Моята сватба през 2016 - тема 4

  • 28 271
  • 168
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 204
Много се радва.Честито! Дълъг и щастлив семеен живот ви желая!
Това е супер, че партито е надминало очакванията ти! Браво на шаферките и кумата. Когато имаш време ще ни разкажеш ли малко повече за това как премина сватбата, че и моята наближава съвсем скоро (след 2 седмици) Simple Smile Hug bouquet

Много благодаря за пожеланията! С удоволствие ще споделя как е минала сватбата. Мисля че с теб бяхме на една и съща дата - 5 септември Simple Smile Има ли вълнение? До къде стигна с подготовката и какво още ти остава?

# 91
  • Мнения: 194
Леле, Plezla, аз помислих, че си написала, че сватбата е минала, а ти си писала за моминско парти, извинявай, сутринта още съм спяла  Joy
Да вярно, че бяхме на една дата и аз съм на 5-ти септември. Ами при мен остана риза на младоженеца да купим, аз ако мога да си намеря обръч 2-ка, да понаучим някое хорце и да направим някоя репетиция за сватбен танц / вкъщи ще си се учим/. Ако намеря ще си купя и по-удобни обувки на платформа някакви.

Етикети за бутилките още не сме измислили и тук се сещам да попитам, как мислите ще е по-добре да пише ли от кога е ракията примерно бащата на булката или бащата на младоженеца?

И другото, ако остане време някакви закачки да направим.
Ами при теб как върви приготовлението, още много неща има ли за оправяне?

# 92
  • София
  • Мнения: 204
Леле, Plezla, аз помислих, че си написала, че сватбата е минала, а ти си писала за моминско парти, извинявай, сутринта още съм спяла  Joy
Да вярно, че бяхме на една дата и аз съм на 5-ти септември. Ами при мен остана риза на младоженеца да купим, аз ако мога да си намеря обръч 2-ка, да понаучим някое хорце и да направим някоя репетиция за сватбен танц / вкъщи ще си се учим/. Ако намеря ще си купя и по-удобни обувки на платформа някакви.

Етикети за бутилките още не сме измислили и тук се сещам да попитам, как мислите ще е по-добре да пише ли от кога е ракията примерно бащата на булката или бащата на младоженеца?

И другото, ако остане време някакви закачки да направим.
Ами при теб как върви приготовлението, още много неща има ли за оправяне?



Ние в момента посещаваме курсове за първи танц Simple Smile))) Сложна работа си е хореографията...
Оства ни да направим по още една среща с DJ, видеооператор, фотограф, последни детайли при декорацията и подаръчетата за гостите.
Не съм взела все още свещи за църквата. Последните дни трябва да поръчаме погачите. Също така, трябва да поръчам сладките неща за "сладкия бар". ....всъщност има си още доста малки детайли. Обувките, които си взех ми убиват .....
Къде ще се състои сватбеното тържество, ще имате ли църковен брак?
От къде си взе свещите за църквата? Мисля да взема и държачи.

Относно етикетите за бутилките - ние няма да имаме. Виждала съм подобни етикети на други сватби и е пишело - сватбарска ракия ...

# 93
  • Мнения: 194
 Обувките, които си взех ми убиват .....
[/quote]

И моите Sad . Вчера реших да ги сложа докато обикаляме из мола, за да ги разтъпча...След два часа обикаляне не можех да стигна до колата и ми направиха ранички отзад на крака...ужас трябва други да търся.

Да ще имаме църковен брак. Исках да си взема от жълтите свещи, защото ми изглежда по автентично, но като ходих видях, че най-големите бяха с не толкова голям диаметър и се отказах. Взех си бели, купих ги от сватбен магазин.

Ние срещите с ДЖ, водещи, снимки вече ги проведохме.
Сватбата ще бъде в един комплекс около Кърджали, но тъй като живеем в София, всяка събота и неделя пътуваме, за да уреждаме някакви неща.

Най-новия проблем от вчера е , че не може някой друг да отиде да подаде документите в ритуалната зала, трябвало ние лично да идем до общината с всички документи и да се подпишем, ще сме запознати един с друг. Сега трябва да си взимам почивен ден, а в моята сега ще бъде трудно да ми го дадат, направо...

Вашата сватба къде ще е?

# 94
  • Мнения: 33
Здравейте, момичета!  И ние минахме по реда си в неделя Simple Smile
И тъй като от опит знам каква е треската преди Деня, исках само да ви кажа- въпреки всичко, което може да се случи (при мен имаше доста "нещица" в последните дни), започне ли същината част- просто се забавлявайте!
Целия ден преди ритуалите ми се спря тока от тичане, нямах време за сядане дори, но влизайки в църквата ( при нас това бе 1-вата част от сватбата) забравих за всичко. И аз не зтам как хихи... Всичко мина перфектно, всички бяха доволни и очаровани. Не усетихме как мина цялото времето. Така че -забавлявайте се във вашия ден и бъдете най-прекрасните булки Simple Smile

# 95
  • Мнения: 226
Здравейте, момичета!  И ние минахме по реда си в неделя Simple Smile
И тъй като от опит знам каква е треската преди Деня, исках само да ви кажа- въпреки всичко, което може да се случи (при мен имаше доста "нещица" в последните дни), започне ли същината част- просто се забавлявайте!
Целия ден преди ритуалите ми се спря тока от тичане, нямах време за сядане дори, но влизайки в църквата ( при нас това бе 1-вата част от сватбата) забравих за всичко. И аз не зтам как хихи... Всичко мина перфектно, всички бяха доволни и очаровани. Не усетихме как мина цялото времето. Така че -забавлявайте се във вашия ден и бъдете най-прекрасните булки Simple Smile
Честито! Прекрасен семеен живот Simple Smile
Аз съм тази неделя, и определено треската я има Grinning

# 96
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Честито! Много щастлив и дълъг съвместен живот и прекрасни здрави дечица  Hug Heart Eyes

Тони, всичко ще мине прекрасно  Heart Eyes

И при нас не остана вече, точно 2 месеца. Вчера за първи път мерих рокли, но само 2. След седмица ще се разходим наистина да купуваме, но се чувствах много странно. Мерих една, която беше огрооомна, с огромна пола и огрооомен обръч и се спънах 2 пъти само докато излизах от пробната  Laughing Другата беше "А" силует, но ми правеше коремче и пак не се харесах. Ще видим накрая какво ще харесам, но в този магазин определено не беше моята рокля. Нямам търпение  Heart Eyes

# 97
  • Мнения: 187
kisssi, щастлив семеен живот и всичко най-най!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

signora_tina, перфектната рокля сама ще те намери, бъди сигурна. Колкото и тъпо и изтъркано да звучи, е истина. Аз се бях отчаяла тотално, докато не влязох в един магазин и, скътана отзад, ме гледаше една рокличка - моята прекрасна рокличка. Нямам търпение да си я облека на сватбата!

# 98
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Хриси, и аз на това се надявам, че тя сама ще ме намери Simple Smile Така казват всички, които са минали по този път, но ще видим. До сега всички, които съм видяла ми се струват някак еднакви, обикновени, нищо не ме впечатлява  Laughing

# 99
  • Мнения: 187
Същата работа беше и при мен, а аз искам къса рокля, но няма избор, понеже не е голямо търсенето. Имаш още малко време, но по мое мнение не отлагай за последно! Нека да бъдеш спокойна, че ще имаш рокля по-от раничко

# 100
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Същата работа беше и при мен, а аз искам къса рокля, но няма избор, понеже не е голямо търсенето. Имаш още малко време, но по мое мнение не отлагай за последно! Нека да бъдеш спокойна, че ще имаш рокля по-от раничко

Имаме време, нашата дата е 22.10., а пък следващата седмица ще се ходи за рокли, така че имам достатъчно време. Мислех да отслабвам, но съм качила 3 кг  Shocked
Сега съм и на тема покани, в събота като уточним цветовете на сватбата, ще поръчам и поканите, но нищо не съм харесала. Търсех определен тип модел, но няма такива. Има едни с човечета, много сладурски и закачливи, които като дръпнеш поканата, човечетата се приближават, но масово са с тема "Париж", а аз исках нещо свързано с Италия, но няма.

# 101
  • Мнения: 187
Попитай дали не могат да ти сменят темата, то е въпрос на принт, според мен няма да откажат

# 102
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Попитай дали не могат да ти сменят темата, то е въпрос на принт, според мен няма да откажат

Не съм си мислела, че има такава възможност  Hug Ще ги поръчвам по интернет и ще попитам дали наистина могат да ми направят. Благодаря ти!  Hug
Вие раздадохте ли вече поканите? Ние с майка ми се разправяме с глупости, тя иска първо да се обажда на всеки, който смята да покани, да му казва, че ще правим сватба, да си види графика и като му даде поканата, тогава да потвърди. Аз смятам, че след като сме края на октомври, началото вече поканите трябва да са раздадени и 10-тина дни преди сватбата да се обадят за потвърждение, за да може да уточним бройките за менютата, както и тези, които ще пътуват, да им се запази стая. Ние решихме, че няма да покриваме нощувките на гостите ни, които ще са пътуващи, а те ще са около 80 човека, но се разбрахме с ресторанта за много добра цена - 20 лева на човек за нощувка. Мисля си, че който е решил, че ще ходи на сватба в друг град, си е предвидил да си покрие освен горивото, и нощувката. Ние в началото на октомври сме на сватба и се оказа, че нощувката там ще е между 50 и 70 лева и ние сме си предвидили този разход, така че с парите в плика, пътните и нощувката сватбата ще ни излезе към 250 лева, но щом сме решили, че ще ходим, значи сме преценили, че можем да си го позволим. Няма нищо обидно и нищо лошо в това да си платиш, хората не те канят на санаториум с нощувка и вечеря, а на сватба да споделиш този миг с тях.

# 103
  • Мнения: 187
Ние поканите ги раздадохме февруари, а на всички сме казали за сватбата още от миналата година - нашата дата е 8 октомври. Аз съм твърде организирана, прекалено бих казала, и не мога да чакам до последния момент, защото ще се побъркам  Laughing Laughing Затова всичко съм подготвила отрано. Оначе за нощувките - ние ще платим само за роднините, майки, бащи и баби, дядовци, а останалите - както преценят - уредили сме стаи за 30лв на човек, което за Боровец е повече от добра цена, смятам, че всеки от приятелите ни, които работят, би имал възможност да заплати 30лв за нощувка, но ние няма как да заплатим 60 пъти по 30 за всички..

# 104
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Ние поканите ги раздадохме февруари, а на всички сме казали за сватбата още от миналата година - нашата дата е 8 октомври. Аз съм твърде организирана, прекалено бих казала, и не мога да чакам до последния момент, защото ще се побъркам  Laughing Laughing Затова всичко съм подготвила отрано. Оначе за нощувките - ние ще платим само за роднините, майки, бащи и баби, дядовци, а останалите - както преценят - уредили сме стаи за 30лв на човек, което за Боровец е повече от добра цена, смятам, че всеки от приятелите ни, които работят, би имал възможност да заплати 30лв за нощувка, но ние няма как да заплатим 60 пъти по 30 за всички..

А кога чакате потвърждение? Защото все пак сме живи хора, всичко се случва, някой може да не знае 2 седмици преди това какво може да се случи. Аз затова мисля 10 дни, че са достатъчни за потвърждение. Иначе нашите приятели, които ще поканим, знаят кога е сватбата, просто трябва официално да им дадем поканите. Роднините също знаят, така че не мисля, че ще е проблем.
Иначе наистина сте намерили много хубава цена за Боровец.
Цветята какви ще са? Букет, бутониери, украса в ресторанта? Аз смених толкова много цветовете от годежа до сега, но вече в събота ще се спра на окончателен вариант като видя агенцията с какво разполага.

Общи условия

Активация на акаунт