Истанбул [тема 40]

  • 111 901
  • 749
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 6 031
Гише за карта има още във фрийшопа от турска страна, но по спомен продаваха само карти по 50 лири(сега може и да е друга сумата).

# 421
  • Мнения: 366

4. Не разбрах нещо за тези магистрални карти. Да, изчетох инфото на първа страница, но явно идвам малко простичка и не схващам...Пътували сме зад граница с кола, навсякъде си има бариера, където на повечето места е дори автоматично, без човек, на други си има човек вътре, там си плащаш (на влизане само си теглиш бележка, на излизане плащаш). Какви са тези карти тук, че чак с микрокарти, зареждания......седмици......  newsm78
Веднага след границата, има бус, в който продават картите за магистралата.
http://www.aspirinbg.com/viewtopic.php?f=429&t=2071

http://www.aspirinbg.com/download/file.php?id=7355&mode=view

# 422
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Ако се включи и каже през кой пункт ще влязат, може и да сме полезни...
Amareto eto, не разбрах дали информацията за църквата ти върши работа и е достатъчна...

# 423
  • Мнения: 434
Дали от фрийшопа може да се закупи HGS стикер денонощно? А пункта преди Истанбул до 22ч ли работеше знаете ли? Идеята е от къде може да се купи късно вечерта/през нощта.

# 424
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Ивелина, дори и да не работят по това време, имате седмица да купите стикер и да минете през изход, където ще ви вземе всичко до момента. Т.е. ако престоят ви е по-кратък от седмица, може на връщане да купите преди слизане от магистралата. Ако слизате към Лозенград обаче това е малко несигурно, единия път пунктът ме работеше.

# 425
  • Мнения: 434
През Кап. Андреево ще се минава /мои близки ще пътуват/, но проблемът е, че все по нощите и на отиване и на връщане. Ние денем сме минавали и нямаше проблем, от пункта преди Истанбул си взехме. А пунктът, който е след влизане в Турция май си работи, когато си иска.

# 426
  • Мнения: 366
През Кап. Андреево ще се минава /мои близки ще пътуват/, но проблемът е, че все по нощите и на отиване и на връщане. Ние денем сме минавали и нямаше проблем, от пункта преди Истанбул си взехме. А пунктът, който е след влизане в Турция май си работи, когато си иска.
Може да се вземе и от една поща, малко преди Одрин, но е от другата страна на магистралата. Спомените са ми, че беше доста  тъмно. Значи, може да е било и късно.
Имаше опция и от една бензиностанция да се купуват, пак преди Одрин.
Въобще захранването на тази карта е една голяма драма. Половин ден ни отне в Истанбул в банка ZIRAT.
Пазете се и от услужливи момченца на пункта преди Истанбул........Уф, пак беше драма.....

# 427
  • Мнения: 1 366
Ако се включи и каже през кой пункт ще влязат, може и да сме полезни...


През Кап. Андреево. Долу горе разбрах, благодаря за отзивчивостта.  Naughty

# 428
# 429
  • Варна
  • Мнения: 4 221
На някого Истанбул много му липсва, май...
Прекрасни снимки, Пепелче! Благодаря!
Като ги гледам, и тук, и във фейса, трудно се въздържам да не тръгна. Дали ще се случи тази година, обаче, не знам. newsm78

# 430
  • Мнения: 6 031
На някого Истанбул много му липсва, май...
...
И на мен ми липсва!
Пепелче, добре ни подсещаш за красотите!  Hug


Ще ми припомните ли това килимче от цветя кога го правиха миналата година и колко дълго се задържа?


# 431
  • Мнения: 7 868
Да, много ми липсва.
До болка (клише, но точно затова -вярно).
Като някаква фонова мисъл ми е постоянно в съзнанието.
И не са много хората, които могат да ме разберат, освен вас.  Hug

# 432
  • Мнения: 434
Ох и аз съм като вас влюбена, чак вманиачена на моменти и неразбрана от повечето хора  Laughing
Ходи ми се, та ми се плаче...

# 433
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 262
Мими, втората половина на април, но май беше само през 2015 г.

# 434
  • Мнения: 6 031
Мими, втората половина на април, но май беше само през 2015 г.

Наистина ли беше 2015-та?
Колко бързо лети времето...

Общи условия

Активация на акаунт