Великобритания - Тема 65 Много Лятна Най-Лятна Много Морска

  • 91 298
  • 736
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 984
Мисля, че тези пробват ако ти си имала инцидент последните години да подадат жалба от твое има за обещетение и да вземат поне половината. На мен такива ми се обаждат

# 211
  • Мнения: 872
Аз по телефон избягвам да говоря,защото понякога трудно им разбирам,но първия път се бях притеснила.
 Имаме си мишка в къщата.Докато ни нямаше,хазаите са викали майстори да боядисват прозорците и сигурно е влязла,като е било отворено. Сега съм заредила с капани и отрова,дано се хване.

# 212
  • Мнения: 8 921
Заради подобни обаждания в старата квартира си сменихме номера, когато сменихме квартирата. Новия номер отказахме да го има в техен указател и ние самите не го даваме никъде. Знае го само майка ми, защото е на някакъв план с международни разговори и само тя ни звъни. А интернета ни е от БТ и не можело без стационарен телефон.
Обаче и аз веднъж успях да се държа толкова идиотски с поредния измамник, че той се принуди да ми затвори.

# 213
  • Мнения: 3 233
Домашният не го ползваме. Дори изключихме устройството от мрежата и сега служи за игра на дребното.В този ред на мисли-има ли фирма, която да предлага единствено и само домашен интернет? Аз само за фирми намирам тази услуга.
На мобилния на непознати номера не вдигам дори с местния код отпред. Първо проверявам в Интернет да не е някой от спам телефоните и ако е, го блокирам. Ако не е-връщам обаждането.

# 214
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Pampers, ние сме на Virgin само broadband, без телефон. В началото бяхме на £17, сега вече е почти £30. Искаме да ги сменяме, има къде по-изгодни оферти.

# 215
  • Мнения: 8 921
Момичета, нормална практика ли ви се струва да се иска и предплата за квартирата за 6 месеца, и гаранти с доход?

# 216
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
И двамата ли работите? По принцип не би трябвало, ако не ви е първа квартира.

# 217
  • UK
  • Мнения: 5 999
А какво се иска от гарантите по принцип? Подписват ли нещо или само отговарят на телефонен разговор?
И при нас поискаха такава предплата Crazy

# 218
  • Мнения: 8 921
Става въпрос за първо самостоятелно наемане на квартира от студенти. Едното момче е живяло в кампуса на университета преди, за другото - не знам. Искат и гаранти, и 6 месеца предплата. На гарантите правят проверка на доходите - в случай, че наемателите не могат да плащат наема, да има от кого да искат парите. Обаче отделно искат и предплата. Просто мислех, че едното от двете е достатъчно - или гаранти, или предплата.

# 219
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Студенти ли са двамата? Обикновено за студенти искат само предплата и потвърждение от университета, че наистина са студенти там...

# 220
  • Мнения: 8 921
И двамата са студенти. Все повече започвам да се притеснявам.

# 221
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Да говорят с университета. Има хора в университетите, които помагат за намирането и наемането на квартири, дори самите университети понякога имат лист от ландлордс, с които работят. В тези случаи не само гарант не ти искат ами и предплатата е не повече от 3 месеца.

# 222
  • Мнения: 8 921
Мери, те са си намерили гаранти, които са минали проверките на агенцията. Отделно, родителите имат готовност да платят за няколко месеца напред. Но двете неща са поискани едновременно от агенцията и това ме притеснява. Мислех, че само едното ще е достатъчно. Ето, ти казваш, че за студенти и това не искали. Или лондонските ландлорди и агенции съвсем се побъркаха... Иначе като беше в общежитията на университета, също искаха да се плати за 4 месеца напред или поне така ми е казвал.

# 223
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Може би в Лондон е различно. Ако са студенти, това означава, че нямат постоянна работа и доход. Има повече не сигурност, затова и изискванията са различни. Ако се минава през университета, предполагам самият университет се явява гарант.
А те как точно са намерили квартирата, самички през агенция или през университета?
За общежития е различно. Там се плаща на периоди, няколко пъти годишно, а не всеки месец.

# 224
  • Мнения: 8 921
Сами през агенция  - видяли са обявата в РМ / Зупла и са се свързали с агенцията.  Сигурно аз излишно се притеснявам.

Общи условия

Активация на акаунт