Банята - 26-та тема

  • 122 099
  • 732
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 171
Ами няма как по плочки монтирани на нивелация вода да се изтича, в която и да е посока. Това е равна хоризонтална плоскост. Прието е последните плочки по ръба, където ще слиза надолу коритото да се монтират на нивелация, най-вече заради монтаж на стъкла на кабина.
Вие ще слагате завеса и ако НИКОГА не мислите да слагате стъкла, нивелирани плочки по ръба не са Ви необходими на всяка цена.
Като сложите един сифон само във вкопаното корито ще трябва външния под да се завърти около това корито с наклон надолу, да се задигне по краищата и пред вратата, там ще ви стане най-високата точка в банята. Вътре в коритото си се прави наклона към самия сифон. Това е.

   Не сме се зарекли никога да не слагаме стъкла, за момента сме решили със завеса. Такъв вариант със задигнати плочки хич не ми се нрави. Да не би аз да не съм обяснила правилно? 
   Банята е такава
Скрит текст:
, целим да постигнем това разположение
Скрит текст:
, като душ пространството се обособява в дъното срещу вратата. Ето снимки от форума за онагледяване, с тази разлика, че при нас санитарията е отсреща.
Скрит текст:
и
Скрит текст:
. На втората снимка се вижда, че е само един сифон. При условие, че душ-коритото е ниво надолу със сифон и собствена нивелация, а сухата част е по-нагоре и наклонена към душ-коритото водата няма ли да се отича? Показания проект е за баня с по-голям размер от нашата.
    Извинявам се на потребителката мама МОНИ, за дето използвах проекта й. bouquet
    Ако може и други да се включат, как е при вас?
 
    И един по-спешен въпрос: след като се изгради куфар от гипскартон, необходимо ли е да се измаже или може директно да се лепят плочките?

# 631
  • Мнения: 6 292
Ами как ще направите наклон за оттичане от вратата навътре без да задигнете плочките пред вратата и по обиколката?
Ами ако някой ден решите да сложите стъкла?! Те не могат да се сложат на под с наклони. Трябва по ръба на това корито да се направят плочките на нивелация, за да не се налага да къртите пода!!! Ако сега там направите плочките на нивелация пък водата няма да ви се оттича. В този ред на мисли сложете си втори сифон не разбирам какво Ви притеснява и какво значение има колко е голяма банята. Купети си такъв за вграждане на плочка и почти няма да личи. Ако има възможност скрийте го в ъгъла при тоалетната чиния и готово.
Проекта е ОК. Гледайте само с това отваряне навътре на вратата да не отнасяте човека, който се мие на мивката, да има достатъчно място. Всичко е супер иначе.

Последна редакция: чт, 20 окт 2016, 00:23 от drago_2008

# 632
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Не разбрах защо трябва да запушвате единия сифон? Да направи наклоните така, че да отиват към двата сифона или не може?
 Като няма да имате праг ако е само стъкло то може да стъпи на пода като или му се слага силиконово уплътнение, от което няма как да излиза вода, или се слага П-образен метален профил с уплътнение, който се захваща за пода и пак не позволява да минава вода. Седи красиво.


Доколкото схванах, стъклото не може да стъпи на пода, защото подът ще е наклонен към сифона. Аз също мисля че силиконово уплътнение може да се сложи, макар пода де е наклонен.
Доста се притеснявам да не сгрешим с тези наклони и сифони.

# 633
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Може ли да питам още нещо? Реших да си оставя изход за санитарен душ до тоалетната, за да мога с него да мия онази част на банята, която ще е отделена с паравана от душ пространството. Майсторът остави само студена вода. Но сега си мисля, че този санитарен душ ще е много по-полезен, ако има и топла вода. Някой има ли такъв санитарен душ. Вероятно става красиво с вграден смесител. В нета не откривам много санитарни душове със смесители. Другите смесители ще бъдат на Идеал стандарт, но техните санитарни душове са само за студена вода, мисля. Моля помогнете!

# 634
  • Мнения: 6 292
Имате два варианта. Ако нЕ сте купили смесител за мивката и ако тя е в съседство с тоалетната чиния може да вземете това
http://www.gaudi-ds.com/product/1996/ideal-standard-active-za-um … -rachen-dush.html

От смесителите за вграждане това е много добро предложение като цена-качество
http://formabania.bg/en/kludi-promo-xigienen-komplekt-38826z-389 … 205-00-1500216278

Разбира се с топла вода е много по-добре.

# 635
  • Мнения: 6 292

Доколкото схванах, стъклото не може да стъпи на пода, защото подът ще е наклонен към сифона. Аз също мисля че силиконово уплътнение може да се сложи, макар пода де е наклонен.
Доста се притеснявам да не сгрешим с тези наклони и сифони.


 На границата не двете отделни зони плочките се правят на нивелация - точно под паравана и няма проблем с монтажа. Уплътнението до 1 см може да обере.
Ако искаш най-добре все пак начертай кое къде се пада във вашата баня newsm78

Последна редакция: чт, 20 окт 2016, 14:04 от drago_2008

# 636
  • Мнения: 5 234
С два сифона било по трудно с наклоните. И аз сега сън не спя на тази тема.
От драго-2008 сега разбирам че наклона може да пречи на стъклото и това ме хвърля в нови размисли ако е един сифона в душа и всичко е наклонено към него.

# 637
  • Мнения: 6 292
Barbabelle, като целият под ще се прави да се оттича в това корито може да има проблем. Предварително трябва да се направи така, че да няма проблем да се сложат стъкла ако един ден решите и няма да ремонтирате банята...

Трудно е с два сифона и трябва опит и добър майстор за тая работа, но не значи че трябва да улеснявате майстора и да се лишавате от втори сифон.
Ето снимки на баня с душ пространство и два сифона

Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

Тук е описано много добре и е показано точно това, които искарте да правите вие.
http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=4&t=39169&start=20

# 638
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Имате два варианта. Ако нЕ сте купили смесител за мивката и ако тя е в съседство с тоалетната чиния може да вземете това
http://www.gaudi-ds.com/product/1996/ideal-standard-active-za-um … -rachen-dush.html

От смесителите за вграждане това е много добро предложение като цена-качество
http://formabania.bg/en/kludi-promo-xigienen-komplekt-38826z-389 … 205-00-1500216278

Разбира се с топла вода е много по-добре.

Точно този смесител с санитарен душ на идеал стандарт гледах и се чудех как се монтира. Мивката и тоалетната са една до друга - да. Мивката обаче е с шкаф. Шлауха на санитарния душ откъде ще излиза? Дупка в шкафа ли ще трябва да се прави?

# 639
  • Мнения: 6 292
Да, прави се кръгъл отвор с коронка за гипсокартон в шкафа и се слага никелирано пръстенче, за красота и да стои завършено. Шлауха минава от там.

# 640
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Ако е с един наклон към душа, стъклената врата ще е проблем малко при отварянето в посока навън. Представете си врата в началото на баир нагоре.



Ако решите в последствие да поставите параван, доколкото се ориентирах в скицата, вратата е 103см, навътре към душа е 60см, пред вратата ще има стоящ моно блок, който е 70 см, може би трябва да има и статичен панел, ако е сгъваемо като параван, то двете съставни врати ще са по 50 см и ще могат да се отварят навътре, така наклона няма да пречи.
Скрит текст:





От личен опит препоръчвам праг, моето подушово пространство е 80/90 и е с перде отпред, ако го оставя да се влачи много е неприятно, а малко над пода да го отрежа и винаги излиза вода отдолу, а когато мъжете високи към 1.9 - 2 метра вземат душ хвърчи и над завесата и "сухата" зона никога не е суха - 4-ма човека по един душ и става мазало, носи се навсякъде. Сега ще слагам перваз, та пердето да е зад него, а в последствие и душ параван.

# 641
  • Мнения: 1 522
Момичета върти ми се една идея в главата, в едната баня още не сме сложили шкаф защото ми се иска да го пригодим за кош за пране. някой правил ли е шкафа под мивката да бъде като кош за мръсно пранее или идеята ми е невъзможна ?

# 642
  • Мнения: 6 292
То си има и готови такива шкафове, няма какво да те притеснява

# 643
  • Мнения: 1 522
така ли, къде да намеря ? а те с мивка ли са към тях или само шкаф , и ако са без мивка побират ли се под мивката ?

# 644
  • Мнения: 6 292
Ето първият, който ми попадна. Виждала съм такива само с мивки, но не и без. Има далеч по-евтини от този, който показвам, но само за илюстрация. По спомен Интеркерамик имаха, има и български...
http://keraton.bg/promocii/mebeli-za-bania-promocia/komplekt-meb … anja-diverso.html

Общи условия

Активация на акаунт