Банята - 26-та тема

  • 122 146
  • 732
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 96
Здравейте Simple Smile

Мен също ме очаква основен ремонт и тук попаднах на идеята да си поръчам смесители онлайн. Открих каквото ми харесва в немския амазон, но искам да попитам дали някой знае как стои въпросът с гаранцията - при смесителите на Grohe дали гаранцията е международна и ще важи ли и в Бг?

(потресена съм от разликата в цените  Sad
това е ценовата листа на продуктите за Grohe BG - http://downloads.grohe.com/files/cee/pdf/GROHE_Bulgaria_2015_price_list.pdf,
а по артикулните номера всеки може да види какви са цените в немските сайтове)

# 301
  • Мнения: 6 294
Цитат на: mr nielson link=topic=934694.msg33636544#msg33636544 date=1472499308https://m.youtube.com/watch?v=mZ7sjbGKj0k
Здравейте Simple Smile
 Открих каквото ми харесва в немския амазон, но искам да попитам дали някой знае как стои въпросът с гаранцията - при смесителите на Grohe дали гаранцията е международна и ще важи ли и в Бг?

 НЕ важи гаранцията!

# 302
  • Мнения: 193
Остана ми да купя само огледало и ъгъл за принадлежности, и мисля, че съм готова с покупките за банята. Кажете от къде да купя най-обикновено огледало 50 на 70, на което да ми сложат една тънка най-обикновена pvc лайсна и да не струва 250 лева. За София става въпрос. Нагледах се на огледала по 200лв неразбирайки за какво точно ги давам?!!! Намерих в Бриколаж огледало, но се оказа, че нямат подходяща pvc рамка, все едни кичозни... Търся друго място?

аз имам това:  http://www.ikea.bg/bathroom/bathroom-mirrors/Bathroom-mirrors/32053/33184/

от 2-3 гогини не е мръднало  Peace

# 303
  • Мнения: 3 137
Цитат на: mr nielson link=topic=934694.msg33636544#msg33636544 date=1472499308https://m.youtube.com/watch?v=mZ7sjbGKj0k
Здравейте Simple Smile
 Открих каквото ми харесва в немския амазон, но искам да попитам дали някой знае как стои въпросът с гаранцията - при смесителите на Grohe дали гаранцията е международна и ще важи ли и в Бг?

 НЕ важи гаранцията!

Може би имаш предвид, че ще откажат да поправят стоката в български сервиз, но няма никакъв проблем гаранцията да се предяви пред продавача Амазон - т.е. да им върнеш стоката по поща. Възстановяват ти пощенските разходи и ти изпращат нова стока или ти възстановяват парите. Много по-коректни са от всякакви български търговци, при които все се оказва, че точно този дефект не се покрива от гаранцията. Важно е обаче да се поръчва директно до България, а не чрез превозвач.

# 304
  • Мнения: 6 294
Въпросът беше: Гаранцията международна ли е и важи ли в БГ.
Отговорът ми е твърдо не на конкретно зададения въпрос. Естествено, че германска гаранция има, но това не се коментира Simple Smile
Освен това дали Амазон ще подмени повреден смесител и т.н. след първата най-много втората година е също доста спорен въпрос. 5-те години са гаранция на производителя. Ще ти кажат да се оправяш с него. Както мен препратиха да си върша работата с Филипс. Гьое ще сменят батерията примерно, но доставката до Германия няма да я поемат ... Ако се случи да си настоятелен и да има как да те препратят при някого в БГ може да се свърши работата, но това е само хипотеза с много въпросителни.
Моите смесители, част от аксесоарите, всички лампи са купувани от Германия, Франция и Англия. Хич не съм и мислила за гаранцията. Реално вероятността да се повреди нещо специално от смесителите, които аз взех е нищожна... Ако стане нещо тогава ще му мисля.

П.П. Прайслистата за БГ на Грьое не е съвсем актуална, защото в магазинната мрежа има много неща на Промоция, които са с цена като в Германия и т.н. и гимнастиката с поръчване от там е излишна. Трябва да се проучва и сравнява в случая.

Последна редакция: вт, 30 авг 2016, 00:25 от drago_2008

# 305
  • Мнения: X
Има много интересни аксесоари за баня в сайта на vivre
Северна баня е раздела https://www.vivre.bg/c-10658/%D1%81%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B … D0%B0%D0%BD%D1%8F
Аз не издържах и поръчах този дозатор за сапун https://www.vivre.bg/p-609371/%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0% … 1&ch_id=10658 отдавна търся точно такъв цвят тюркоаз .Малко скъп ми се видя , но не издържах на изкушението .
Мисля ,че ще прилича много на банята ни .
Скрит текст:
Скрит текст:
това е банята .Преди време съм я показвала в темата .Все още и търся аксеосари  Joy

# 306
  • Мнения: 3 945
Момичета, някоя случайно да ползва шкаф /горен или долен/ от Икеа? Бях замислила банята първоначално с шкафове от там, но после четох, че май не са водоустойчиви. В моя случай, директно няма да ги пръска, но все пак се притеснявам малко.

# 307
  • Мнения: 722
Здравейте, при нас се случи следната меко казано "неприятна" ситуация. Плочки за баня испанки и скъпи, гланцови - водят се разбира се първо качество (от всичко изчетено, а и по-думи на майстора разбрах, че реално тук в Бг първо качество няма, но все пак продават плочките за първо качество). Като цяло, проблеми с размер и цвят нямаше, всичко беше ок до момента на фугирането....гланца се надраска - фини и тук-там по-груби драскотини.....Майсторът е фугирал с гъба и фугираща смес на Церезит. Според вас проблемът в плочките ли е или във фугиращата смес?... Ние мислим, че са плочките..Има -бели, червени и сиви плочки и съответно три цвята фугираща смес и при трите вида плочки има драскотини.. Cry
Изключително неприятна ситуация, защото банята е вече наредена...
Ще предявим рекламация, но мислите ли че ще има някакъв ефект? Смятаме дори и с производителя да  се свържем...
И още има ли начин да бъдат полирани плочките или поне по-грубите драскотини?
Ще съм благодарна на всякакви съвети и коментари.

# 308
  • Мнения: 6 294
Ами при фугирането се ползва гумена маламашка. Ако с такава е фугирано тя не ноже да ги надере. После се оформя фугата, минава с гъба и накрая прахта се обира със сух парцал.Сместа е леко песаклива ако не е дефектна нещо и да има камъчета... няма как да надере плочките. Не е нормално да се надраска покритието.
Направете експеримен с парче плочка, което е фира и забъркайте малко фуга върху нея. Разтрийте с гъба, после забършете с парцал сух и вижте как е.

# 309
  • Мнения: 3 137
drago_2008, изобщо нямах за цел да споря с теб или да те опровергавам, постът ми беше насочен към потребителката, която се интересуваше за закупуването на стоки от Амазон.
Обяснявам по-подробно как стоят нещата с гаранциите при покупка от сайта:
Скрит текст:
Отговорен за гаранцията както в България, така и в ЕС, е продавачът. Въпросът по-специално за  Амазон е, че там продавач може да бъде както самият Амазон, така и трето лице /сайтът предоставя платформа и за други търговци/  - обръщайте внимание на това и гледайте продавач да е Амазон. Това, че някой некомпетентен служител е казал на клиент, който не си знае правата, да се обърне към производителя, не лишава клиента от гаранция, а и не знаем конкретиката на случая - възможно е, както казах, продавачът да е трета фирма, не самия Амазон.
Второ - когато продавач е Амазон и е продал стоката до адрес в България, винаги и безпроблемно  възстановява куриерските разходи по връщането на стоката. Да не говорим, че в темата за Амазон масово споделят, че им възстановяват парите без изобщо да искат връщане на стоката. Аз лично мога да кажа, че два пъти съм връщала стоки от България и транспортните са ми били възстановявани.
Трето - в днешно време, особено в рамките на ЕС, няма практическа разлика за купувача дали гаранцията му е международна или не - при дефект опаковаш стоката и пращаш по куриер. Дори да са дадени 5 адреса на сервизи в града ви, те само я приемат и препращат, а реално ремонтът се извършва само от един сервиз в страната /а може и дори да е извън нея, няма и да разберете/.

# 310
  • Мнения: 722
Ами при фугирането се ползва гумена маламашка. Ако с такава е фугирано тя не ноже да ги надере. После се оформя фугата, минава с гъба и накрая прахта се обира със сух парцал.Сместа е леко песаклива ако не е дефектна нещо и да има камъчета... няма как да надере плочките. Не е нормално да се надраска покритието.
Направете експеримен с парче плочка, което е фира и забъркайте малко фуга върху нея. Разтрийте с гъба, после забършете с парцал сух и вижте как е.
Благодаря, точно това планираме да направим. Разбира се, че не е нормално...просто се чудех кое е по-вероятно некачествено гланцово покритие или проблем с фугиращата смес (тя всъщност е два вида на Церезит, защото е различни цветове)

# 311
  • София
  • Мнения: 1 742
Некачествено гланцово покритие.Драскотините след време стават пукнатини.

# 312
  • Бургас
  • Мнения: 1 455
rumen_iankov имам един въпрос към вас. Под батерията на душа 4 плочки са с по-тъмен цвят от останалите. Долните опират на ваната и там може да се каже, че не изсъхва. Предполагам, че тече от батерията. Трябва ли да се махат тези плочки или може само с ремонт на самата батерия да спре тази вода. Благодаря предварително за отговора.  bouquet

# 313
  • Мнения: 722
Некачествено гланцово покритие.Драскотините след време стават пукнатини.
Това ме притеснява най-много, ужас...Колко време мислите че ще може да се ползва тази баня? Немислимо е сега да я променяме , защото сме от два месеца в ремонт - и това означава поне още месец може би...вложените средства не коментирам..Ще се опитаме да си потърсим някакви права...

# 314
  • София
  • Мнения: 1 742
rumen_iankov имам един въпрос към вас. Под батерията на душа 4 плочки са с по-тъмен цвят от останалите. Долните опират на ваната и там може да се каже, че не изсъхва. Предполагам, че тече от батерията. Трябва ли да се махат тези плочки или може само с ремонт на самата батерия да спре тази вода. Благодаря предварително за отговора.  bouquet
Развийте декоративните капачки на батерията.Вижте дали е фугирано около s на батерията.

Общи условия

Активация на акаунт