Отговори
# 45
  • Мнения: 291
Здравейте, мамчета  Heart Eyes

MARY90, съчувствам ти. Аз ходя на работа, но съм на бюро и не ме натоварва работата за сега. Натоварват ме единствено роднини Wink

Толкова се старая да съм спокойна, да си мисля за глупости, да не се напрягам за нищо и честно казано успявам. Но чуждото вмешателство понякога ми идва в повече. Вчера бях на разходка с приятелки и отново в телефонен разговор, уж на майтап започнаха да ми определят дата за секцио. Терминът ми е на 22 дек, но аз трябвало да избера между 13-15 дек, нямало да ходим по празниците по болници. Този път ми кипна и затворих телефона. То колкото се опитва човек да е любезен, да не влиза в излишни спорове, толкова му се качват на главата. По този повод, исках да ви попитам, възможно ли е да не избирам дата за секцио, а когато ми изтекат водите, тогава да направят секцио? Моя позната е имала дата, но случайно водите са изтекли по-рано и с влизането в болницата, докторът е направил уговорената операция. Идеята ми е, че на мен и таткото ни се иска си дойде само детето когато реши, а не ние да го вадим по-рано по каквато и да е причина (особено пък заради графици на доктори), иначе съм съгласна за секцио, даже май го предпочитам. Някой имал ли е такива уговорки, за операция чак след изтичане на водите?

# 46
  • Мнения: 59
Здравейте, мамчета  Heart Eyes

MARY90, съчувствам ти. Аз ходя на работа, но съм на бюро и не ме натоварва работата за сега. Натоварват ме единствено роднини Wink

Толкова се старая да съм спокойна, да си мисля за глупости, да не се напрягам за нищо и честно казано успявам. Но чуждото вмешателство понякога ми идва в повече. Вчера бях на разходка с приятелки и отново в телефонен разговор, уж на майтап започнаха да ми определят дата за секцио. Терминът ми е на 22 дек, но аз трябвало да избера между 13-15 дек, нямало да ходим по празниците по болници. Този път ми кипна и затворих телефона. То колкото се опитва човек да е любезен, да не влиза в излишни спорове, толкова му се качват на главата. По този повод, исках да ви попитам, възможно ли е да не избирам дата за секцио, а когато ми изтекат водите, тогава да направят секцио? Моя позната е имала дата, но случайно водите са изтекли по-рано и с влизането в болницата, докторът е направил уговорената операция. Идеята ми е, че на мен и таткото ни се иска си дойде само детето когато реши, а не ние да го вадим по-рано по каквато и да е причина (особено пък заради графици на доктори), иначе съм съгласна за секцио, даже май го предпочитам. Някой имал ли е такива уговорки, за операция чак след изтичане на водите?

Здрасти Паула, жената  брат ми също имаше дата за секцио, но водите и изтекоха по-рано, така че бебка сама си избра дата. Напълно е възможно ...

# 47
  • Мнения: 2 452
то че е възможно възможно е ама те лекарите искат секцио защото си го планират да им е в удобно време през деня и т.н а това за което ти говориш  май се води секцио по спешност при него няма планиране и спокойствие за лекаря и едва ли някой ще иска да ти прави секцио само при такъв вариант по скоро те искат да уговорите дата пък ако ти изтекат водите по-рано божа работа.

# 48
  • Мнения: 457
Паула, почти е невъзможно да улучиш лекар да се навие да чака изтичане на води. Мисля, че няма да стане. По-скоро към края почват всеки ден да те следят за разни признаци и се знае дали раждането наближава, така си решават. На мен само 1 път ми се е случило да ми изтекат водите, на другия ден извадиха по спешност бебето. Тоест ако бях останала да раждам нормално можеше да е същия ден или след 2 дена, знам ли. Иначе имах дата за секцио за след 10 дена, но бебето избърза. А с второто ми раждане родих секцио чак след термин, защото бебето нямаше никакви признаци да иска да излиза и реално преносих и пак не щеше да се ражда  ooooh! Лекарят ми каза, че може да си чакаме още 2 седмици  Shocked пък аз никак не държа да му чакам кога ще му хрумне на него да излиза и така си реши лекаря кога. Това лекар да каже, че ще те изчака да ти изтекат водите не ми се струва реално.  Peace

# 49
  • Мнения: 79
Благодаря на triangle за новата тема и на Anastasiya_S за хубавото заглавие!  Hug

За момичетата, на които не им се дават много пари за колички: Вчера минах през Хиполенд да разгледам и без да ми трябва количка си харесах една на Lorelli (нали до края на месеца са с 20% отстъпка). Много симпатична на живо 2 в 1, маневрена с приличен багажник и даже ми се стори лека и само за 207 лв. Ето я: http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/bebeshki-kolichki/lor … eige-1002093-1679

Относно имената: Има доста неща, които е хубаво да се помислят. Аз искам името да има и съкращение, а не хората да се чудят как да му викат на галено. Имам познато дете с много красиво дълго име, което аз обаче не мога да съкратя и като питах таткото как му викат на кратко и той ми вика ами никак. Хубаво е името да се съчетава и с фамилията (не като Силвестър Цонков например Simple Smile ) . Като обмисляхме мъжки имена и за момент се бяхме спряли на Денис, да но фамилията ни започва със С и в комбинация ставаше някак много съскащо и се отказахме. Също така си представете колко често ще изричате това име, как другите ще му викат така, как ще го викате по детските площадки. Ако имате други деца как ще звучат имената заедно? Дъщеря ни е с дълго име и сега решихме, че и второто е добре да е с по-дълго име, а не някое трибуквено например, Също така с нея си мислехме дали да не е с две имена, ММ сякаш повече настояваше, но успях да го разубедя. Примерно Лора-Мария - ами или ще и викат Лора или Мими, и какъв е смисъла от две имена тогава. Има много имена, които ми харесват, но като ги свържа с някой неприятен човек, когото познавам и ми отпадат от списъците. При нас двете баби са с имена на цветя и на дъщеря ни дадохме име на цвете и им казахме, че е кръстена и на двете Simple Smile и си празнува с тях на Цветница. А, другото, което се сетих е, че не е хубаво да се кръщава дете на починал човек, независимо колко добър е бил той. Paula C.M.N. Много интересни неща си казала за имената. Bianka_b Имам позната, която се казва Девора, но не знам как и казват на галено.

Въпрос към MARY90 и другите момичета които ползват козметиката на Palmers: С какво точно се мажете? Исках да си купя, но имаше доста разновидности и се затрудних.

Относно морето ми е леко болна тема  Tired Наблизо ни е, а няма с кого да отида на плаж. Сама не ми се ходи, че току виж пък ми станало лошо. Досега съм ходила само 2 или 3 пъти. Нямам търпение другата седмица да си вземем малката от София и ще почна да ходя с нея, че и тя душицата не е ходила.

Мона Лиза
Пенислав  Joy Като ми стане тъпо и се сещам и се ухилвам до уши  Mr. Green Имахме един преподавател от университета, казваше се Лука, та той разправяше как искали да кръстят внучето на него и на жена му, а тя се казвала Анка  hahaha . И пак той: за едни дето искали да го кръстят на двете баби: на баба Мара и баба Тонка  Laughing

Maqqq91 Няма много голям избор за ФМ във Варна. Аз знам за Цонев и за Балев в клиника Темелков, като май Цонев преглежда и още някъде. За Балев се записва час на място сутрин и ако отидеш след 5:30 сутринта може и вече да няма свободни. Може да им се обадиш да питаш за Цонев дали става по телефон. Още някой правеше ФМ, но не знам кой, може някое друго момиче да се включи с друго име. Иначе Цонев и Балев викат 16-18 гс, което на мен ми се струва рано, по-добре да е 20-22.

taffi Има едно хомеопатично кремче Траумил-С, на мен много ми помага при схващане. Може да си го вземеш.

Paula C.M.N.
За това трябва да питаш лекаря си според мен. По принцип е възможно, но ако бебето тръгне да излиза бързо е възможно да отидеш с голямо разкритие и да не могат да направят секцио и да си родиш нормално. Отделно ако искаш конкретен лекар за секциото е възможно да не е на линия като ти изтекат водите. Добре де, ами ако си раждаш нормално и бебето тръгне на Коледа, какво, роднините ти няма да дойдат в болницата защото е празник ли?  #Crazy

Аз да Ви се оплача.  Tired Вече втора сутрин се събуждам с много неприятна болка в лявата ябълка на таза, едва се завъртам на някъде и си ме боли поне още 20-30 мин. Чудя се дали е от това, че спя само на ляво (нали и така трябва) или пък вече таза е започнал да се разширява? Не е от кг, защото не съм качила. Някой друг с такава "екстра"?

# 50
  • Мнения: 14
Здравейте,
Мона Лиза, аз също влизах да разгледам как вървят , но според мен не си струва да купуваш количка от olx, защото 1) ги продават доста скъпо 2) са захабени все пак от 2 години ползване и 3) от хигиенна гледна точка. В момента има доста големи намаления на количките по сайтовете / магазините до края на юли. Не знам от къде си, но знам от една приятелка, че в София през Ноември има голямо намаление тя си взе нейната  3в1 от там с 300лв намаление, май бебе мания се казваше разпродажбата. Аз си взех количка на Чиполино Темпо 2 в 1 намалена от 500лв на 300лв, една приятелка ще ми даде кош за кола и съм готова. Вчера си стоя и си мисля, за да я пуснат тая моята количка с 200лв намаление, и да са на сметка, представете си за колко ги взимат и каква безбожна надценка си слагат, нямам думи просто :Х
По принцип винаги съм била от хората които купуват по-скъпички неща, защото най-малко са по-хубави на външен вид, но реших че сега няма да постъпя така, защото много ме дразни индустрията, която ни съдира кожите понеже знаят, че всеки иска да купи нещо хубаво за бебчето си. Реших да си направя експеримент и да проверявам от време на време намаленията по сайтовете, за да проверя колко пари може да се спестят по този начин като пак да си купиш качествени неща, изобщо не е трудно между другото понеже по-големите фирми/сайтове са 4/5. До момента имам 3 поръчки - 2 по-малки и 1 голяма, продукти на Авент, Чико, Чиполино, а не някакви измислени, общо съм дала 935лв, а съм спестила 430 от редовните им цени. Как е?  Shocked Shocked Shocked

# 51
  • Мнения: 2 452
Относно имената и дали да се кръщава или не на починал човек май само в България се казва че не е хубаво не помня защо. Скоро бях чела по тоя повод че в Гърция било хубаво да е кръстено на починал човек за да имало детето ангел хранител за Америка също четох че се кръщавали на починал човек защото ако е на жив възрастен като дойдела Смърта да го прибира да не объркала възрастния с бебето. Така че виждате тълкувания всякакви и всеки си вярва в каквото му харесва.

# 52
  • Мнения: 14
tinchelina, възможно да е от бременноста. При мен от както съм бременна освен, че ми се обажда един стар проблем с нерв на тазобедрената област, който направо ми блокира крака, ами и кръста ми понякога или се схваща или блокира по неизвестни за мен причини. Понякога се шегувам с мъжа ми, че си е взел made in China барби за жена Grinning Grinning Grinning

# 53
  • София
  • Мнения: 5 726
Подхванали сте темата за имената. Вече съм казвала,моята драма е,че харесвам и искам мъжко име,за което хора,които грам не заслужават,ще започнат да разправят наляво на дясно,че е кръстено на тях. Но аз и ММ,ще знаем,че не е,както и всеки , който ме попита ще получава отговор,че въпреки съвпадението,името не е избрано заради тях.

# 54
  • Мнения: 457
tinchelina, и аз май ще си взема Лорели на промоция  Simple Smile Кошчето ще е е отделно, защото си харесах един модел, който е като плюшен или велурен, мекичък.

# 55
  • Мнения: 291
Момичетааа, свърши миналата тема, но аз нали съм с термин в края на декември, затова всичко при мен е след дъжд качулка, сравнено с вас. Днес разбрах, че ще се сбъдне мечтата,която имам цял живот. Винаги съм искала  txtloves МОМИЧЕНЦЕ txtloves,  но с тази бременност съм си решила, че ще е момче. Значи таткото позна и каза "Олеее, ще си имаме бебе Соня". Моята майка така се казваше. Но ще мисля и други имена. Simple Smile Олеее, така се радвам! Ще има на кого да правя прически, маникюри, да купувам дантели, панделки, роклииии, фибички и розови нещица.  txtloves

За момченце си бях измислила име, купила съм 2-3 комплектчета типично мъжки дрешки и 10 чифта обувки за момченце, но ще ги подаря на някого, какво толкова. Ей сега ще избухвам вече по сайтове и магазини, щом знаем пола. След две седмици съм на ФМ, макар че и това изследване си беше фетална морфология. Преглеждаха ме 40-50- минути, мериха всичко, а тази малка шушка се усмихваше. Толкова мило ми стана, като я видях и в същото време ми стана мъчно, че таткото го няма и не можа да види, как се усмихва. Не знаех, че правят такива неща бебетата. Какво си е мислила "Изненадааа, момиченце съм", сигурно затова се усмихваше Joy Тежи 255 грама и общо с крачетата е около 18 см. След две седмици ще повторим прегледа, за да видим за заешка устна и разни други работи.

Моя баща , така се развълнува, миличкия, че се похвалил вече на всички, че ще става дядо. До сега успявах да го удържам, да не казва, защото не исках да знаят всички общи познати. Simple Smile))

# 56
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Patenceto, много ти благодаря за информацията, ще чакам с огромно нетърпение да кажеш кога започват промоциите на количките. Аз не съм се разбързала, а и доколкото разбрах в началото поне 10-20 дни количка реално не трябва, може пък и преди Коледа да има промоции, как мислите?

Специално за taffi, за името, което нямало да бъде на този, на който си мисли, аз съм жив пример, че това не отминава и може да дразни майката цял живот. Майка ми ме е кръстила Мария, защото е харесала името, било царско, е да обаче властната ми прабаба, която я е отгледала и тя беше Мария и тя като си втълпила, че съм кръстена на нея и това е. Майка ми дори й е казвала, че не е така, никой не вярва и досега хората приемат, че съм кръстена на прабаба. (за което се радвам, защото беше пич голям  Mr. Green ) .

Паула, това със секциото в последен момент, добре че се разубеди, най-малкото под пара си представям как ще ме резнат докторите - джас прас, а не внимателно.

За имената пак, на мнение съм, че няма как да е лошо да кръстиш детето на някой много добър човек, който те е обичал и е давал всичко за теб, само защото е умрял. Ако има задгробен живот, единственото на което се надявам, да му стане ангел хранител. Това суеверие, както вече някой спомена го имаме само ние.

# 57
  • Мнения: 969
Paula, аз съм родена на 13-ти и съм била много мило и добро детенце. Та ако датата ти харесва, дерзай! И това с астроложката е добра идея, не че бебка не може да те изненада, ако е решила друго  Flutter
Mary90, на мен ми се наложи да изляза болничен от рано, заради кървене, но така пък таткото твърди, че съм по-спокойна и бебка щяла да е спокойна! Дано Praynig
Момичета, да имате идеи за колички, които са леки, защото съм на 4етаж без асансьор и това ми е приоритет. Засега само Jane съм засякла да са 9-10 кг.

# 58
  • Мнения: 31
Мона Лиза,  от OLX моя приятелка си поръча, но не с цел, а просто разглеждаше и попадна на такава,която едно семейство е купило, но веднага след това им се наложило да заминат за чужбина и там имали вече или нещо такова,  та дори не беше ползвана и останаха много доволни. Та, нищо не ти пречи да разгледаш,  не се знае на какво ще попаднеш. Аз лично не бих имала нерви, а и често е до късмет, но ако имаш време и желание -пробвай! Simple Smile
Paula C.M.N. аз не съм много по астроложките неща и т.н.,но в тази връзка моя приятелка мноооого вярва в карма и т.н. и си беше избрала естественото, макар че първоначално клонеше към секцио, именно защото и тя някъде е ходила и и казали, че е хубаво детето да си избере само датата и че избирайки му я ние вместо него, му променяме кармата. Не отричам секциото или майките, които са избрали този метод-само споделям мнения и инфо ако са полезни и представляват интерес, тъй като стана дума.
Choki77, мисля че е меко казано неуместно някой да ти праща на л.с.или въобще снимки от ехограф или ФМ без сам да е проявил подобно желание да сподели в групата. Много скоро всички ще минем през това , така че и ти и всички, които още не са били, ще видим дали са същите снимките като в интернет.

# 59
  • РУСЕ/ПЛОВДИВ
  • Мнения: 309
Здравейте, момичета 😚 В края на Ноември има 20-30% намаления в Хиполенд, ние тогава пазаруваме Коледните подаръци, че мноого деца покрай нас.
Аз също мисля да взема количка от OLX даже си харесах, чакам само да ми потвърдят пола и да взема заплата.
Относно работата-аз от Август реших да спирам, понеже карам 12 часа поливината търча из киното, другата половина само седнала пиша отчети. А и гърба и кръста мноого болят.
С нетърпение чакам 27ми за преглед. Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт