Банята - 26-та тема

  • 122 190
  • 732
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 780
Гледайте как са в кашоните и да няма разлика в размера на светли, тъмни и декори. Нашите са испански и имаха куп дефекти, вкл.и гореизброените, а бяха 1 качество.

 Peace И при мен от 20к. с плочки 20х50 см, имаше малка разлика в плочките  6 бр  - някои бяха с до 2мм по-къси. Лошото е, че се разбира едва когато се залепи и се вижда че не "води" по фугата. Голямо разтакаване беше докато приемат да ги заменят.

# 106
  • Мнения: 6 297
При нас всички фризове, които хич не бяха евтини по 15 лв/ бр и подовите плочки са с различен размер. Освен това подовите потъмняха (посивяха) след като ги залепихме, т.е. направиха реакция с лепилото за плочки. Кошмар. Отделно 2 плочки, които видимо нямаха дефект, след като изсъхна лепилото и дръпна получиха микро пукнатини като косъмчета тънки по самите плочки.
Испански или полски, нищо не се знае. Всичко се пробутва за 1во качество.

# 107
  • Sofia
  • Мнения: 4 041
При нас всички фризове, които хич не бяха евтини по 15 лв/ бр и подовите плочки са с различен размер. Освен това подовите потъмняха (посивяха) след като ги залепихме, т.е. направиха реакция с лепилото за плочки. Кошмар. Отделно 2 плочки, които видимо нямаха дефект, след като изсъхна лепилото и дръпна получиха микро пукнатини като косъмчета тънки по самите плочки.
Испански или полски, нищо не се знае. Всичко се пробутва за 1во качество.

Тези проблеми с полските ли са?

# 108
  • Мнения: 6 297
Испански, писах по-горе.
Затова казвам, че няма значение какви са. Едни испански са ОК други в магазина вместо 1во дават 2 качество...
Гледайте какво има в кашоните.

# 109
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Aбсолютно същото се случи и с нас - в банята уж испански, уж първо качество, а майстора нагледно ни показа, как всяка плочка бяга от предхоната и от фугата  Crazy
В кухнята са полски плочките, техните размери са еднакви, но не са абсолютно гладки, сякаш към средата са леко изпъкнали и към крайщата материала е по-малко. Като се сложат една върху друга с декоративната част, отстрани се вижда как не са напълно гладки...
Т.е. и испански, и полски... ако не отвориш всеки кашон по отделно и да ги прегледаш една по една, не виждам как може да се спасиш от подобни недоразумения. Разчиташ майстора да оправи нещата с фуги и лепило при изравняването и така...

# 110
  • Мнения: 255
Благодаря за отговорите!  Hug
Ще ги оглеждам , дано излязат читави.

А какво ви е мнението за душ смесител с термостат?
Някой ползва ли , доволен ли е ,какво да гледам като го избирам ?

# 111
  • София
  • Мнения: 1 977
Един спешен въпрос ще съм много б лагодарна ако някой успее да помогне.
Искаме да си махнем душкабината,защото е захабена и като цяло ужасна.След нея никак не искам ад слагаме нова душкабина,защото това пластмасово корито и тези пластмасови стъкла...абе гадничко си е и искаме да сложим от стъклените паравани или прегради не знам как точно се наричат.Но се оказа,че за да сложим такова нещо трябва да си сменим наклона на банята,което е къртене и слагане на нови плочки,а нашите плочки вече никъде ги няма и съответно ще стане супер грозно с други.
Въпросът ми е има ли алтернатива коритото на душкабините,т.е. да е някакво керамично или подобно на плочки или не знам и аз какво,но да не е обикновенното корито на душкабина и в същото време да можеш да си го нагласиш и да не къртиш пода?

# 112
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Има множество душ корита, който не са така високи, както на стандартните душ-кабини (като цяло стъпало), ами са само с 2-3см над основното помещение. Може да намериш или поръчаш по размера на душ-кабината, която ще махнеш и да не къртиш нищо.
Ето в google как изглеждат. Има ги в повечето големи магазини за бани.

# 113
  • Мнения: 6 297
Благодаря за отговорите!  Hug
Ще ги оглеждам , дано излязат читави.

А какво ви е мнението за душ смесител с термостат?
Някой ползва ли , доволен ли е ,какво да гледам като го избирам ?
Ние сме с такъв смесител. Старият ни е купуван отАнглияи е марка Тритон. Новият е Грьое.
Само гледай да не е китайски. Гледам сега на Тека са станали популярни, не знам кой им ги произвежда. Бих заложила на някоя марка като Клуди, Хансгрьое, Грьое и от този род, на които това им е основна дейност.
Обикновено марковите смесители са и по-масивни.

# 114
  • Мнения: 6 297
hetera,в старата баня така махнахме нашата. Варианта ви е да сложите готов праг на Фат и върху него стъклен параван. Ще трябва обаче да изкъртите пода под душ коритото, който е бил. Става доста бързо тази процедура и не е като да правите цяла баня и под. Други корита освен акрилни са от технически камък.
Ако ви се връзва като стил и нямате от старите подови плочки, сега има и едни като камъчета, които лепят вместо плочки в душ кабините.
http://baniastil.com/плочки-за-баня/мозайка-pebble-stone-(-14)-5676.html
Или поръчвате  такова http://studiosense.bg/dush-korito-ot-kamak-3730.html
http://keraglass.info/квадратно-душ-корито-от-камък_201_27

Последна редакция: пн, 08 авг 2016, 16:03 от drago_2008

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
И аз с въпрос. Simple Smile
Имаме щранг-лира в банята и искаме да сложим обикновена лира като едновременно с това я преместим на друга стена. Топлинните счетоводители казват, че може и ще ни монтират топломер. Трябва ли да се притеснявам за нещо? Вероятно има и други, които са минали по този път... Crazy

# 116
  • София
  • Мнения: 1 742
За какво да се претеснявате.Слагате новия радиатор.После топломера.

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Притесненията ми са относно дяловото разпределение на топлинната енергия. При нас ще има топломер и ще плащаме каквото отчете, но на останалите ще се начисляват суми на база сградна инсталация... Crazy

# 118
  • София
  • Мнения: 1 977
drago_2008  Жива и здрава да си,точно нещо такова си представях без да знам,че съществува. Hug

# 119
  • Мнения: 6 297
Супер значи! Успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт