Великобритания - Тема 65 Много Лятна Най-Лятна Много Морска

  • 91 285
  • 736
  •   1
Отговори
# 225
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Аз си купих стартер за кисело мляко - лактобацилус булгарикус. Става превъзходно. След като направиш със стартера после известно време подквасването с киселото мляко което правиш.

http://bacillusbulgaricus.com/order

Кисело мляко захванах успешно с EasiYo, след няколко неуспешни опита с донесени български млека. Веднъж захванато, от него квасих следващите съвсем успешно. За да стане гъсто, както се харесва в моята къща, добавям малко сухо мляко.

# 226
  • Мнения: 290
Здравейте,
Аз живея в Harrow,Лондон,и в момента съм 6ти месец бременна. От месец съм болничен поради здавословни причини свързани  бременността, и ще ми го изплатят. искам да попитам като съм дала вече матби1, какво следва,от работата ще ми кажат дали ще ми го изплащат или аз трябва да ги питам,и до каго мога да взимам болничен,знам че майчинството е 11 седмици преди термин,но мога ли да го взема на по-късен етап.. плюс имам 21 дни отпуск платен,който също не съв си взела.. По-опитните какво ще ме посъветвате Simple Smile) Благодаря  bouquet

# 227
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 848
Почти ни мина ваканцията. Дори мога да кажа, че лично за мен дойде твърде дълга....Нямам търпение да се прибера обратно и да започна работа.  Joy Joy Joy
Това което ще си взема с мен натам е чубрица, шарена сол, цигари и малко тетрадки с широки и тесни редове за малката. Само се чудя с колко цигари мога да мина без проблем  Thinking
Като оставя летните дрехи тук ми се опразни половината куфар.
Моят син взе 10 стека в куфара си, че бяха и различни марки, но ги разхвърляхме, не бяха на стекове. А иначе племенницата ми в началото на този месец летя за Лондон и след като е минала проверката на багажа си е купила от магазина на летището 12 стека. Минала е без проблем.

# 228
  • Мнения: 3 229
Pampers, ние сме на Virgin само broadband, без телефон. В началото бяхме на £17, сега вече е почти £30. Искаме да ги сменяме, има къде по-изгодни оферти.
Благодаря! Към кой доставчик сте се насочили?

# 229
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Pampers, аз може би не се изразих правилно. Имам предвид, че за тези 30тина паунда, които плащаме сега, може да имаме и телевизия в пакета примерно.  Проблемът пери тези broadband промоции,като изтече промо срокът, почват да вдигат цената почти всеки месец. И в крайна сметка се 'връзваш', но после си неприятно изненадан. Най-добре е да им се обаждаш и да си 'уговориш' по-добри условия, защото иначе ще ги напуснеш, но аз не съм от този тип да се пазаря. Та сега договорът ни не е подновен и можем да се махнем, когато решим. Последно гледахме talk talk Интернет + телевизия.
Може да ползваш comparethemarket за оферти  Peace

Блу, според мен е заради това, че са в Лондон и там е малко по-различно. Плюс това са неработещи и това кара агенцията да се 'презастрахова'.

# 230
  • Мнения: 1 479
Ralexandu, доколкото разбирам питаш кога най-късно можеш да започнеш майчинството, нали? Аз не съм имала проблеми и рботих до последно, термина ми беше на 6.12, бях казала че ще работя до 2 седмици преди това. В последствие реших даси взема и неплатен една седмица и в крайна сметка се получи, че след последния ми ден, имах 1 седмина неплатен и 2 седмици платен отпуск. Реално майчинството ми започна на 5.12(  бебо се роди на 5ти). И сега трябва да се върна на 5ти  Simple Smileл

# 231
  • Мнения: 3 229

demmy, честно казано не ми се плащат същите пари за интернет само. Малко преди края на довогора  ще ги прозвъня лично компаниите да видя какво ще ми предложат. Peace

# 232
  • Мнения: 872
 Преди време ние нали искахме да се разделяме със Скай,защото ни изтичаше договора на преференциална цена и искаха да ни увеличат двойно цената.След като им казахме,че ги напускаме,следваха кратки преговори и си стиснахме ръцете на 32 паунда на месец всичко - ТВ,интернет и домашен телефон.Не знам дали това е най-изгодната оферта,но интернетът им е много добър,поне при нас е така.
  Малко тъп въпрос,но да питам - ресепшън-а имат ли физическо,т.е. трябва ли да купувам за малката екип по физическо?

# 233
  • Мнения: 984
да, имат. Шорти и тениска е достатъчно. И да може сама да се преоблича

# 234
  • UK
  • Мнения: 4 311
di_p, имат веднъж седмично, но при нас раздаваха екипи с логото на училището, не сме ги купували ние. Според мен недей да купуваш нищо без първо да ти кажат какво конкретно ви трябва.

# 235
  • Мнения: 872
Благодаря! Те ни бяха дали един лист с указания кога започва учебната година и т.н. и там беше написано за униформите,включително и екипа по физическо,но аз се зачудих,като са толкова малки,дали ще ги карат да се преобличат. Ние нашите униформи ги купуваме от един местен магазин - "Олдрис", също са с логото на училището.

# 236
  • UK
  • Мнения: 4 311
Когато го записах в училище през ноември ни дадоха безплатно един комплект униформа, екип за физическо, чанта и раничка с логото. От магазин не мога да ги купя, ако искам още бройки купувам от самото училище, купих още два пуловера да ги сменям. От Теско и Азда тениски и панталони стандартни, евтин. Екипът още си му става, беше леко голям, че моят син беше от най-малките в класа и ще го носи и тази година. 

# 237
  • Мнения: 290
Ralexandu, доколкото разбирам питаш кога най-късно можеш да започнеш майчинството, нали? Аз не съм имала проблеми и рботих до последно, термина ми беше на 6.12, бях казала че ще работя до 2 седмици преди това. В последствие реших даси взема и неплатен една седмица и в крайна сметка се получи, че след последния ми ден, имах 1 седмина неплатен и 2 седмици платен отпуск. Реално майчинството ми започна на 5.12(  бебо се роди на 5ти). И сега трябва да се върна на 5ти  Simple Smileл

Здравей,мерси за отговора,но по-скоро въпроса ми беше до кога мога да си взимам болничния,защото искам колкото се може по-късно да започна с майчинството,а нямам възможност да работя,заради ниска плацента и много болки.. а и имам право на 21 дни платен отпуск,и мислех да го взема някъде ноември,но дали ще ми издават болничен дотогава или ще ме накарат да изледна майчинство 11те седмици преди термина  bouquet newsm78

# 238
  • Мнения: 1 924
Въпросите ти са за счетоводител или за citizen advice . На gov.co.uk също има доста информация , просто трябва да се търси.

# 239
  • Мнения: 77
Здравейте на всички! bouquet
От около 3 седмици сме в УК с децата, и най-напред отидохме в общината да ги запишем за училище, но имахме само сметка за вода и стейнтмъни на съпруга ми, а ни поискаха и за газ. Въпросът е че още чакам смяната на сметката на наше име и след това отново да кандидатстваме за училище. Опасенията ми са свързани с това че ако кандидатстваме след започването на учебната година ще чакаме около 3 месеца за да тръгнат на училище. Така чух  newsm78 Имали нещо такова вярно? А и ходих на място до двете близки училища бяха заключени а на телефона никой не отговаря.

Общи условия

Активация на акаунт