Банята - 26-та тема

  • 122 228
  • 732
  •   1
Отговори
# 420
  • Sofia
  • Мнения: 404
Защо ми е необходимо да измислям каквото и да е срещу вас, ако съм доволна?! Нали, ако съм се опитала да ви прецакам с пари, както твърдите, ще си мишкувам и ще съм доволна!
Грозно и нагло, затова ще понесете последствията!
Да, категорично липсват инструменти! ЧУК, хубав, който ти нямаше, след изнасянето ти вече го няма, материали от нас са отивали на другите места, които си работил паралелно с нас, въпреки лъжите, че не е така! Изрично попитах работиш ли на други обекти? Излъга, ясно е вече, работил си на няколко места! Затова и ни бавеше! Грозно!
И как работиш нерегламентирано?


Последна редакция: чт, 22 сеп 2016, 23:52 от Spate

# 421
  • София
  • Мнения: 1 743
Ако човек проследи ваши мнения ще види,че от всичко сте недоволна.Ето

12    Дом и семейство / Нашият дом / Re: Банята - 26-та тема   : нд, 11 сеп 2016, 21:03
Страхотна е закачалката! Но, много пари...И аз не мога да избера още аксесоарите. Каквото ми харесва ми идва скъпо, от другите нищо не ми харесва...вече имам чувството, че все едно и също гледам, няма голям избор.
Zvanche, взела си ги на оферта.
 Отговор  Цитирай  Известия

23    Дом и семейство / Нашият дом / Re: Банята - 26-та тема   : сб, 27 авг 2016, 10:11
Mari_eta, параванът с монтаж от Баня Стил ли беше и ако е така, колко струва монтажа или майсторите ти го поставиха? И този държач или обтяжка много скъпа  - 80 лв.! Видях, че вашия параван е без такава, но може би защото е 60см. Нашият ще е 90см. и трябвало да има такава.
Още търся параван...
 Отговор  Цитирай  Известия
и т.н.

Ако все още ме обвинявате в кражба отидете при кварталната и пуснете жалба срещу мен.И по какъв начин съм ги изнесъл като мъжа ви беше в вас когато си изнесох багажа.И какво точно съм изнесъл.За последно ви карам да престанете с клеветите за кражба срещу мен,защото мога да заведа дело срещу вас за клевета.Изкарахме си кирливите ризи няма смисъл да продължаваме.

# 422
  • Sofia
  • Мнения: 404
Хах, какво точно цитираш като недоволство? Избор на аксесоари и параван?! Каква връзка има това с твоята работа? Не съм доволна от твоята работа и не само аз! Нека те защити някой, на който си работил!  И понеже си изключително нагъл и имаш огромното желание да набираш клиенти от тук, вече ще ти се наложи да го правиш по законния начин.

# 423
  • Sofia
  • Мнения: 404
За последно! Защитниците на господин майстора, да вложат някаква мисъл:
Ако аз съм доволна от работата му, прецакала съм го с парите, както твърди, въпреки, че съм платила повече, отколкото е редно, преди завършването...Защо ми е да го нападам???  Толкова е малоумно, че се изумявам!
Защо да го правя?
Не ми харесва как е направил определени неща! Този наглец искаше да му платя преди да завърши! Лъжеше ме през цялото време, не беше коректен, никакви срокове не спази! Не ми харесва това, което е направил. Не се работи по този начин!
Какъв е смисълът да лъжа и какво ще спечеля от това?! Абсолютно нищо! Даже пределно ми писна всичко с банята и този майстор! 
Грешката ми беше, че четох, че дава съвети в темите за баните и му се доверих, това е!
Лошото е, че в последствие получих отзиви на лични съобщения.

Последна редакция: пт, 23 сеп 2016, 01:04 от Spate

# 424
  • Sofia
  • Мнения: 404
След голямото настояване за снимки, показвам "майсторско изпълнение":
Симетрична фуга


още красиви фуги със странно стестяване надясно:


Вижте красота и симетрия:



И поради перфектната работа при ел-инсталацията на специалиста се оказа, че или трябва да се разбива тавана и плочките или трябва да се мъдри мързеливо ключе!?!:


Е, как да не съм доволна??? Харесва ви, нали?
Вероятно някой би си помислил, че при тези красоти причината е в мен...

# 425
  • Sofia
  • Мнения: 404
На този шкаф при монтажа нещо му се е случило, но го видяхме късно:


А пък за такова нещо си мечтаех просто:


И последно прекрасно изпълнение:


Има още, но не ми се занимава вече...

Нямам никакво намрение повече да се занимавам с този Хитър Петър - Румен Янков, който го играе онеправдания, дето все някой искал да го излъже, тия са ги чували всичките му клиенти! Лъже, мотае и манипулира!
Който му вярва, да го наеме и после да се похвали колко е доволен!

Последна редакция: пт, 23 сеп 2016, 04:04 от Spate

# 426
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Нямам връзка нито с едната страна, нито с другата Simple Smile Spate, може ли малко по-общи снимки, след това тези от толкова близък план, за да преценим малко по-адекватно? Супер близките снимки са ми малко трудни за ориентация, за да преценя компонентите. Иначе, евалла, че не сте спали до 03:28, за да ги качите Simple Smile

# 427
  • София
  • Мнения: 1 743
При вашата ел.инсталация през ключа минаваше нулата така ви е направен блока.На вентилатора отиват 2 кабела. Една фаза от тавана и нула от стария ключ.От стария ключ до новия от другата страна на вратата пуснах 3по 1,5 .След мен човека, който го е свързвал просто е вързал вентилатора да е постоянно под напрежение и затова сте сложили ключето.Шкафа ви беше разапакован,не съм го удрял. А за гъвкавата връзка на тоалетната вие как предлагате да се върже.А малките парченца се получиха заради размерите на помещението.Няма как да станат цели плочки.От сифоните се тръгва с 4плочки ,за да се направят наклоните.

# 428
  • софия
  • Мнения: 25 560
И при нас има тънък кант плочки в ъгъла на една от стените, защото производителят беше посочил грешни размери на плочките и предварителното оразмеряване не се получи, но не мога да виня майстора. Никой не е предполагал, че с относително скъп гранитогрес и утвърден производител може да има такава неточност. Казанчето и смесителят към дъска-бидето са с мека връзка и кранче за спиране на водата също. При изграждане на ВиК и по конкретно поставяне на тоалетната, майсторът ни искаше предварително да знае каква ще е, за да предвиди как ще върже тръбата (? не знам така ли се казва) отзад. Въпреки релефния гранитогрес на 3 от стените, банята и около фугите бяха предадени перфектно почистени за след ремонт. Ако ми остане време днес ще снимам. Още не сме стигнали до миене на банята и е във вид, предаден от майстора.
При spate има голямо разминаване на фугите между 2 стени/стена - под, което не е красиво и е дразнещо. Съгласна съм, но не мога да преценя каква е причината. Прагът е повдигнат и снаждан в ъгъла или така ми се струва? Малко замазване има около някои фуги. Тръбата от тоалетната странно влиза отзад.
Скрит текст:
Изпускането на нерви никога не е добър съветник. Ядосваш се, че някой ползвал квалификации, каквито аз не прочетох, а самата ти не ги спестяваш във всеки пост. След като още от начало сте имали недоверие (непрекъснато сте се консултирали и с други майстори) не е трябвало да продължите да работите с този майстор. Истината е някъде по средата.

Последна редакция: пт, 23 сеп 2016, 08:44 от zvanche

# 429
  • Мнения: 96
Специално за меката връзка: има си казанчета на моноблок, които са с долно пълнене, за да не се вижда меката връзка. Но това е със странично пълнене и няма как да се скрие.

# 430
  • Мнения: 1 597
Не познавам нито есна от 2-те спорещи страни, но впечатлението ми от банята, че е пестено от всичко. Няма как с евти ни материали да стане нещо изключително хубаво. А е разминаването между фугите е грозно е грозно. Въпросът е дали е направено поради липса на достатъчно плочкои т.е. е спестявано и от тяхното количество или поради грешно изчисление на майстора.
Имам впечатление, че някои клиенти създават излишно напрежение по време на комуникацията си с майстори. Имам личен опит с едни за мене чудени мебелисти, а и не само за мен, но за моя позната бяха ужасни. Но комуникацията й с тях беше повече от високоволтова. Така че нещата са винаги двустранни.

# 431
  • София
  • Мнения: 1 743
За да станеше красиво пода трябваше да е по диагонал.Още при монтажа на сифоните хората казаха,че плочките ще са направо. Най напред направих пода. Щом още в началото не ви харесваше моята работа можехте да кажете и да се разделим.Тогава вашият приятел с фирмата щеше да довърши банята.

# 432
  • Сф
  • Мнения: 10 681
Няма да взимам отношение повече, от снимките нищо фрапантно не виждам.Че може по красиво, може, но зависи от цената и майстора има ли възможност за преправяне, договорките между вас и тн.Иначе аз останах с впечатление че вашия спор е за парите и срока! Така и не разбрах колко са тия пари з а труд за тая баня за да има претенции.Иначе доволни и недоволни винаги може да има.
Колкото до чука, колегата падна от смях(работя в сектора на услугите)
Един чук е 5 лв, няма кой да открадне чук.Освен ако не е златен?
Между другото и друга потребителка ми се включи на лични че нещо много я размотавал въпросния.А сега де! Моята баня ми излезе , при друг майстор 2000 лв , мин година, месец и половина я прави, той си е по бавен, доволна съм!
Със здраве!

# 433
  • София
  • Мнения: 1 743
Чак сега видях,че ме обвинявате за чук. Аз имам чук около 2кг с заварена дръжка метална.А вие с вашия чук къртихте шпакловката на детската. Когато дойде бащата на мъжа ви вашият чук беше в коридора и аз му го дадох. А как съм изнасял материали като вие си ги купувахте и си ги качвахте в апартамента. Плюс това сте питали една съфорумка и тя вие казала, че работя бавно. Тогава защо не си викнахте тримата човека, които щяха да ви направят за една седмица. Не споменавате и времето,което е една седмица за идването на прага,през което работех по няколко часа на ден, защото нямах какво да правя.

# 434
  • Мнения: 435
Spate, Гневът и нервите са лош съветник. Разбирам, че си разочарована и обидена, но /надявам се няма да се обидиш / според мен спорът премина на ниво махленски приказки /и от двете страни/.  Peace

Мисля, че за ситуацията са виновни всички участници. Оставам с усещането за липса на каквато и да е комуникация по време на този ремонт, както и липса на разбиране и от двете страни.

Общи условия

Активация на акаунт