Банята - 26-та тема

  • 122 104
  • 732
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 744
Едва ли тук има някой, който не си е сменил концепкията за банята си поне сто пъти - особено пък визирам себе си. То не бяха композиции, то не мислех да направя банята по-изчистена като концепкиите на Икея, без картинки, после като ходих в Кератон исках поне десет различни композиции да си сложа, пък като се спрях на тях, се чудех колко картинки да си сложа и даже сега след, като вече всичко е готово без аксесоарите, вярвай ми една сапунерка избирам с часове в магазина. Сега съм намразила пердетата в баните и това си е, то е нормално - искаш всичко да е перфектно, да си е твоето ... smile3521

# 331
  • Мнения: 8
Може ли да ми дадете съвет къде да си поръчам шкаф за баня ,не ми се дават 700лв,а не мога да открия някой които да е около 500лв.,какъвто ни е бюджета за шкаф с мивка Simple Smile
Паравана за баня ни е поръчан от Баня Стил ,а до блока ми е този магазин за който говорите на Ломско шосе,дано да нямаме проблем,че много ще ме е яд,че не съм се доверила на по малкия магазин Simple Smile

# 332
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Може ли да ми дадете съвет къде да си поръчам шкаф за баня ,не ми се дават 700лв,а не мога да открия някой които да е около 500лв.,какъвто ни е бюджета за шкаф с мивка Simple Smile

Аз съм доволна от Триано
http://shop.triano.bg/dolni-shkafove

# 333
  • Мнения: 6 292
Може ли да ми дадете съвет къде да си поръчам шкаф за баня ,не ми се дават 700лв,а не мога да открия някой които да е около 500лв.,какъвто ни е бюджета за шкаф с мивка Simple Smile
Паравана за баня ни е поръчан от Баня Стил ,а до блока ми е този магазин за който говорите на Ломско шосе,дано да нямаме проблем,че много ще ме е яд,че не съм се доверила на по малкия магазин Simple Smile
Ами как да кажем newsm78 Какъв е шкафа, който искаш: колко см, врати или чекмеджета... На Интеркерамика има много модели и размери. Идете на Ботевградско шосе в шоурума им и разгледайте на място всичко. Запишете си модела и  после в Банястил или другаде си го поръчвате.

# 334
  • Мнения: 155
Може ли да ми дадете съвет къде да си поръчам шкаф за баня ,не ми се дават 700лв,а не мога да открия някой които да е около 500лв.,какъвто ни е бюджета за шкаф с мивка Simple Smile

Аз съм доволна от Триано
http://shop.triano.bg/dolni-shkafove

Работят много качествено.Поръчвала съм от тях!  Peace

# 335
  • Мнения: 8
Ето линк на въпросния шкаф http://baniastil.com/%D0%BC%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%B7 … 8F-wave-9420.html Ходих на Ботевградско и от там работниците на магазина бяха отвън и ни казаха,че няма какво да разглеждаме защото се продава само на едро и си тръгнахме .....

# 336
  • Мнения: 8
Може ли да ми дадете съвет къде да си поръчам шкаф за баня ,не ми се дават 700лв,а не мога да открия някой които да е около 500лв.,какъвто ни е бюджета за шкаф с мивка Simple Smile

Аз съм доволна от Триано
http://shop.triano.bg/dolni-shkafove
Благодаря много  Simple Smile

# 337
  • Мнения: 6 292
Ето линк на въпросния шкаф http://baniastil.com/%D0%BC%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%B7 … 8F-wave-9420.html Ходих на Ботевградско и от там работниците на магазина бяха отвън и ни казаха,че няма какво да разглеждаме защото се продава само на едро и си тръгнахме .....
Има какво да разглеждате, целият асортимент... Както казах там гледате, а от друго място поръчвате. Ние казахме, че от Баня стил ни пращат и така. Няма по картинки да си представям като там ги има на живо... Не са ни отказвали да разглеждаме.

# 338
  • Мнения: 3 944
Шкафовете са ми най-голямата драма! Харесвам икейските, но не съм убедена колко водоустойчиви са. От друга страна, ние имаме параван, няма да се мокрят директно и сега съм в голяма чуденка, да рискувам ли  Thinking

# 339
  • Мнения: 6 292
0% водоустойчиви са. Особено ако нямате прозорче не бих си го причинила, много влага също ще ги повреди.
Тук даже писаха как от почистването на мивката леко се бил раздул.
Ние изхвърлихме МДФ шкафове станли на мокава от лоша вентилация в баня над 5 кв.м., където е имало и завеса и вана за къпане и не са обливани с вода никога.
На наши приятели по-същия начин им се разду шкаф-мивката, там пък от почистването.... Бяха ги излъгали, че няма да има никакъв проблем ooooh! Ама като не ни слушат.

# 340
  • Мнения: 3 944
Kaкто и подозирах!  Имам още малко време да го помисля, имам варианти, избрала съм си няколко икейски и няколко от магазина, от който си пазаруваме нещата за банята. Да налепят майсторите плочките и шкафът ще го мисля!

# 341
  • София
  • Мнения: 227
0% водоустойчиви са. Особено ако нямате прозорче не бих си го причинила, много влага също ще ги повреди.
Тук даже писаха как от почистването на мивката леко се бил раздул.
Ние изхвърлихме МДФ шкафове станли на мокава от лоша вентилация в баня над 5 кв.м., където е имало и завеса и вана за къпане и не са обливани с вода никога.
На наши приятели по-същия начин им се разду шкаф-мивката, там пък от почистването.... Бяха ги излъгали, че няма да има никакъв проблем ooooh! Ама като не ни слушат.
А във времето колко са "изкарали" въпросните шкафове преди да се раздуят?
Аз имам прозорче и  шкаф на Икея в банята, дървесна шарка. Предварително знаех, че има шанс да се подуе от влагата (не го пръска директно вода), но просто много ми хареса, друг такъв не видях за тази цена. ПВЦ шкафовете може и да са вечни, но на мен ми изглеждаха ужасно грозни и пластмасови.
Ако Икейския изтърпи 4-5 години ще съм много доволна.  

# 342
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Горен шкаф от ИКЕА, без директно пръскане, но и без прозорец в банята взе да се раздува след около година.

# 343
  • Мнения: 6 292
Шкафовете писах, че бяха МДФ,  Икейските са ПДЧ. Разлика в устойчивостта срещу мокрене и влага не виждам. На приятелите ни няма и 2 години. Тези, които ние наследихме и изхвърлихме бяха на около 5 г...
С хубаво проветрение и немокрене би трябвало да изкарват дълго.

# 344
  • Мнения: 171
  Аз имам шкаф от МДФ в банята от края на миналия век(може би) newsm78. Стои до душ пространството, което е отделено със завеса. Случвало се е да го понамокрим, има влага, но нямам забележки към МДФ-а. Особеното е, че го сглобявахме с ММ от боядисани вратички, които закупихме мнооого намалени от МЕТРО. Докато им намерим приложение стояха в кашон на балкона 10-на години(може би) newsm78. Някои рязахме, за да докараме дълбочината, добавихме и малко ПДЧ (за рафтчета), обвито в бяло фолио, закупено от книжарница. Предварително залепихме вратичките върху ПВЦ тънка плоскост, закупена от фирма ГЕКО, за да обособим страниците. Сглобките направихме с пластмасови планки от М. Бриколаж. Снадките ММ обработи със силикон мисля.
   Чета късно вечер и ако има въпроси ще питам ММ за подробности вдругиден и тогава ще мога да отговоря.
   Иначе като бюджетен и надежден вариант си мисля, че шкаф за баня може да се сглоби от поръчани по размер МДФ вратички за кухня(квадрата е средно 160лв.). Хубавото им е, че са опаковани с ПВЦ от всички страни и на практика вода няма как да проникне. Слабите места са снадките, сглобките, отворите за панти, дупките за дръжки. Ако се обработят преди сглобяването, например със силикон или вазелин или епоксидна смола или някакъв лак не би трябвало да има проблем.
   Друг още по-бюджетен вариант: в Кауфланд и Лидл гледам пускат периодично шкафове за баня на около 60лв. Тъй-като са от кантирано ПДЧ не ги купуват и цената им пада и под 30лв. Случват се и моделчета с много приятен дизайн и ако се минат рисковите зони със силикон или друго  би трябвало да изкара поне 5 години.
   Малко по-скъп вариант поръчвате си шкаф от масив(поне чам) или пригаждате готов такъв(към мивката примерно) с условието да е без покритие. Купувате масло за дърво на Осмо(има много цветове), омаслявате и ползвате. Има и други марки, избор има. Ако някъде се появи проблем се прошкурва участъка и омаслява.Омасленото дърво стои много красиво. Аз си купих плотче за банята, която правим от Хоммакс. Като и ако му намеря приложение ще споделя.
   
   

Общи условия

Активация на акаунт