Банята - 26-та тема

  • 122 184
  • 732
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 523
за сифоните на Танушев имате ли отзиви или да ми препоръчате някои от които сте доволни искаме да са линеини ?

# 211
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 844
Чудя се в какъв цвят да се фугират плочките в банята ми?! newsm78 От този вид са (скритата снимка), само, че ще са наредени долу зелени->фриз-> кремави. Дали всички да са фугирани в кремав цвят или долу в зелено, горе в кремаво. Или да ги фугирам в бяло, пък то после ще си потъмнее Mr. Green Въобще по това отношение ми куца естетиката и нямам голям поглед над съвременните бани
Скрит текст:

# 212
  • Мнения: 37
Хора, какво ще кажете за харктеристиките на тази подова плочка за баня:
http://www.tubadzin.pl/en/mono-czekoladowe-r-d2060-50-10

плочката е полу-мат, релефна, гранитогрес, дебелина 10 мм, 20/20мм

# 213
  • Мнения: 6 297
Най-добре е да се фугират с най-блипзкия цвят до този на плочките. Зелените със зелено между тях, другите ако са кремави с кремаво. Това е и гаранция за прикриване на дефекти ако има като разминаване в размера, чукнато по ръбчетата и т.н.

 Ако ги минете с СТ10 на Хенкел фугата няма да се промени, потъмнее и зацапа.

# 214
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Някой с мнение за ПВЦ шкафовете за баня на Висота? По-специално ме интересуват мивките, с които са в комплекта. Спрях се на модел Лора, но се притеснявам дали самата мивка е качествена.  Rolling Eyes

# 215
  • Мнения: 1 744
ние купихме мивките от Видима и сме много доволни
Подкрепям твърдението, че плочките се фугират с цвят близък до тях - в случая зелените с зелено и кремавите с кремаво, така освен че прикриват дефекти е и по-красиво. Сега има голям избор на цветове за фуги така, че това е най-доброто решение.

# 216
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 844
Съгласна съм с идеите. Всъщност ппочките по-скоро бият на мръсно бяло към бежаво и голямата ми драма е, че не мога да намеря подходящият цвят ъглова лайсна. Бялата е прекалено бяла, кремавата идва по-тъмна и бие леко на розово. А за точно такава зелена лайсна като плочките мога само да си мечтая. Та май за фугирането ще е водеща лайсната Tired

# 217
  • Мнения: 6 297
Ако си от София и не сте ходили иди в Дженезис на Витошка близо до Южния парк. Имат мноооого лайсни. ММ само техни купува. Има 2 магазина на вас ви трябва този с лайсните.

Последна редакция: нд, 21 авг 2016, 13:09 от drago_2008

# 218
  • Burgas
  • Мнения: 503
Съгласна съм с идеите. Всъщност ппочките по-скоро бият на мръсно бяло към бежаво и голямата ми драма е, че не мога да намеря подходящият цвят ъглова лайсна. Бялата е прекалено бяла, кремавата идва по-тъмна и бие леко на розово. А за точно такава зелена лайсна като плочките мога само да си мечтая. Та май за фугирането ще е водеща лайсната Tired
А защо не сложите метални лайсни-те са универсални и пасват с батериите например . Или пък без лайсни ,с изпилен ръб на плочките.

# 219
  • София
  • Мнения: 12 006
Бойлер - Аристон Велис - компактен, елегантен, правоъгълен - може да се монтира както вертикално, така и хоризонтално - https://zora.bg/ariston/velis-80/14939 Смятам да го сложа в един шкаф в коридора.

Скрит текст:
Аз пък търся мнения за проточно-обемните бойлери на Светльо Шишков - http://shishkov.bg/9-хибридни . За едната баня ще ми трябва точно такъв бойлер - минимален като габарити, но да не е чисто проточен, че нямаме трифазен ток. Прочетох много добри отзиви за този тип бойлери на Шишков, но не бяха много актуални - надявам се някой в темата да има впечатления. Хибриден бойлер с водосъдържател 30л работел на практика като проточен - осигурявал неограничено количество топла вода.
80л. - 500лв. за енергиен клас "Д" Shocked? Отделно, че е китайски с 2 водосъдържателя и платка? Аз лично не бих си го причинила.

# 220
  • България
  • Мнения: 6 217
Ние взехме бойлер Bosh. Доволни сме засега. Правят ги в Шумен в завода на Теси (те и външно много си приличат), но Боша имали специално покритие отвътре с тайна формула, което ги правело по-издържливи  Grinning С това ни омайваха в магазина като избирахме.
Bosch правят в Шумен?!  Shocked Rolling Eyes Shocked
 И само в Шумен, според половинката.  За бойлерите, става дума. Имало и други марки.
Имало постоянно камиони пред завода, които чакат за стока.

# 221
  • Мнения: 8
Здравейте,изчетох много ваши теми,супер полезни сте.Благодарение на вас избрах и плочки за банята ,смесители,моноблок .......но имам нужда от помощ за мебелите струват ми се скъпи Sad Установих ,че и ние ще стигнем бюджет 5000 хил.макар всичко да е в промоция и уж на нормални цени.
Някой взимал ли си е подобен долен шкаф с чекмеджета ,не вратички и да е доволен и смятате  ли ,че това огледало си заслужава ценатаПредварително благодаря Simple Smile

# 222
  • Sofia
  • Мнения: 4 040
Здравейте,изчетох много ваши теми,супер полезни сте.Благодарение на вас избрах и плочки за банята ,смесители,моноблок .......но имам нужда от помощ за мебелите струват ми се скъпи Sad Установих ,че и ние ще стигнем бюджет 5000 хил.макар всичко да е в промоция и уж на нормални цени.
Някой взимал ли си е подобен долен шкаф с чекмеджета ,не вратички и да е доволен и смятате  ли ,че това огледало си заслужава ценатаПредварително благодаря Simple Smile


Това огледало го гледахме с мъжа ми, но... скъпо ми се струва, а увеличителното огледало уцеличава прекалено т.е виждам размазано.

# 223
  • Мнения: 6 297
Огледалото за мен е леко кич, но това е моят вкус. Не харесвам този тип огледала.
Шкафчето е китайско с 10 г гаранция.
Ние сме с българско по поръчка правено с чекмеджета с плавно затваряне и механизми Блум. Този размер би излязъл същите пари, но е с 2 г гаранция.
Щом има гаранция не бих се притеснила, още повече обикновено са налични и не се чака 30 дни за изработка. Но в цената 400 и нещо ви влиза и горния шкаф, къде ще сложите и огледалото newsm78
Аз си купих отделно огледало като това и си направих горен огледален шкаф, все пак да си прибирам разни неща...
https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00K6FQ3BY/ref=ya_aw_od_pi?ie=UTF8&psc=1

Последна редакция: нд, 21 авг 2016, 22:50 от drago_2008

# 224
  • Мнения: 8
Показвам само за пример този шкаф харесах подобни поне още 5 ,6 ,но не мога да се спра на конкретен.В ИКЕА ,ценово най ме устройва ,но пише , че не са влагоустойчиви,след намокряне веднага да се попиват и все пак има 10 години гаранция ,нали все пак е шкаф за баня ..... не знам и аз

Общи условия

Активация на акаунт