Моята сватба през 2016 - тема 4

  • 28 270
  • 168
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 478
Не, Хриси. Във Вила Екатерина ще сме.

# 31
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Здравейте! Ето ме и мен  Hug

Ние днес бяхме до Петрич да си подадем декларациите за сключване на граждански брак. Много бяхме развълнувани. Жената ни даде една бележка, на която пише какви медицински ни трябват, какви изследвания и какво ни е необходимо за ритуалната зала. Ще отидем отново 2 седмици преди ритуала и тогава ще платим.  Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 226
Скрит текст:
Момичета да ви се похваля, поръчахме летящи фенери за сватбата. Чудихме се между заря и фенери.

Toni_n_k, и аз си поръчах фенери. Цветни са и много ми харесват. Излязоха ми по 80ст. Много доволна. Дано станат прекрасни снимки
Супер и моите са цветни, на мен ни се искаше да са бели, но аз не съобразих и не казах при поръчката. Д-джея каза че се получава уникално с тях, само да не вали

# 33
  • Мнения: 61
Здравейте,искам да ви попитам как ще процедирате с гостите от други градове,вие ли ще поемете нощувките?
Тъй като сватбата ще е извън София, а всички сме оттам, смятана, че е редно да покрием този разход, както за стаите на музиканти, фотограф....ако някой си плати дам, е добре дошло. Ние предварително сме превели само 30%

# 34
  • Мнения: 1
Здравейте,

с годеницата ми ще се бракосъчетаем този Септември на 5-ти в хотел Санкт Петербург. Всички основни елемнти са резервирани и вече работим със сватбената ни агенция отностно организация и окраса в сватбения ден. Възникна обаче едно голямо притеснение, за което искахме да споделим и потърсим съвет.

Имаме желание да имаме изнесен ритуал и тъй като в хотел Санкт Петербург се предлага такова нещо в Аквапаркът, до сега сме смятали, че ще бъдем там. Бяхме предупредени обаче, че по това време на годината и деня (18:30 ще е ритуалът) може да очакваме много хора по басейните и че няма никаква гаранция за това дали можем да си осигурим известна изолираност. Би било проблем ако се натрупа тълпа от хора по бански или хора скачат в басейна докато ни снимат казвайка заветното "да".

Та въпросът ни към форумът е, дали някой е присъствал на изнесен ритуал там в близото минало и какви впечатления имате от изживяването?

Благодарим предварително за помощта!

# 35
  • Мнения: 33
Здравейте, момичета Simple Smile Имам въпрос относно късметчетата/кошничките/, които се хвърлят. Вие кога обмисляте да го правите - чета и вече тотално се обърках. На едно място пише след църковния брак, на друго след гражданския..
Същото е и с почерпката - в крайна сметка  почерпка трябва да има и след двата ритуала, май? Или бъркам?

# 36
  • Мнения: 20
Здравейте, момичета Simple Smile Имам въпрос относно късметчетата/кошничките/, които се хвърлят. Вие кога обмисляте да го правите - чета и вече тотално се обърках. На едно място пише след църковния брак, на друго след гражданския..
Същото е и с почерпката - в крайна сметка  почерпка трябва да има и след двата ритуала, май? Или бъркам?


След гражданския се хвърлят късметчетата, а след църковния жито и стотинки....ама в крайна сметка кой както иска. Абе черпи се навсякъде.... Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 204
Здравейте, момичета Simple Smile Имам въпрос относно късметчетата/кошничките/, които се хвърлят. Вие кога обмисляте да го правите - чета и вече тотално се обърках. На едно място пише след църковния брак, на друго след гражданския..
Същото е и с почерпката - в крайна сметка  почерпка трябва да има и след двата ритуала, май? Или бъркам?

точно днес мислех след работа да се занимавам с въпроса относно късметчетата и най-накрая да ги поръчам Simple Smile

тъй като ние ще имаме изнесен ритуал в градината на хотела, късметчетата ще се хвърлят от кумата след излизането ни от църквата.

относно почерпката - знам, че трябва да носим бонбони за църквата, но след изнесения ритуал ще имаме в градината "welcome drink" (шампанско + сладък бар).

# 38
  • Мнения: 33
Да, и аз четох, че след църквата се хвърлят монети и жито, но си мислех, че може вече да не се прави. До сега не съм виждала по сватби да го правят, но и не съм ходила на кой знае колко много Simple Smile За това реших да повдигна въпроса и благодаря за мненията ви Simple Smile

А относно почерпката - след църквата и аз знам, че се черпят гостите с бонбони, но сватбата ни е на 21 Август. Не виждам как ще черпим с неразтекли се шоколадови бонбони. Обмислям варианта за някакви сладки, та за това питах как ще процедирате, за да ми се изясни и на мен картинката  Party

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 4 021
Да, и аз четох, че след църквата се хвърлят монети и жито, но си мислех, че може вече да не се прави. До сега не съм виждала по сватби да го правят, но и не съм ходила на кой знае колко много Simple Smile За това реших да повдигна въпроса и благодаря за мненията ви Simple Smile

А относно почерпката - след църквата и аз знам, че се черпят гостите с бонбони, но сватбата ни е на 21 Август. Не виждам как ще черпим с неразтекли се шоколадови бонбони. Обмислям варианта за някакви сладки, та за това питах как ще процедирате, за да ми се изясни и на мен картинката  Party


Ето как беше при нас  - София, храм Света Неделя.

Искаха бонбони, но за ритуала т.е дори не знам дали от тях ползваха за ритуала, според мен от други, вече отворена кутия. В бележката която ни дадоха при записване на дата пичече - жито и бонбони в тюл за хвърляне. Аз направих късметчетата , кошничка и в малка торбичка сложих житото и ги дадох на кумата за хвърляне след ритуала. Предупредете кумата да не хвърля житото върху вас а настрани, за да не стане косата на булката в жито.

# 40
  • Мнения: 52
Да, и аз четох, че след църквата се хвърлят монети и жито, но си мислех, че може вече да не се прави. До сега не съм виждала по сватби да го правят, но и не съм ходила на кой знае колко много Simple Smile За това реших да повдигна въпроса и благодаря за мненията ви Simple Smile

А относно почерпката - след църквата и аз знам, че се черпят гостите с бонбони, но сватбата ни е на 21 Август. Не виждам как ще черпим с неразтекли се шоколадови бонбони. Обмислям варианта за някакви сладки, та за това питах как ще процедирате, за да ми се изясни и на мен картинката  Party


kisssi, нашата сватба също е на 21-ви август. Simple Smile Къде ще се случат всички празненства при вас?

# 41
  • Мнения: 33
Да, и аз четох, че след църквата се хвърлят монети и жито, но си мислех, че може вече да не се прави. До сега не съм виждала по сватби да го правят, но и не съм ходила на кой знае колко много Simple Smile За това реших да повдигна въпроса и благодаря за мненията ви Simple Smile

А относно почерпката - след църквата и аз знам, че се черпят гостите с бонбони, но сватбата ни е на 21 Август. Не виждам как ще черпим с неразтекли се шоколадови бонбони. Обмислям варианта за някакви сладки, та за това питах как ще процедирате, за да ми се изясни и на мен картинката  Party


kisssi, нашата сватба също е на 21-ви август. Simple Smile Къде ще се случат всички празненства при вас?

Ние сме от Ямбол и сватбата ни ще е в града. Избрали сме малка църква (стара, не от новите, "по-модерни"), след това гражданския ни брак ще е с изнесен ритуал в градския ни парк - имаме едно кътче с цветя и мостче в него и е много красиво. И след това сме в ресторанта - "Кабиле" ( ако не сте от града, едва ли ще ви говори нещо  Simple Smile )

# 42
  • Мнения: 52
kisssi, желая едно страхотно изживяване на хубавия празник и хубавата дата! Wink

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 4 021
С две думи - всяка църква си дава един списък и каквото пише там - това си носете. Платете си предварително, за да не се занимавате с плащания в деня на сватбата.

# 44
  • Мнения: 33
kisssi, желая едно страхотно изживяване на хубавия празник и хубавата дата! Wink


Мерси и на теб - прекрасен празник Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт