Банята - 26-та тема

  • 122 149
  • 732
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 6 294
А от къде се появи това разминаване? Плочките един размер ли са? Ако може да поясниш, че това ме озадачи.

# 541
  • Sofia
  • Мнения: 404
Не зная откъде се появи! Възможно е дадените размери на банята да не са били абсолютно точни, но определено по проекта видимите места започваха с цели плочки, нямаше парчета.
По повод неадекватния коментар за материалите  - интересно ако бяха възможно най-скъпите плочки, по друг начин ли щяха да са подредени?  Виждала съм тук чудесни бани, които със сигурност са стрували в пъти по-евтино!

# 542
  • Мнения: 6 294

Та по темата да ви попитам кой са ви най удобните аксесоари за баня беез който не можете така да секаже, покрай мястото в шкафа и около мивката се чудя дали друго освен поставка за тоалетна хартия ми трябва, може би и една поставка за сапун и шампоан в душовото пространство ?


Относно поставките за шампоани и сапун аз взех сега от този модел, защото тази сегашната, която имам е с кръгли железца и шампоаните с тясно дъно само се килкат и падат настрани.

Скрит текст:

За тоалетна хартия ще сменя единичните с двойни, защото все забравям да сменя свършилата ролка
 ooooh!
Скрит текст:

Поставката за четки ми е пак двойна. Ако си решила да взимаш чашка за четки и сапунерка можеш да вземеш и от комбинирания модел, за да не дупчиш много.
Скрит текст:
Скрит текст:

За малката баня взех такъв дозатор за сапун, че там мивката е стандартна
Скрит текст:

Имам поставка за малка хавлийка заради хигиенния душ до тоалетната чиния
Скрит текст:

И 4-на закачалка за хавлийките за ръце
Скрит текст:

Такива закачалчици под душа за гъбичките за къпане
Скрит текст:

Кошче, което взех да се монтира на стената, защото все плесенясват на пода, когато се мокри и трябва с четка после да търкам.
Скрит текст:

Съклочистачката, която показвах по-напред.
Една пръчка за хавлийте за коса.
Четка за тоалетна чиния.
Увиличително огледало, което обаче сега не знам къде да сложа  Crazy
 

Последна редакция: чт, 06 окт 2016, 14:35 от drago_2008

# 543
  • Мнения: 9 664
drago_2008, откъде е поставката за шампоани? Точно такава търся..

# 544
  • Мнения: 6 294
drago_2008, откъде е поставката за шампоани? Точно такава търся..

от Амазон я поръчах преди време за около 40 лв. Има сега една в склада ама май е описана със забележки
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00A3NNLL4/ref=oh_aui_search … ie=UTF8&psc=1

# 545
  • Мнения: 9 664
drago_2008, откъде е поставката за шампоани? Точно такава търся..

от Амазон я поръчах преди време за около 40 лв. Има сега една в склада ама май е описана със забележки
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00A3NNLL4/ref=oh_aui_search … ie=UTF8&psc=1

Благодаря! Някой ако попадне на подобна в бг да казва, моля Simple Smile

# 546
  • Burgas
  • Мнения: 503



Скрит текст:


Такива закачалчици под душа за гъбичките за къпане
Скрит текст:




drago_2008,твоите постове са винаги много изчерпателни и точни,и лично на мен винаги са ми били от полза Hug Понеже и аз си доокомплектовам аксесоарите в банята и доколкото можах да различа ,някои от твоите са от Идеал форма, имам няколко специфични въпроса:
- Комбинираните държачи за сапун и четки -би ли могла да ми кажеш какъв е диаметъра на ринга вътре ,където се поствя чашата(ако не те затруднявам)
-Малките закачалки за гъбите под душа има ли възможност да се монтират с лепилото ,а не с пробиване (искам да си сложа такива,но мм няма да иска повече да дупчи и търся варианти )
Благодаря предварително bouquet


# 547
  • Мнения: 1 597
drago_2008
, много са красиви аксесоарите ти за баня. При мен проблемът е, че ММ не желае да се монтират каквито и да е неща пос стените с винтове. Нямаме представа къде минават тръбите. Майсторите ни работеха напълно сами и без всякакъв надзор и контрол от наша страна и смея да кажа, че сме доволни. Нямахме 3 Д проект, защото купихме плочките от различни места , но от една серия и производител. Не бяха много скъпи, не бяха и евтини, просто в средния ценови диапазон, но във всички случаи енакви размери. и в достатъчно количество за да остане, а не да не стигне и да се напасва. Ако сега пак се върна да правя ремонт, ще е пак същият майстор и пак при същите условия. За съжаление вече не е в БГ. Банята ми има доста кусури, но в резултат на планирането, а не на изпълнението. А за това сме си виновни само и единствено ние.
Джулая, много ме разсмя с подозрението ти, че познавам майстора на Spate. Грешиш, не го познавам, но по вида на плочките и решението на собствениците подовите да се монтират не по диагонал, ми говори само за 2 неща - или неразумно пестене на материали от към качество и количество и пълно неразбиране на проблема, или липса на 3Д проект в който подовите плочки, които са по-широки от стенните са били поставени по диагонал, а ей виж на майсторът сам е решил да си ги нарежда в права линия под благосклонния поглед на собствениците. Може би защото е успял да ги убеди, че няма разлика в естетиката, но пък е доста по-икономично?
А все пак с пръдня боя не става, казваше баба ми и е права. Нея я познавах много добре.

# 548
  • софия
  • Мнения: 25 465
drago_2008
, много са красиви аксесоарите ти за баня. При мен проблемът е, че ММ не желае да се монтират каквито и да е неща пос стените с винтове. Нямаме представа къде минават тръбите. Майсторите ни работеха напълно сами и без всякакъв надзор и контрол от наша страна и смея да кажа, че сме доволни. Нямахме 3 Д проект, защото купихме плочките от различни места , но от една серия и производител. Не бяха много скъпи, не бяха и евтини, просто в средния ценови диапазон, но във всички случаи енакви размери. и в достатъчно количество за да остане, а не да не стигне и да се напасва. Ако сега пак се върна да правя ремонт, ще е пак същият майстор и пак при същите условия. За съжаление вече не е в БГ. Банята ми има доста кусури, но в резултат на планирането, а не на изпълнението. А за това сме си виновни само и единствено ние.

В Лидл имаше апарат, който открива тръби и кабели в стените/пода преди 2 седмици. Провери къде има останал. Ние имаме снимки кое къде минава, но взехме да имаме и го тествахме. Работи точно.

# 549
  • Мнения: 1 597
zvanche, много благодаря за информацията за Лидъл. Зная за подобен вид уреди, но доколкото ми обясниха улавят само метални тръби и кабели, а нашите тръби са пластмасовите РЕХ и не се откриват. Търся такива, които са с лепене, а поставих и 2 стойки с иноксови кшници , които са нателескопичен прът, така че се заклинват между пода и тавана. Но ми трябват закачалки за хавлиите, както и държач за тоалетна хартия. Идеята на drago_2008 с пазаруване от Амазон е много обещаваща. Както и да е - не бързам, ще търся.

# 550
  • софия
  • Мнения: 25 465
Нашите аксесоари също са от Амазон, от склада и съм супер доволна. Бяха описани като добри, а те дойдоха в неразпечатани кутии, всички на цената на един, ако бях ходила да ги купувам от тук. Но ги следих доста време.
btw Вкъщи аз съм тази, която не иска да дупчим стените и взех, за да са ми под ръка при душа някои неща тази кошница. Седи добре и прибрано, но ние имаме доста голяма ниша в душовото пространство и там седят по-обемните и високи неща.
Скрит текст:
За кухненската мивка препоръчвам https://www.amazon.de/gp/product/B003VWL6TI/ref=oh_aui_detailpag … ie=UTF8&psc=1. Няма да ти се мотаят гъбички и парцали около мивката.

Последна редакция: чт, 06 окт 2016, 17:00 от zvanche

# 551
  • Sofia
  • Мнения: 580
zvanche, много благодаря за информацията за Лидъл. Зная за подобен вид уреди, но доколкото ми обясниха улавят само метални тръби и кабели, а нашите тръби са пластмасовите РЕХ и не се откриват. Търся такива, които са с лепене, а поставих и 2 стойки с иноксови кшници , които са нателескопичен прът, така че се заклинват между пода и тавана. Но ми трябват закачалки за хавлиите, както и държач за тоалетна хартия. Идеята на drago_2008 с пазаруване от Амазон е много обещаваща. Както и да е - не бързам, ще търся.
Може ли подробности за телескопичния прът. Отдавна го мисля,ама все не се решавам. Тавана ни е окачен-дали ще е стабилно в нашия случай  newsm78 И издържа ли достатъчно кила шампоани и балсами,че народа е много и все с индивидуалности Simple Smile

# 552
  • Мнения: 1 597
   Bakerita, едната е тази , поставена е вдушовото пространство http://shop.gamaelit.bg/product/raztegatelna-aglova-etajerka-za- … tavhvp#ad-image-0, а другата е тази http://promo-zona.com/product/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0% … D1%8F-wenko-9760/, тя е поставена в ъгъла върху ваната. Нямам снимка за да ти постна, но вършат работа. Но вече споменах какво не ми достига и сега ще търся.
zvanche, наистина е хем красива, хем функционална. Ще се разровя в Амазон. Никога не съм пазарувала от там, но предполагам няма проблем за доставката. Иначе за плащането съм сигурна, че няма проблем.

# 553
  • Sofia
  • Мнения: 580
Благодаря много. За съжаление , пише в описанието -не стават за окачен таван. Ще се дупчи явно.

# 554
  • Мнения: 1 597
Става за окачен таван, просто не го пренатягайте. Ние сме с окачен таван и в 2-те бани и мъжът ми ги постави. Първо измери височината на помещението в мястото, където ги монтира, после си ги сглоби и постави. Окачените ни тавани са от гипсокартон за влажни помещения и крият вентилационните тръби.

Общи условия

Активация на акаунт