Великобритания - Тема 65 Много Лятна Най-Лятна Много Морска

  • 91 261
  • 736
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 290
Въпросите ти са за счетоводител или за citizen advice . На gov.co.uk също има доста информация , просто трябва да се търси.

Ами мерси, ще си питам джи пи то в такъв случай, изчела съм gov.. няма отг точно на моя въпрос

# 241
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
А и ходих на място до двете близки училища бяха заключени а на телефона никой не отговаря.

Училищата са във ваканция още седмица, никой не оставя човек на телефона за запитвания през лятото Grinning

Зависи в кой град сте. В Лондон не знам, в по-малките градове обикновено до няколко седмици се урежда училището.

# 242
  • Мнения: 290
Здарвейте,
Имам един въпрос,в момента живеем в Лондон Harrow, но вече изнемогаме с този наем,за една стая плащаме 650 паунда и живеем с още 9 човека.. аз съм бременна и идо месец и нещо исакме да се преместим,някоя мама извън Лондон да ми даде съвет накъде да се насочим,аз вече съм в болничен,защото имам проблеми с бремеността,а ММ работи с Убер,което в момента не емного доходоностно,та, иска и работата да сменя,, някакви съвети  newsm78 bouquet bouquet БЛагодяра ви предварително Simple Smile)

# 243
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Ами мерси, ще си питам джи пи то в такъв случай, изчела съм gov.. няма отг точно на моя въпрос
Може и да греша, но по мое време сумата, която ми изплащаха за майчинство, зависеше от това колко съм получавала последните няколко месеца. Болничните не винаги ги плащат на пълната сума, виж това да не се отрази на размера на майчинството ти. Говори с HRa ви, те би трябвало да знаят.

Училищата са във ваканция. И сега да подадете документи, общината ще ги приеме, но ще може да се свърже с училището след 1ви септември. Ако в училището има места, става за броени дни. Ако няма, се чака и ще ви предложат места в други училища.

# 244
  • Мнения: 13
Здравейте, момичета! Дълго се рових из старите теми, но не успях да намеря инфо или не го правя по правилният начин. Чуденката ми е следната: Как трябва да се запише детенце в английския акт за раждане, за да си има и бащино име? В някои формуляри, аз си записвам бащиното име в графата Middle name, ама не съм сигурна как го възприемат и дали е съвсем правилно. Дали ако го запиша така, няма да го считат за второ име? И как ли ще го впишат после в Бг, че там разправията е голяма. Благодаря ви предварително! bouquet

# 245
  • Мнения: 1 923
Може да го запишеш както си искаш, точно middle name за нас е бащино, а за тях второ име. И в България няма да имаш проблем. Аз като превеждах английския акт за раждане за да извадя български , преводачката ме пита как да са изписани имената. ( не са български второто и фамилията). А с Бг бащино, съвсем няма да има проблем Wink

# 246
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Дъщеря ми я записахме с бащино и фамилия. На акта за раждане пише име и фамилия - но са изписани и трите имена, както и нашите се изписват. Като отидете да запишете детето те ще ви питат. Не забравяй че акта се вади до 42 дни след раждането Simple Smile

А и Веджи е отговорила Simple Smile

# 247
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Е, не е баш така - тук middle name може да се използва вместо първото и примерно ако са те кръстили Сали Роуз Смит, вместо Сали да се представяш като Роуз. Ако си Мария Иван/ова Петрова, малко не върви да се представяш за Иван Grinning

# 248
  • Мнения: 1 923
Ами точно, второ име е за тях ( което може да си ползват и за първо), ама за нас е бащино.Simple Smile Няма да се представя като Иван Laughing ( освен ако не иска).  Харесва ми много "свободата" на образуване на имената тук. Всяка държава по различен начин  Simple Smile Аз на нашата девойка и дадох middle name, което може да си ползва като първо, ако иска.
Всеки си избира , само да не е нещо обидно, разбира се Wink

# 249
  • UK
  • Мнения: 4 308
А вярно ли е, че агенциите са длъжни по закон да поставят аларма за изтичане на газ? Другата седмица минават на проверка, да знам да ги подпуквам, аз за първи път чух съвсем наскоро за тези аларми и сега само те са ми в акъла. Поразчетох се за карбон моноксида и се хванах за главата.

# 250
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Аз не съм чула Дежи, знам само задължителните годишни проверки от лицензирано лице и че са длъжни да дадат протокол.

# 251
  • UK
  • Мнения: 4 308
Благодаря Илейн, значи да търся протокол сред документите, които са ни дали при нанасянето, защото сме в къщата от 9 месеца, а на проверка на газта и бойлера не са идвали.

Ralexandru, гледайте как вървят наемите, гледайте как са обявите за работа в областта в която работи партньорът ти, може да си изберете някое по-малко, но възлово място с удобни връзки до по-големи градове, да походи малко на интервюта в района... Друго не знам какво да те посъветвам. Ще ти кажа, че при нас познвам няколко семейства, които след години в Лондон се изместиха насам и се чудят защо не са го направили по-рано. Ние живеем в Нотингам в къща с 3 спални и двор и плащаме по-малък наем от вашия.  Hug Чувала съм, че по на север било по-евтино като цяло в сравнение с Лондон и южна Англия, но не знам дали е вярно.
Успех и леко раждане!

# 252
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
А вярно ли е, че агенциите са длъжни по закон да поставят аларма за изтичане на газ?

Да.

# 253
  • Мнения: 26
Момичета, преди няколко дни говорихме за подправки и Бг храна, да вметна, че днес посетихме Бг магазина в Манчестър и там има всичко Simple Smile Взех си ронена чубрица, розови домати, Зайо Байо на децата...Simple Smile Има и ванилия на прах, и кисело мляко, и сирене Simple Smile

# 254
  • Мнения: 1 998
scarlet, може ли да дадете адресът на магазина в Манчестър. Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт