Великобритания - Тема 65 Много Лятна Най-Лятна Много Морска

  • 91 308
  • 736
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 67
Ох,дано!Странно ми е,защото тук всичко е доста тромаво.За  джи пито й чакахме 3 седмици ShockedВ същото време  осигурителният ми номер дойде за 2 седмици newsm78.

# 196
  • Мнения: 980
Аз купувам от Алди ето тази фета: http://images.mysupermarket.co.uk/ProductsDetailed/40/292640.jpg?v=5
Точно си е като нашето БГ сирене, много ми харесва.

Ронена чубрица още не съм намерила, от БГ взех няколко пакета шарена сол на Пикантина (тя ми е най-ароматна сякаш), обаче живот и здраве сега като се прибера ще взема и ронена чубрица.

Липсват ми доматите, краставиците и киселото мляко от БГ. Мъжът ми си купува някакво кисело мляко оттук, което на нищо не мяза... Мъчих се да правя таратор - ми то нито млякото е като нашето, нито краставиците имат онзи специфичен вкус и аромат. Абсолютни гуми.

Не сме ходили още по турски и арабски магазини за храна, там поне на зеленчук и плод може да случим.

Обаче пък тук има много други храни, които с удоволствие хапваме, макар, че хич не са полезни, но ги обожаваме. И голямо разнообразие от хляб дори в най-евтината им верига (Алди).  Засега сме фенове на Tiger Bread и едни чеснови франзелки, които се запичат във фурната. Една приятелка, която живее в Лондон от 10 години, ми се оплака, че и се ядат БГ пържени филийки, обаче не може да си намери подходящ хляб. Просто не ставали. Аз все си мисля да пробвем с тайгър бред-а, че ми се струва доста плътен и мисля, че ще станат като в БГ дори по-вкусни.

# 197
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Има в Асда, Морисънс и Теско полски хляб, нарязан като нашия. Чак пък да не стават филийките  newsm78.
Мляко кисело правим домашно. Евтино и вкусно е.

# 198
  • UK
  • Мнения: 5 999
demmy,а с кое прясно мляко и какво кисело заквасвате?

# 199
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Последно заквасихме с най-евтиното на морисънс M savers кисело и от синята капачка прясно https://groceries.morrisons.com/webshop/product/Morrisons-Britis … EARCHmilk+6+pints

# 200
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 305
Аз си купих стартер за кисело мляко - лактобацилус булгарикус. Става превъзходно. След като направиш със стартера после известно време подквасването с киселото мляко което правиш.

http://bacillusbulgaricus.com/order

Аз нямам проблем с пържените филийки от купешки хляб Simple Smile Но вече от доста време правя само домашен и все не остава за пържене от него.

# 201
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702


Аз нямам проблем с пържените филийки от купешки хляб Simple Smile Но вече от доста време правя само домашен и все не остава за пържене от него.


И аз тъй  Hug

# 202
  • Мнения: 872
Когато пристигнахме миналата година лятото,адмишън тийм-ът беше ваканция и трябваше да чакаме да започне учебната година,за да ни намерят място. Загубихме две седмици от учебната година,но после ги наваска,то и като цяло с материала беше назад,но до Нова Година ги настигна,даже грамоти започна да получава  bowuu
  Чубрица и шарена сол,както и подправка за шкембе си нося от България, девесил също. Донесох си семена от девесил и ги посадих в саксия,тъкмо покълнаха и ги изнесох на двора и дъждът ги удави  Tired А  джоджен ми расте в двора, ама за англичаните май е плевел.
  За таратор и застройки на мен ми харесва yeo valley. От него съм и квасила с българска закваска,супер става.
  И аз нямам проблем с пържените филийки,с всякакъв хляб ги ядят,даже имам чувство,че с тукашния хляб поемат по-малко мазнина.

# 203
  • Мнения: 26
И моите дечковци ще загубят малко от учебната година, но пък ще им е малко по-дълга ваканцията Wink за каката имам потвърждение от един колеж, но ще се пробвам да измисля да я приемат в близката гимназия, че иначе без кола не знам как ще ги водя и събирам двамата шофьора ни като започне работа Simple Smile а за малкия ще разбера началото на Септември. Нали няма да свършат училищните провизии по магазините?

Утре ще пробвам точно пържени филийки, че имам изостанал хляб Simple Smile

# 204
  • Мнения: 67
Добро,късно утро от мен Grinning  2 седмици  забавено тръгване   на училище ми се струват много.Но...явно всички сте минали през това и по някое време се наваксва.Кис.мляко купувам Йо  валей,зелено.Имат  и 1 кг. разфасовка ,имат и гръцки стил гъстичко(тъмносини)и 10% черно.Мъжът ми работи точно в тази фабрика по случайност.Моля да не го приемате като реклама или нещо такова Mr. GreenАз си правя хляба в къщи в хлебопекарна,но купувам франзели някой път.Мъжо харесва черен ,кръгъл хляб със семена от Лидъла.Подправки,леща,боб,намирам в Морисъна.Имат гоооолямо разнообразие за  подправките.В моят двор също расте джоджен и то на поразия,няма  махане StopДонесох си  от БГ семена за всичко,цветя  и зарзават.Зарзават с бг семена на този климат не ми се получи.Но!Купих готови саксийки с разсад и домати ядем от месец насам,обаче чери:)Засадих си и магданоз и такива  подобни,за сега са ок.Аз пък не намирам обикновена ванилия(правя много сладкиши и торти).Има бурбонска като клонка и мадагаскарска но....ми не са хубави и не дават аромата на нашата си в пакетчета ванилийка.В бг магазина също нямат.Някакви идеи? Rolling Eyes

# 205
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Има намаление днес на Wizz - 25%.

# 206
  • York
  • Мнения: 826
Почти ни мина ваканцията. Дори мога да кажа, че лично за мен дойде твърде дълга....Нямам търпение да се прибера обратно и да започна работа.  Joy Joy Joy
Това което ще си взема с мен натам е чубрица, шарена сол, цигари и малко тетрадки с широки и тесни редове за малката. Само се чудя с колко цигари мога да мина без проблем  Thinking
Като оставя летните дрехи тук ми се опразни половината куфар.

# 207
  • Мнения: 3 235
Като оставя летните дрехи тук ми се опразни половината куфар.

Ааа, вземи си една за насам. Втора сутрин съм по потник, сандали и пола още в 7:30 сутринта.  Mr. Green

Лек път! И да те посрещнат колегите със същата радост, с която и ти ще отидеш на работа! smile3534

# 208
  • Мнения: 872
ponqkoga, ако купиш цигарите от дюти фри-то, можеш да вземеш повече,не знам дали има някакво ограничение.
  Не вярвах,че в Англия ще попадна на телефонни измамници,но явно и тук се случва : звъни се днес на домашния телефон и някакъв мъж,представи се по име,не ме пита аз коя съм,не каза кой търси,започна направо,че съм била свидетел на инцидент и къде се намирам в момента. Не го чаках да продължи,казах,че има грешка и затворих. Миналата година,малко след като бяхме пристигнали,имах подобно обаждане,този път от емърджанси,пак така - някакъв инцидент до нас. Обаче тогава човекът се беше отчаял от моите английско-езикови възможности,а аз много усилено се опитвах да му обясня,че покрай мен няма никакви инциденти.Накрая не му издържаха нервите и ми затвори  Laughing

# 209
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Направо им затварям на тези. Да не кажа, че и спрях да вдигам на непознати номера.

Общи условия

Активация на акаунт