. Ако има мъгла е по-добре да не се качвате, няма да видите нищо долу (ние уцелихме подобно време).

Ферибот за Варена, Менаджио, Вила Карлота, Беладжио - Слизате пак с фуникуляра в Комо (ако не сте качвали баира за Брунате, слизате от гарата и ще видите къде са фериботите - на около 300 метра) и си купувате билети за Където си искате (ние си взехме за Беладжио - 14.80 на човек, ако не ме лъже паметта). Не можете да слизате на по-ранни спирки и после пак да се качвате, слизате си, за където сте тръгнали и оттам си купувате нов билет, ако искате да ходите другаде. Удобните фериботи са в 12.25 и 13.30, пътуването е около 40 минути до Беладжио. Беладжио сега е супер пусто и празно - страхотни гледки, факт, ама до там, мнопго е умряло и няма какво да си купиш - работят 5-6 магазинчета и едно за грозни сувенири. Самото градче си е баир и толкова. Всеки сам си преценява - гледките наистина са красиви, но такива има и по нашите язовири в Родопите - лично мнение.

Беладжио-Варена -  както казах, голяма скука в Беладжио по това време, няма никой и т.н., та след 40-50 минути там си хванахме ферибота за Варена (4,80 евро на човек, тръгва в 14 часа, но от различно място от това, на което сте спрели с ферито от Комо). Забравих да кажа, че ферито до Беладжио е затворено, но това от Беладжио до Варена го уцелихме с възможност да зяпаме на палубата - много е яко. Варена не е нищо особено, но си е градче, като всички останали и ако имате време, може да се разходите.

Варена-Милано Чентрале
- много, ама много важно е да погледнте разписанието. Влакът от Варена за Милано е в 14.37 и после чак в 16.37. Гарата се намира, като тръгнете вляво, след като слезето от ферито, в противположна посока от центъра на градчето. както беше казала една дама по-назад в темата, билети се купуват от една лелка от туристическа агенция и тя ви товари по 1 евро отгоре на билет (не е нещи, важен е принципът), та стават от 6,70 на 7,70 евро на човек до Милано. Пак се пътува около час през Лечо и Монца, а влакът е директен. А да, и трябва да си валидирате билета на жълтата машинка, че иначе все едно нямате билет - важно е

Цена - ми значи на човек, по този маршрут, се връзва:
4,80 (Милано-Комо Норд)
5 (фуникуляр в двете посоки)
14,80 (фери Комо-Беладжио)
4,80 (фери Беладжио-Варена)
7,70 (с едното евро за лелката за Варена-Милано_
Общо се връзва към 75 евро за пътните разноски за двама души - та си преценете, особено при лошо време задължително не отивайте - лично мнение.

Толкоз, дано е полезно. И весело изкарване Sunglasses

# 481
  • Мнения: 42


Мерси много за бързия отговор Simple Smile Да и аз гледах за концертите в ла скала, но по—евтините билети бяха свършили и за сега мисля само да разгледаме вътре, като се надявам да можем да надникнем в залата, но ще решим на място. Иначе със сигурност да присъстваш на концерт в залата е несравнимо чувство 🙂💕
[/quote]
Не мисля,че можете да влезете да разгледате Ла Скала без да сте на предстваление,но може би греша.Нека кажат знаещите.Иначе музея към Ла Скала да.

# 482
  • Мнения: 138
Здравейте,
Мина нашето пътуване до Милано. Влизам само да кажа едно голямо благодаря на всички, които пишат в темата. Всичко, което прочетох тук ми беше много полезно. bouquet

И един съвет към пътуващите. Билети за катедралата се продават и в музея, където няма никаква опашка. За секунди се взимат. Не чакайте на опашките пред центровете за билети от пред.Simple Smile

# 483
  • Мнения: 1 351
Здравейте,
Мина нашето пътуване до Милано. Влизам само да кажа едно голямо благодаря на всички, които пишат в темата. Всичко, което прочетох тук ми беше много полезно. bouquet

И един съвет към пътуващите. Билети за катедралата се продават и в музея, където няма никаква опашка. За секунди се взимат. Не чакайте на опашките пред центровете за билети от пред.Simple Smile

В музея, който се намира вътре в Катедралата ли? Може ли повече инфо как да го намерим?

# 484
  • Мнения: 138
Здравейте,
Мина нашето пътуване до Милано. Влизам само да кажа едно голямо благодаря на всички, които пишат в темата. Всичко, което прочетох тук ми беше много полезно. bouquet

И един съвет към пътуващите. Билети за катедралата се продават и в музея, където няма никаква опашка. За секунди се взимат. Не чакайте на опашките пред центровете за билети от пред.Simple Smile

В музея, който се намира вътре в Катедралата ли? Може ли повече инфо как да го намерим?
Като застанете с лице към катедралата, отдясно има по-ниска сграда, в която се намира музея. На входа продават билети за музея и за катедралата.

# 485
  • Бургас
  • Мнения: 360
Утре тръгваме от Милано за България.Ще може ли да ми кажете шатъла къде спира точно,пред входа ли? На идване хванахме шатъл от изход 4.Ще можем ли да минем само с мобилните бордни карти или ще искат и принтирани.

Последна редакция: вт, 15 ное 2016, 06:54 от rissse

# 486
  • Мнения: 9
 Simple Smile Остава още малко до пътуването, продължавам да чета темата и да научавам интересни неща, за което Ви благодаря  bouquet страхотни сте  Blush
Искам само да попитам, ако някой знае. Видях в интернет една карта, която включва вход за всички градски музеи и струва 12 евро. Има ли откъде да се купи на място в града? Ето и линк към нея, за това говоря: https://www.turismo.milano.it/wps/portal/poc?urile=wcm%3Apath%3A … peciale_Biglietti  Изглежда ми интересно предложение, ако имаме достатъчно време.

# 487
  • Мнения: 14
new_one благодаря ти  bouquet, много ми беше полезна тази информация. Само да попитам  може ли да се купи билет за ферибота със слизане на всяка спирка до Варенна примерно ? Вила Карлота дали си заслужава повече от Беладжио или и там не е подходящото време сега?

# 488
  • София
  • Мнения: 940
Здравейте отново,

Другата седмица летим до Милано, обаче имам едно въпросче на което не можах да си отговоря с прочетеното от темата. Решихме да си вземем карта за 48 часа за градският транспорт за 8,25евро. Билета се активира при първо валидиране. На всяко ли транспортно средство, на което се качваме трябва да се валидира картата ?

И още нещо се сетих. Метрото е до 00:00 часа, ние сме в близост до метростанция Ca' Granda M5. Има ли денонощен транспорт от центъра до този район. Благодаря предварително.

# 489
  • Мнения: 320
Да. На влизане в метрото, а също и на излизане. В трамваите на влизане. Автобус не сме ползвал, но  предполагам, че и там е като в трамвая.

# 490
  • Мнения: 47
new_one благодаря ти  bouquet, много ми беше полезна тази информация. Само да попитам  може ли да се купи билет за ферибота със слизане на всяка спирка до Варенна примерно ? Вила Карлота дали си заслужава повече от Беладжио или и там не е подходящото време сега?
Може, но не съм сигурен доколко си заслужава newsm78
Ето ти полезно инфо за всичко:
- това са таксите за ферито от Комо - http://www.navigazionelaghi.it/c_download/NLC_Prezzi%202014_ENG.pdf - може да си сметнеш всичко от точка до точка
- това е разписанието от Комо на ферито - http://www.navigazionelaghi.it/file2/NLC_Como_Colico_I2016_2017.pdf
- това е от обратната страна - от Колицо (или както там се казва) към Комо - http://www.navigazionelaghi.it/file2/NLC_Colico_Como_I2016_2017.pdf
- а това е за движението на Ферито с възможност да си качиш и колата в средната част на езерото - http://www.navigazionelaghi.it/file2/Orari_Traghetto%20%20I2016_ … 0marzo%202017.pdf

Ще сумирам, защото аз лично се омотах много първия път  #Crazy
Може да си вземеш хоп он и хоп оф билет (т.е. да слизаш на всяка спирка и да се движиш целия ден по този маршрут, включително и наобратно) на цена (в твоя случай от Комо до Варена и обратно) от 25,60 евро на човек, но между Комо и Варена не върви друг тип фери освен експресното, така че се добави още по 4,60 евро в посока или иначе казано - 34,80 евро на човек за ферито.
Алтернативно е да направиш следното - купуваш си билет от Комо до Вила Карлота - 14, 80 с експресната такса, слизаш на Карлота и оттам си вземаш за Беладжио - 4,60 евро, после от Беладжио е пак толкова до Варена. Може и директно от Карлота да отидеш към Варена, макар че Беладжио си е Беладжио, колкото ид а е умряло в момента. Ти си решаваш, честно казано най-хубавите снимки ги направихме от ферито с откритата палуба - лично мнение. Пак бих отишъл в Беладжио и околността, но при по-хубаво време, в момента е просто пустош.

Скрит текст:
аз лично, след като вече бях в тази посока, бих препоръчал разходка до Торино (общо за 50 евро в двете посоки за двама с регионалните влакове), пред разходка до езерата точно в този момент, но всеки сам си решава. Весело изкаване и ако има други въпроси -давай, няма проблеми

# 491
  • Мнения: 5
Здравейте,в събота пътуваме към Милано!!!Основно за мача с Интер,но си оставих поне два дена и за забележителности.За първи път сама си организирам пътуването и имамам въпрос към знаещите.Как по-бързо и лесно да се придвижа от Малпенса да метростанция Гамбара(в близост е хотела ни)-с шатъла или с влака?

Никой не ми помогна с чуденката с влак или с шатъл.Може и аз да не съм си задала въпроса правилно.С влака е до Cadorna,а с шатъла е до централна гара.Друго ме вълнума сега.Знаете ли дали се взима билет за багаж в метрото ?
Благодаря предварително! Simple Smile

# 492
  • София
  • Мнения: 167
Никой не ми помогна с чуденката с влак или с шатъл.Може и аз да не съм си задала въпроса правилно.С влака е до Cadorna,а с шатъла е до централна гара.
От Cadorna до Gambara е 5 спирки с метро без прекачване. От Централната гара е 10 спирки с прекачване.

# 493
  • Мнения: 5
Никой не ми помогна с чуденката с влак или с шатъл.Може и аз да не съм си задала въпроса правилно.С влака е до Cadorna,а с шатъла е до централна гара.
От Cadorna до Gambara е 5 спирки с метро без прекачване. От Централната гара е 10 спирки с прекачване.
Благодаря ти!Понеже има много коментари от хора използващи автобус шатъл,се притесних,че се бъркам ,че с влака ще  по-бързо и лесно.

# 494
  • Milano
  • Мнения: 3 699
Да предупредя тези, които ще ходят на дербито в неделя да тръгнат по-рано, и заради проверките и заради лудницата в метрото.

Стадиона е пълен до дупка.

Досега не бях имала проблеми с бавно влизане, нито на мач, нито на концерт.

Във вторник бяхме на приятелският мач Италия-Германия и ни отне 1 час за проверка, изпуснахме химна и 15-20 мин от мача.

Това за оранжевият сектор.

В неделя съм  в любимият червен сектор.

И... FORZA MILAN!!!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт