Истанбул [тема 40]

  • 111 925
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Сосче,
Скрит текст:
като те четях, щях да напиша точно това, което Неолита ти е отговорила. По-скоро щях да предположа, но тя е потвърдила предположенията ми. Досега не са споделяли за безплатен транспорт, дори и около празници. Само първите дни след пускането на Мармарай пътуването с него бе безплатно. Ако не се лъжа, и ние бяхме от възползвалите се. Но сега е друго... любов и демокрация... Венсеремос!

Пък на нас че ни се ходи, ходи ни се. Сега се чудя кое надделява... мисля, че любопитството какво е там в момента. И ако ситуацията ми беше малко по-различна, можеше и да отида, за да задоволя това любопитство. Все пак вярвам, че засега за чужденците няма опасност.

За тези, за които новата джамия представлява интерес... Малко старичка е статията, но не остаряла:
http://www.vesti.bg/sviat/balkani/dzhamiia-v-istanbul-podhodiash … za-sultan-5332971

# 16
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 595
Неолита  Hug bouquet

Дано тази тема се изпълни с нови разкази и снимки ,а не с политика и въздишки по любимия град ... Peace
Филма ,за който Пинето е писала в предната тема,съм го гледала и е уникален  Heart Eyes

Най-любимото ми място  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 25 юли 2016, 20:36 от Чефи-то

# 17
  • Мнения: 366

Ако не греша на Пойраз от "Пойраз Карайел"


Я, мойто Ренденце пред къщата. Супер филм. Артистите - също. Не разбрах обаче къде се намира .

# 18
  • Венера
  • Мнения: 858
ASSAMARIS, къщата се намира в Кадъкьоj - iskele sokak no:33. Но вече няма да снимат там.

# 19
  • Мнения: 471
Транспорта е безплатен (ако още е, мисля, че вече свърши прИмоцията) , за да можели хора спокойно и безпрепятствено да се събират на основните места в града, на които да изразят своята любов към демокрацията.

Градският транспорт в Истанбул ще е безплатен до 24,00 часа на 27.07.2016 г. (първите три дни от седмицата):

https://twitter.com/istanbulbld/status/757345683699539969

# 20
  • Мнения: 366


Уф, бееее, пие ми се чай край Босфора.

# 21
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 581
Неолита, благодаря за юбилейната тема. Дано е на късмет на всички!

# 22
# 23
  • София
  • Мнения: 660
Благодаря за новата тема  bouquet

# 24
  • ...до морето..
  • Мнения: 74
В очакване на нови, красиви снимки от любимия град !

# 25
  • Мнения: 7 876
От фейсбук с тъга в сърцето  Cry:

# 26
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 581
Градът вече няма да бъде такъв, какъвто беше в "златните" му години. А като си спомня как там се чувствах в безопасност, за разлика от София...
Въпреки това, ми се ще да отида още веднъж, преди да се е закучило хептен положение.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 842
Абе какви са тези заупокойни молитви в темата за Истанбул. #Crazy  Simple Smile
Какво му е опасното на града в момента за туристи? Вие видяхте опасността с очите си или просто ей така за спорта да поплачем Sad Sad
Я, по-ведро и тези, дето ще плачат моля в някоя друга песимистична тема Simple Smile.
През септември съм в Истанбул цяла седмица и моля да не ми разваляте настроението Grinning.
Стигат ми и БТВ с тъпите си новини и репортажи на "компетентните" си журналисти.
Според Вас има ли нещо опасно, което да има на терасата на апартамента, който сме наели на Султанахмед освен страхотната гледка на Св.София???  Simple Smile


Пък който иска да стои стои тук и да страда за Истанбул, вместо да се разходи до там Hug

# 28
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 581
Ти като отидеш си стой само на "безопасната тераса", в града обаче се случват неща, които няма как да бъдат подминати, просто защото някой не искал да си разваля настроението. Или лошите неща се случват само на местните, чужденците са предпазени от злополуки? Само като си спомним какво се случи през последната година...м да, много оптимистична картинка.
Аз като ходя държа да обикалям и не желая да ми се налага да избягвам площади и струпвания на хора, да се съобразявам да не ходя с къси панталони на 30 градуса и прочие. Всеки си преценява за него си, в Саудитска Арабия също е много веселко, отскочи и до там Grinning

# 29
  • Мнения: 7 876
Роже, уважавам мнението ти, но при мене не е въпрос на страх, а по-скоро на някакво усещане, че не бих се чувствала добре в това време да съм там. Аз, колкото и да е странно, наистина съм тъжна от случващото се. Може би с времето това чувство ще се притъпи и пак ще правя планове за пътуване. Дано е по-скоро.
На тебе от сърце ти желая чудесно прекарване и чакаме снимки и разказ, особено разказ.😃

Общи условия

Активация на акаунт