ШЕСТИ клас!

  • 96 002
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 38 475
Габи иска телефон и поялник със силиконово лепило.
Изненада от мен - един комплект на Ив Роше.
Тези две седмици при нас са класните, виждам, че се е юрнала да учи.

Малкия иска всеки ден нещо различно. Май още едно Лего.

# 706
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Рони ме изумява тази година - нищо не иска, нищо не и трябвало newsm78...Накрая се смили над нас и поиска 3 големи буркана с Нутела  и чанта #Crazy. От няколко дена се чудя дали се бъзика с нас или наистина ще се зарадва на такъв подарък за Коледа ooooh!.....

# 707
  • Мнения: 2 909
И моя има олимпиада в събота по математика.

# 708
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Как са олимпийците от днес ?  Simple Smile
Моето излезе в 12.30 и ми звънна. Веднага след това на анифеста в Спортна зала .Школата , с която смяташе да се уговаря за курсове си били тръгнали. Ама за сметка на това се върна с няколко плаката и досега ги лепи по стените .Още един-два феста и ще трябва да мине на тавана.  Mr. Green

# 709
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Олимпиецът излязъл от олимпиадата и директно отишъл на баскетболен мач във физкултурния салон на училището, където подкрепял отбора на тяхното училище срещу някакво друго. А аз го чакам да ми се обади и да ми каже, че е готов Simple Smile.  Следобед празнувахме неговия РД с деца от класа му в куест стаите в МОЛа, даже родителите си бяхме запазили една от стаите само за нас. Голямо забавление, но ... никой не успя да излезе, нито възрастните, нито децата. Хубав РД се получи. Децата даже питаха ще влизат ли и в другите стаи, защото бяхме резервирали четири. Сега съм доволна и изморена. Наборът играе на компа. Утре е на благотворителен базар. Междувременно трябва да намери време да седне и да си научи за понеделник.  Joy
Аз днес купих и последните подаръци за роднините, така че вече съм спокойна - нека Коледата идва.

# 710
  • Мнения: 11 908
 Следобед празнувахме неговия РД с деца от класа му в куест стаите в МОЛа, даже родителите си бяхме запазили една от стаите само за нас.


Честит рожден ден на детето, здраве и успешни бъдещи дни! bouquet

Влязох в темата ви, за да попитам за малко разяснения/ практически/ за олимпиадата по астрономия.

Синът ми има интерес, но не каза да е получил указания от учителката по ЧП. Днес не се престраши да се яви на ОМ, но иначе се интересува от точни и природни науки.

Въпросите ми са:
На ръка или на компютър следва да се напишат отговорите на О по астрономия?
Колко трябва да е дълъг един отговор- в смисъл- подробен или не толкова

Правят ли се допълнителни рисунки, чертежи, отбелязвания?
Разпечатват ли се условията или направо се предават отговорите?

Моля за извинение, ако въпросите са глупави, но тази олимпиада е особена с оглед самостоятелната работа по нея, никога не сме правили нещо подобно, затова питам.

# 711
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Честит рожден ден на Ники и от нас!  bouquet Да е здрав,много щастлив и успехи във всичко ,с което се занимава!

Аз подаръците ги оставих за тази седмица ,а междувременно съм на работа и два изпита имам да вземам.  Crazy Абсолютен педал и се напрегнах леко! Поне децата да излизат ваканция ,че да не се напрягам и по тях. Twisted Evil

# 712
  • София
  • Мнения: 11 974
Включвам се в темата и аз, с втора по ред шестокласничка. Simple Smile

Сега се замислих върху промените при балообразуването и най-съществено ми се струва, че при новата точкова система, оценките от дипломата имат значително по-малка тежест при формирането на бала. При максимален бал 36 - 12 т. се образуваха от оценките в дипломата. Сега, при максимален бал 500, само 100т. се образуват от оценките в дипломата.
 Другата съществена промяна е, че училищата могат да избират, кои предмети от дипломата да участват при балообразуването, т.е. вече не е задължително да са български и математика, а може да са други, съобразно профила на всяка отделна паралека. Това предполага, че дори в рамките на една гимназия, за различните паралелки може да има различно балообразуване. Край на подценяването на т.нар. "разказвателни предмети" в 7 клас. Не знам как ще го отработят технически  в министерството. Ще им трябва нов софтуеър. Още едни добре похарчени пари за обществени поръчки Mr. Green

# 713
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Благодаря за пожеланията, момичета! РД всъщност беше на 14-ти, но вчера беше празнуването с приятелите му.

Светкавица, за олимпиадата по астрономия споделям нашия опит. Първият кръг е задочен - всеки си решава задачите сам вкъпи и около седмица преди крайния срок е "срокът" им за предаването им на учителя по ЧП, който от своя страна после предава към РУО. Областния кръг е присъствен и децата решават задачи на  място. Миналата година задачите са били повече изчислително географски, така че било лесно. После награждаването беше чак края на май или началото на юни - имаше много мила и тържествена церемония в Националната обсерватория и освен грамоти, наградените получиха и книгата "Малкия принц".

В птрвия кръг сина ми писа изцяло на ръка. Имаше задачи, в  които трябваше да рисува мисля фазите на луната, друга - в която трябваше да налепи пъзел с карта на съзвездията и после да ги очертае в нея. С две думи - освен, че писа, рисува, лепи, въобще - сигурно 5-6 страници беше написал. Писа направо отговорите, без условието на задачите - само номер на задача и отговор. Понеже и на нас ни беше за първи път, учителката по ЧП му беше казала да разгледа публикуваните отговори на мнали години, за да се ориентира как трябва да описва. Доста подробности се изискваха. Иначе материалът не е сложен, основно в върху взетото по ЧП и география в 5 клас, макар че темите са два класа, т.е. 5-6 клас са заедно. Пожелавам успех на сина ти! Страхотна емоция е за децата.

Санака, винаги съм насърчавала детето да учи по всичко, така че приветствам разнообразието в начина на балообразуване. Каквото и да изберат децата, точно в 7 клас се поставят основите по природни науки, така че от тях зависи до колко фундаментът ще е стабилен. От друга страна, може би много неща им се струпват в 7 клас наведнъж, но все още мисля, че ако едно дете е учило систематично 7 години, 7 клас не е толкова натоварен или страшен. Силно се надявам догодина да не запея друга песен  Joy.

Деска, успех на изпитите!

Последна редакция: нд, 18 дек 2016, 10:23 от Manzhelka

# 714
  • Мнения: 11 908
 Manzhelka, благодаря за изчерпателния отговор! bouquet

# 715
  • София
  • Мнения: 6 551
Честит рожден ден със закъснение на Ники и от нас! Да е жив, здрав и все така успешен!
При нас беше поредният луд уикенд: олимпиада (не са оптимисти. Нещо не са разбрали масово едно условие за облицоване с плочки, а и не са им викнали и математик за изясняване). После бяхме с малката на изпит за колан по кикбокс и карате - бял с жълта лента Simple Smile. Днес играха първия турнир по скуош при жените (само, дето на челна стойка не застанахме с треньорите им да ги убедим да участват, а аз накрая откровено ги принудих  Embarassed).  Мислех, че ще има яко бой, но Плами взе три победи, а Цвети - две. Доволни ! Сега са на р.д., а утре имат класно по математика и още 10 нерешени задачи. Ще осъмваме ! Тръпна в очакване за 23.12.2016 г. 17.00 ч. Ще спя като пънннн !

# 716
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Bibi, поздравления за спортните успехи на девойките! Пожелавам им успех на класното!

# 717
  • София
  • Мнения: 11 974

... но все още мисля, че ако едно дете е учило систематично 7 години, 7 клас не е толкова натоварен или страшен. Силно се надявам догодина да не запея друга песен  Joy.


Като вече "гърмян заек", съм много склонна да се съглася. Grinning За голямата ми дъщеря, 7 клас мина като всички останали /като изключим притесненията на майка й Grinning/. Съчетанието, между страхотни учители по БЕЛ и МАТ в училище и голям брой часове по тези предмети, доведе до стабилно усвояване на материята. Нямаше "дупки" за запълване и по-голямо натоварване от обикновено.  При малката са налице същите условия, а и тя се справя още по-добре от сестра си, та се надявам 7 клас да мине безпроблемно. Пък и догодина, освен кандинат-гимназистка, ще имам и кандинат-студентка /по медицина/, а и един първолак - за разкош Laughing Та, планирам да не се впрягам много.

# 718
  • Мнения: 8 726
   Лелеее,аз като се познавам,ще изтрещя от нерви в твоята ситуация.Но така само си преча на мене си,добре,че не ми се връзват.
   Моят син каза,че е приключил с математиката,не ходи вече по състезания и олимпиади.Аз не го и карам,защото виждам,че му е трудно,и не му идва отвътре.Виж,с езиците е друга работа-записал се е за спелинг състезанието,отсега учи думите.По БЕЛ казва ,че му е много яко в часовете,любими са му.
   Чакам ваканцията и аз с нетърпение,каката ще си постои при нас,племенникът ще дойде,въобще семейна идилия!












4

# 719
  • Мнения: 2 760
5,50 на класното по математика  Laughing Много е горда госпожицата, това е чудесно, защото ясно показва връзката между старание и постижение. Дано да е излязла от периода на "не ми се учиииииииииии"  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт