Милано - 6

  • 106 887
  • 754
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 5
 До regina di cuori
Можеш ли да ми предложиш барове,където се събират привърженици на Милан?
Благодаря предвартелно!

# 496
  • Milano
  • Мнения: 3 688
Нещо по-специално незнам и не откривам в нета.

Единствено бара (кафе) и ресторанта на Каза Milan


Само съм закусвала в бара сутрин.

Може да се гледат мачовете там, но дали се пълни незнам.

Последна редакция: сб, 19 ное 2016, 01:17 от regina di cuori

# 497
  • Мнения: 1 351
Момичета, как мога да разгледам Ла Скала? Не искам да присъствам на опера /няма да имам време/, но много искам да я разгледам. Ако си взема билети за музея какво ще видя?
А за кула Пирели има ли входна такса?

Последна редакция: пт, 18 ное 2016, 15:38 от bibim

# 498
  • Бургас
  • Мнения: 357
Искам да споделя,че билет за Дуомо(изкачване,катедрала,музей и археологическа част-11евро)закупихме от билетния център зад катедралата.Избегнахме опашките, защото бяхме там 9ч. сутринта.В деня на закупуване на билета се изкачихме първо на терасата(нямаше опашки,минахме веднага) и после разгледахме музея на Дуомо.Билетът е валиден 3 дни.В неделя,по време на литургията посетихме катедралата вътре,както и археологическата част.
За тези, които се интересуват от представленията в Ла Скала, ако няма билети на официалния сайт,пак могат да се закупят там на място,но се чака доста на опашка т.к. билетите са от най-евтините,без да си избираш място.Трябва да се има в предвид ,че местата са на втори ред на балконите отстрани и почти нищо не се вижда на сцената.Трябва да стоиш прав,а за 3 ч. това си е изморително.Така че, ако има въможност от сайта за малко повече пари,но по хубави места си заслужава.

# 499
  • София
  • Мнения: 15 251
Момичета, как мога да разгледам Ла Скала? Не искам да присъствам на опера /няма да имам време/, но много искам да я разгледам. Ако си взема билети за музея какво ще видя?

Ще видиш музея, ще може да погледнеш залата през някой от балконите, ще имаш и достъп до един от салоните на..... не знам кой точно етаж. Минава се през стълбище, украсено с афиши за знакови представления, поставени в рамка. Интересно е.

# 500
  • Мнения: 1 351
Момичета, как мога да разгледам Ла Скала? Не искам да присъствам на опера /няма да имам време/, но много искам да я разгледам. Ако си взема билети за музея какво ще видя?
Ще видиш музея, ще може да погледнеш залата през някой от балконите, ще имаш и достъп до един от салоните на..... не знам кой точно етаж. Минава се през стълбище, украсено с афиши за знакови представления, поставени в рамка. Интересно е.
Благодаря. Значи, ще си купя билети за посещение на музея, пък дано успея да видя и нещо от самата опера Simple Smile Предполагам, че няма да е проблем да си купя билетите на място?
ЕДИТ: За да не спамя темата ще питам тук още нещо:
Според вас ще успея ли за един следобяд да посетя Катедралата /+изкачването й/, Виктор Емануил, Ла Скала и Замъка Сфорцеско?

# 501
  • София
  • Мнения: 15 251
Ние купихме билетите за Ла Скала на място.
Ще успеете, но надали ще можете да разгледате всички музеи в замъка.

# 502
  • Мнения: 5
Нещо по-специално незнам и не откривам в нета.

Единствено бара (кафе) и ресторанта на Каза Милан:

https://photos.google.com/share/AF1QipNcOrI3ZxQFN4_LNSei1c5heqhZ … FVWtobEpPTEpVN3VB

Само съм закусвала в бара сутрин.

Може да се гледат мачовете там, но дали се пълни незнам.
Благодаря!

# 503
  • Мнения: 1 351
Момичета, живеещи в Милано, знаете ли дали мога да посетя кула Пирели и как?
В интернет намерих това и съм заинтригувана "Пирели тауър" - Това е най-високата сграда в Милано. Височината й е 127 метра. Представлява бизнес център с 32 етажа. Строежът й е завършен през 1960 г. С панорамния асансьор можете да се изкачите на терасата на върха, откъдето се разкрива страхотна панорамна гледка към Милано"

# 504
  • Мнения: 14
Здравейте!Попаднах случайно на темата,за което се радвам,защото ми предстои пътуване до Милано!Резервирала съм апартамент в Bovisa!Пише,че има метро станция на около километър.Интересува ме дали освен с метро можем да се придвижим с друг удобен транспорт до центъра,автобус или влак(прочетох ,че има гара в района)?Ако някой може да ми даде полезна информация ще съм благодарна!

# 505
  • Мнения: 963
От гара Бовиса има влакове на всеки 5-10 мин. и след още 5-10 мин. сте в центъра (Порта Гарибалди и Република).

# 506
  • Мнения: 14
От гара Бовиса има влакове на всеки 5-10 мин. и след още 5-10 мин. сте в центъра (Порта Гарибалди и Република).

Много благодаря за отговора!  Grinning Grinning Grinning

# 507
  • Мнения: 6 031
...
аз мога само по този въпрос да ти отгвооря, тъй като другите неща ми бяха крайно безинтересно, но за това ще пиша в дълъг пост, a може и да не пиша, защото явно отговарям на части Simple Smile
едно много важно уточнение - Влаковете за Комо Норд Лаго, а именно спирката, която те вълнува за ферибота и фуникулара (т.е. зъбчатата железница) за Брунате, тръгват (директните) само и единствено от Кадорна!!! Всички други влакове за Комо (директните) от Централна гара или Порта гарибалди отиват до Комо Сан Джовани, което е на другия край на града, а не се заблуждавайте - Комо е 80 000 град, т.е. нещо като Благоевград или Перник  newsm78
...
Не прочетох цялото обяснение, но ще изкажа личното си мнение по тази част.
Аз съм ползвала влак от Централна гара до Комо Сан Джовани и нямах впечатление, че е на другия край на града. Разстоянието между двете гари е около 1км.

Момичета, живеещи в Милано, знаете ли дали мога да посетя кула Пирели и как?
В интернет намерих това и съм заинтригувана "Пирели тауър" - Това е най-високата сграда в Милано. Височината й е 127 метра. Представлява бизнес център с 32 етажа. Строежът й е завършен през 1960 г. С панорамния асансьор можете да се изкачите на терасата на върха, откъдето се разкрива страхотна панорамна гледка към Милано"
Може да се посещава само на определени дати(много рядко в годината). Подробности не знам, защото съм го проверявала доста отдавна.

***
Видях още много въпроси...
Хайде, ходилите отделете по малко от времето си и отговорете.  Laughing

# 508
  • Бургас
  • Мнения: 357
...
аз мога само по този въпрос да ти отгвооря, тъй като другите неща ми бяха крайно безинтересно, но за това ще пиша в дълъг пост, a може и да не пиша, защото явно отговарям на части Simple Smile
едно много важно уточнение - Влаковете за Комо Норд Лаго, а именно спирката, която те вълнува за ферибота и фуникулара (т.е. зъбчатата железница) за Брунате, тръгват (директните) само и единствено от Кадорна!!! Всички други влакове за Комо (директните) от Централна гара или Порта гарибалди отиват до Комо Сан Джовани, което е на другия край на града, а не се заблуждавайте - Комо е 80 000 град, т.е. нещо като Благоевград или Перник  newsm78
...
Не прочетох цялото обяснение, но ще изкажа личното си мнение по тази част.
Аз съм ползвала влак от Централна гара до Комо Сан Джовани и нямах впечатление, че е на другия край на града. Разстоянието между двете гари е около 1км.


И аз съм на мнението на Мимии,че разстоянието е кратко.От Комо Сан Джовани се върви само направо и за около 10мин. бяхме на площад Алесандро Волта.После от там, излезнахме на алеята покрай езерото и бързо стигнахме до къщичката на фуникуляра.

# 509
  • Мнения: 9
Здравейте,
Завърнахме се и ние от нашето пътуване до Милано. Беше хубаво, жалко че толкова за кратко  Blush Благодаря на всички, които са писали, всичко което бях прочела тук ми беше много полезно Simple Smile Не успях да видя всичко, което си бях наумила, останаха места и за някое следващо посещение през някои по-топли дни Simple Smile

Нещо, което предполагам че е писано, но все пак, понеже аз много се колебаех дали да не купя онлайн билети за шатълите от летището до града Simple Smile Направи ми впечатление, че билетите бяха по-евтини на място Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт