Януарчета 2016-6

  • 39 844
  • 736
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 1 235
Ани, и каката ни имаше атопичен дерматит. Проявяваше на едната буза и когато пламнеше ставаше доста голямо зачервено петно. Да, сърби ги доста. Влияеше се от топло, студено и вода. Козметика ползвах Биодерма. Много добре се влияе от едно кремче - Protopic 0,03%. От години на бузата не се е появявало, но кожата около устата сякаш става по-суха и се появяват ситни пъпчици. От 3-4 мазания с кремчето изчезнат.

# 661
  • Мнения: 337
Привет на всички и от нас! Ние се изгубихме за известно време, но от разходки и пътувания не ми остава много време да чета.
Захранихме се с всичко без рибата, но от вчера сме с диагноза атопичен дерматит ( по бузките е) и за сега ще отлагам и нея, а така ми се искаше да почнем детската кухня вече. Някое друго бебе да е с проблемна кожа? Дано да го израсте Моника, че май доста я сърби и е крива напоследък. Дали е от това или от зъбите не знам. Все още няма подуто място или да се белее. Както казва детенцето на моя приятелка е като костенурче, без зъбки.
Нашата количка е с покривало само. Имаме зимно яке и шушляков панталон с презрамки + одеяло и си мисля, че ще е достатъчно. Винаги мога да метна и ветробрана в най-студеното време. Обувчичи ще трябва да купуваме.
Някой мрънка и вдига голяма врява. Надявам се скоро да успея да се вкюча отново.
Ако си в фейсбук групата би ли пуснала снимки на бузите. Искам да видя как изглежда тоя АД. Мишо и той има и по челото.  Бях пуснала тема даже.  Не се изчистват,  а спрях кашата, които мислех че е причина.

# 662
  • Мнения: 457
Гери, много хубаво, че вие сте го израстнали и ние се надяваме на това. Изписаха две кремчета за лицето. Едното е Bioderma Atoderm Intensive Baume, а другото Uriage Bariederm. След една седмица ще се чуем с лекарката и ще мога да изразя и впечатления от тях. Двете бузки бяха страшно зачервени, сухи и грапави, а това че всичко лапа и пъха в устата изобщо не ни помага.  Cry

Martinelaa, не съм член на групата във фейсбук, но ако напишеш АД при бебета в гугъл ще намериш доста такива снимки. Аз така си определих и нашата диагноза още преди да ни видят в кожния диспансер.

# 663
  • София
  • Мнения: 3 806
Аз като бях дете, та чак до около 25годишна възраст имах дерматит. с годините намаляваше и след това постепенно изчезна. Ходих в някакъв център около Шипченски проход и казаха, че били стафилококи и сигурно около месец бях на инжекции. Доколко беше вярно не знам, но е факт, че от тогава нямам. Като дете обаче положението беше страховито. На абсолютно всички сгъвки имах сърбящи обриви - клепачи, зад уши, зад коленете, на сгъвките на ръцете....и не се махаха от нищо. Чак инжекции не искаха да ми слагат, защото на моменти нямаше здрав участък по мен. Тогава обаче нямаше и толкова неща в аптеките. мъжът ми също има кожни проблеми. За сега Филип е добре, дано поне този ужас не е наследил. Ще купя кремчето, което Гери препоръчва, защото сега ММ е с такова петно на бузата.
Момичета, давате ли сокчета? Сестрата ми кааза да давам след като не иска вода да пие.

# 664
  • Мнения: 683
Сокчета не давам  Naughty считам ги за ненужни захари. Ако случайно бих давала, то ще е фреш доста разреден с вода. В никакъв случай готовите бебешки сокове.

Дари от седмица-две е с обувки, най-вече за да й е топло. Ако е с чорапи ги събува, чорапогащниците също дърпа, а на обувките най-много да разлепи лепките. Е, случвало се е от много шаване да търсим къде сме изръсили обувката, но свикна вече. Проблемът с обуването е, че си стискат пръстите към ходилото като се бута крачето и аз го реших като пъхна пръст и ги изправя. После лесно влиза обувката. В момента сме с 16 номер, което отговаря на 10-11 см краче.

Купих й зимно яке с панталон с тиранти. Така мисля, ще е по-удобно, защото якето ще ползваме и без гащеризона.

И аз се чудех дали чувал или покривало да взема (нашата количка е без покривало в комплекта) и мисля да е покривало, защото си мисля, че няма да я удържа да седи само в количката. Към годинката всички искат да ходят, кои сами, кои с помощ. А след януари ще има студени дни, та все ще ни е нужно покривало.

# 665
  • Мнения: 457
Циндил, този дерматит съм сигурна е бил страшно неприятно нещо, а и много стресиращо за мама и бебе. При моята кръщелничка също беше на сгъвките и стигаше до цепене и кървене.

Аз сокчета още не съм предлагала. То сега едва успявам да набутам 5 хранения през деня, пък ако има и сокове хич няма да огладнява по графика ни. Майка ми донесе доста домашни ябълки и само за тях се замислям дали да не ги изцедя и да предложа. Поне знам, че те никога не са били пръскани или третирани. Други домашни продукти нямаме освен яйцата, които взимаме от едно съседно село.   

# 666
  • sofia
  • Мнения: 125
Lolr, хич не му се притеснявай на младежа ☺. Дарена също не се изправя сама , само като я повдигам за ръцете . Явно дупето тежи  Laughing И не пъха един предмет в друг, нито гризе корички.. Още не съм въвела глутена . Така , че споко Wink. Целувки на Матей  Heart Eyes
Да добавя : и за "чао" не маха  Laughing

# 667
  • София
  • Мнения: 1 235
Ани, Циндил дано се пребориме с тези дерматите, че наистина е ужасно и са много упорити. За съжаление май каката не го е израснала, защото преди няколко месеца и се появи едно петно на гърба, но с няколко мазания се махна.
Циндил, на мъжа ми за друг проблем му бяха изписали protopic 0,1%. Питайте в аптеката кое ще е по-подходящо.

# 668
  • София
  • Мнения: 1 641
Сами пък от седнало положение се изправя, а не иска да сяда сам. Ако му подем пръст сяда, сам не. А във ваната се изправя сам. Луда работа! Още се клати ама нещо не успява да пролази. Иначе се набира с ръцете или се търкаля ама малко май не стига точно където иска и на края започва да се сърди.
Започна усилено да точи лиги, та може да си имаме скоро и първо зъбче Simple Smile

# 669
  • София
  • Мнения: 3 806
Фрози, ходихте ли  при Бранков? между другото, след последното посещение при педиатъра, когато за първи път му погледна шушулката Mr. Green и пита дали да го забели, явно го е дръпнла там или случайно, но вечерта след това, по време на баня, за първи път започна да си го подръпва. Сега, всеки път, когато се къпе му го пипвам, колкото да го подсетя и той започва да се подръпва. мисля, че тези, които са против забелването именно на това разчитат, че бебатата/ децата сами ще свършат тази работа и е естествен процес.

# 670
  • София
  • Мнения: 1 641
Ходихме във вторник при вече професор Бранков. Ами то се оказа, че тя изобщо не е залепнала кожичката. Движи си се, но имаме друг проблем - образува се пръстенче, което добре, че не сме дърпали, защото ако се сцепи ставало страшно. Сега ще мажем с кортикостероиди веднъж дневно.
По принцип Сами си отрки сам пишката и си я дърпа доста докато седи на гърнето Simple Smile
Иначе, освен, че не беше залепнала кожичката, всичко изглеждаше добре по главичката и каналчето и освен това пръстенче, няма какво да ни притеснява.
За пръстенчето нарочи памперса и препоръча да го заместим с пелени за многократна употреба и да стой детето максимално без памперс.

# 671
  • Мнения: 973
Небесносиня,  голямо си сладурче!
И ти цункай Дарето,  от нас.

Фрози,  какво представлява това пръстенче,  че ме замисли?

# 672
  • София
  • Мнения: 1 641
Ами при придърпване на кожичката на долу тя не се отлепва като при мъжете  (не знам как да го обясня, как нормално се движи кожата) ами започва да образува пръстен - буквално както седи пръстен върху пръст - не знам дали ставя ясно. Аз бях чела за такива състояния, но при по-големи момчета. В един момент този пръстен притиска главичката, по-малко еластичен е и при натиск на долу може да се скъса, което не е добре да става. За това ще го мажем и с крем да се отпусне. Иначе на мен ми стана интересно, че въпреки не забелването, кожичката на Сами си се движи и не беше залепнала. Обаче аз имам подозрение, че в Надежда след раждането са го отлепили, защото първите дни при пишкане имаше по малко розово като малко кръв и тогава като го гледа лл кожичката беше доста свободна пак.

# 673
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Здравейте, момичета! Ние с Марти лепнахме бацил някакъв със сополи и лека Т. Ходих два дни като парцал, той се криви, беше мнооого гадно. Вече отминава, но още не сме в пълна форма. Този път реших да минем без много лекарства, давах само осцио и Виброцил, а едната вечер и Панадол. Започвам да си мисля, че колкото повече се тъпчем с илачи, толкова по-зле ставаме.
Обувки купих днес за прохождане от зимните на Колев и Колев, размер 17-18. Той имаше по-малки, но са летни, а и му станаха малки. Обича да ги сваля и дъвче, току ги губим, но трябва да свиква, че все са му студени краката. Отидохме в магазина със старите, сложихме новите и оттам в мола. Гледа го една продавачка и пита ,,Ама ти защо си с 3 обувки?,,. Аз обяснявам ,,Едната е за дъвчене,,, тя умря от смях.
Количката има покривало, не смятам да купувам друго. Ще търся хубаво яке и панталони, не вярвам зимата да стои и само да се вози, той и сега иска да излиза. Много се кефи да пълзи по пейките и да ги дъвче, вече започна и да се изправя.
С кърменето приключихме от два дни. Не знам има ли общо, но започна и да спи през нощта. Последно яде към 23 и после в 6:30. И двете хранения обаче са му в просъница. Снощи заспа в 22 и се събуди тази сутрин в 10:30.

# 674
  • София
  • Мнения: 3 806
какво имате предвид под покривало за количка? Това за дъжд ли? тъй като не мога да му обуя обувките реших да ги върна. На номер са добре, но са тесни и не мога да му мушна крака, а той свива и пръстите Close Поръчах два чифта обувко - чорапи, т.е. чорапи с гумена подметка. не е така красиво, но явно така ще стартираме. Като свикне с тези, по - натам пак ще мъча обувките.

Общи условия

Активация на акаунт