Банята - 26-та тема

  • 122 295
  • 732
  •   2
Отговори
# 405
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 890
Някаква идея за солидно кошче за боклук. Да не му се отваря лесно капака, че съм с 2 котки и не искам постоянно да ровичкат вътре.

# 406
  • Мнения: 2
Здравейте .Имам запитване . И така  от няколко месеца живея в ново блокче , в което водата се затопля от слънчеви панели и до сега нямахме проблем с топлата вода , но ден два без слънце и топлата вода намалява драстично и се чудя какви мерки да взема защото си идват по мрачни месеци . Обмислям варианта за проточен бойлер обаче не съм напълно сигурен . Всяко мнение ще ми е от полза . Благодаря предварително Simple Smile

# 407
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Някаква идея как да изчистя фуга, която е намацана на някои места в повече или по плочките, а е минало доооста време от ремонта? Да се опитвам да го стържа с нещо, но да не нараня плочките? Като цяло банята, когато я издаваха майсторите, изглеждаше много добре, обаче сега заглеждам ъгли, в детайли виждам омазано по някои плочки, тук-там мацнато...?

# 408
  • Мнения: 1 744
Солидна метална кофа е решението срещу котките.

По отношение на фугата - ние извикахме професионална фирма за почистване на цялата къща след ремонта, че си беше ужас, те миха и баните. Като размонтирахме ваната под нея имаше размазана фуга и я изчистихме с пароструйка / имаме на Горене/ , маха се обилно с много гореща вода ако нямате пароструйка.
Аз се кълна направо в тоз уред - всичко чисти перфектно, особено прозорците. Peace

# 409
  • Sofia
  • Мнения: 866
Солидна метална кофа е решението срещу котките.

По отношение на фугата - ние извикахме професионална фирма за почистване на цялата къща след ремонта, че си беше ужас, те миха и баните. Като размонтирахме ваната под нея имаше размазана фуга и я изчистихме с пароструйка / имаме на Горене/ , маха се обилно с много гореща вода ако нямате пароструйка.
Аз се кълна направо в тоз уред - всичко чисти перфектно, особено прозорците. Peace
Как се справи професионалната фирма? Моля те за отзиви, защото и на нас ни предстои  Simple Smile

# 410
  • Мнения: 1 744
Честно казано останах изключително доволна, с оглед че ни взеха наполовина на това , което искаха останалите / 700 лв срещу 350 лв/ - площа за почистване беше 200 кв / без извозване на строителни отпадъци, защото строителя беше си ги извозил/ , но с всичко останало, прозорци, дограми, бани и т.н.
За два дни я лъснаха, но пак казвам - праха и кочината бяха страшни. Пращам ти я на лични да не стане реклама.

# 411
  • Sofia
  • Мнения: 405
Не може да искаш от самоуки калфи, преквалфицирали на специалисти по всичко – ВиК, елинсталации, водопроводи, лепене, монтаж и т.н. да ти свършат нещата както трябва! И решил, че ще бръмчи на всичко сам! Ми, няма как да стане, това е истината! Лъжи, мотаене, хитринки, искане на пари и всевъзможни простотии! Саморекламиране със съвети във форума.
Винаги по-евтиното излиза по-скъпо.
Дойде на безплатен оглед преди този „специалист”, професионална, препоръчана фирма, на която цената беше 700 лв. повече само за работа, бяха трима човека и ми гарантираха свършване за 7-10 дни.
Аз, обаче реших, че мога да дам тези пари за по-скъпа санитария и аксесоари и допуснах огромна грешка!
Разбира се, давам си ясна сметка, колко съм тъпа и затова пиша тези неща!
И до днес, други майстори се занимават с довършителните неща на „майстора от форума” Румен Янков, на който уж му трябваха някакви часове да го довършел!!!
Ел-инсталацията е тотално объркана, ДВАМА специалисти идваха и се изумиха на това, което уж е направил! Факт!
Уникално грозни парченца от плочки се мъдрят на видими места, шкафа за мивката е разпукан при монтирането, разминаване на фугите... а за наклона да не говорим - ГРОЗНО!
Прагът за паравана, на който „майсторът” много държеше и поръчах -  граниксит и изглеждаше супер, сега изглежда отвратително крив и грозен, но така трябвало да е, според него, той го монтира! Аксесоарите са монтирани накриво, стърчат неестествено!
Още се разправяме с майстори и наистина нямам време да снимам, да качвам, но определено не ми харесва как е направено!
Разбира се, пределно ни е ясно защо той се изнесе, врънкайки да му дадем цялата сума без някакви 50 лв., които са смешни пари за това, което оставаше, с тъпанарското оправдание, че ние нямало да му платим! Довършителните неща са тотално осрани и затова и искаше да му платим вечерта, а не на другия ден!
На всички им се плаща, когато завършат и клиентът види резултата!  
М/у другото въпросния „майстор по всичко”, по някаква случайност, при събирането на нещата си е прибрал и някои инструменти на мъжа ми!
Тотално съм отвратена!
При нас нещата са финала, просто препоръчвам на всички да преценяват какви майстори избират!
Не ми е идеята да се занимавам с този, нито ще комуникирам с него тук, защото хитреца, ще се опитва да опонира, да се оправдава...
Ми, наемете го и вижте!
Аз съжалявам, защото не проучих нещата, а в последствие получих отзиви!

# 412
  • Сф
  • Мнения: 10 715
Е, имаш време за дълъг пост пък нямаш време за снимки.Нямам нищо общо с въпросния Румен , знам само че е хвален във форума от не един потребител. Naughty Някак си имам чувството че преувеличаваш.Излиза че той е работил 2 седмици и ти чак накрая си видяла, че не става.А това, че е взел инструменти на мъжа ти е сериозно обвинение, не вярвам и грам на историята ти освен че се карате за пари ..просто стигна дъното..

# 413
  • София
  • Мнения: 1 744

Spate 
Наистина е много долно от ваша страна да ми хулите.Искам веднага да качите снимки на вашата баня или аз ще го направя .Кои по точно инструменти съм взел на вашия мъж.След скандала с вас си взех моя багаж от коридора.Мъжа ти беше там и на него му връчих ключа на апартамента.Луничките светеха на банята,бях разпробил отвори за вентилатора и сложил дюбели,какво точно съм развалил.Лампата на шкафа работеше.Покажете снимки на хората .Също така на прага и т;н;

# 414
  • Мнения: 3 967
И на мен ми е интересно да видя снимки. Нямам общо с нито една от страните, но обвиненията на Spate Ми стоят малко във въздуха.

# 415
  • София
  • Мнения: 1 744
Значи накрая за довършване ми беше останало да сложа вентилатора,капака на тоалетната чиния,вратичката на водомера .Да вържа ключа и да сложа стойката за хартията,която не знаехте къде да сложите.Също така и да фугирам около моноблока.Лирата е сложих на доброволни начала,което беше работа на парнаджията.Просто ви помолих за 100лв а останалите 50 за другия ,но понеже по ваши думи бяхте пийнали 150 грама алкохол от там стана целия скандал.А ви исках пари защото съм изгорял доста от такива клиенти като вас,които забогатяват на гърба на другите.Още веднъж ви приканвам да престанете с клеветите срещу мен.А эа снимките просто станете от кухнята и снимайте или нямате достойнство да го направите.

# 416
  • Sofia
  • Мнения: 405
Изобщо не си наясно и съм убедена, че имаш общо с въпросния! Нали не си представяш как след всички кошмарни дни, отивам и снимам цялата още неприключената баня, само да я плясна тук! И за какви смешни пари сме  се карали, при положение, че аз му платих много повече, отколкото се плаща на всеки майстор, преди да приключи!
И според теб, какъв е смисълът да правя това, ако съм го прецакала с парите! Логично е да си трая, щото съм хитреца, който го е прецакала!
Защо да пиша тук, ако аз съм доволната?!
Няма логика!

# 417
  • София
  • Мнения: 1 744
Щом не искате да качите снимки просто вашите думи са безсмислени .Кои са инструментите,които съм прибрал.

# 418
  • Sofia
  • Мнения: 405
Абе, аз близо два месеца се занимавам с тая простотия с въпросната баня, на цитирания майстор съм му платила всичко, оставаха някакви смешни пари, които да платя преди да завърши всичко! Няма такова нещо да платиш всичко, преди да е завършено! Не разбирам защо трябва да си измислям, че съм недоволна, ако е така! Защо да го правя?!

# 419
  • София
  • Мнения: 1 744
А защо подминавате въпроса за инструментите.Не считате ли ,че така ме обвинявате в кражба в публичното пространство .Или се чудите още какво да измислите срещу мен.

Общи условия

Активация на акаунт