кисело мляко

  • 5 150
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 790
 
  А иначе само кис. мляко може, ама след 5-6 месечна възраст.Малко крайно е чак след годинка.
  

Не мисля, че е крайно. На Марти дадох за пръв път кисело мляко наскоро и получи силни колики. Аз не се усетих какво става докато не дадох отново - и стана същия цирк - цяла вечер рева детето.

# 16
  • Мнения: 514
Не бих дала кис.мляко на 3 месечното си бебе,но всеки решава сам за себе си и своето дете.
Момичетата са ти обяснили,защо.А твойта педиатарка е за  #2gunfire

# 17
  • Мнения: 967
Най-добре седни  прочети статиите в библиотеката посветени за захранването. От тях ще разбереш защо не е добре на бебеа да се дава нищо освен кърма преди навършени 4-6мес, защо кисело мляко се дава чак след 1год, защо не е добре на мако бебе да се дава сок. Всичко това не са просто статии а метода, по който се гледат бебета по цял свят. Никъде освен в България не се дава сок на 3мес. бебе, камо ли кисело мляко. ТОва, че приема добре сокчетата сега, не означава че след години няма да установите увреждания на стомаха заради киселините от соковете в бебешка възраст. Помисли добре преди да слушаш сляпо разни пишман доктори, които могатда навредят на детето ти!

# 18
  • София
  • Мнения: 3 787
О-о,много ви е рано още за кисело мляко.Аз захраних Калоян на 9 месеца с кисело мляко,но слагах съвсем по малко към плодовите пюрета за десерт-1-2 чаени лъжички.

# 19
  • София
  • Мнения: 223
Наистина е твърде раничко за кисело мляко!Поне след шестия месец,а може и по-късно! Naughty

# 20
  • София
  • Мнения: 74
Както вече са ти казали -прекалено рано е.Аз при голямата го въведох на около година.При малката обаче към седмия месец ,защото ми спря кърмата и не искаше никакво друго. И то постепенно -по лъжица две  и я наблюдавах за някакви реакций.Прие го добре и продължих.

# 21
  • Мнения: 119
A be vsa6tnost ne lekarkata ami tam sestra li se vodi, aku6erka li, koqto pomaga na konsultaciqta kaza taka. Za da svikvalo stomah4eto s po-takiva hrani i za da moje sled 4 mesec da preminem bez problemi na zelen4ukovite piureta.
A pyk malki vaob6te ne be6e razdraznitelen dokato be6e zape4en, smee se, spi normalno i samo edna ve4er se sabudi ot koliki.
Ve4e si aka normalno Simple Smile i sam 6tastliva, pyk i na nego mu e po-leko de.

# 22
  • Мнения: 119
Zabravih da kaja....
Edno vreme kato e nqmalo humani i drugi takiva, bebetata sa gi hranili s kiselo mlqko. Nali?

# 23
  • на Север
  • Мнения: 503
И аз съм захранена след първия месец с квасено мляко(така пише в картона ми), но едно време алергиите са били доста по-рядко заболяване. Ти сама ще си прецениш Peace

# 24
  • Мнения: 3 042
Zabravih da kaja....
Edno vreme kato e nqmalo humani i drugi takiva, bebetata sa gi hranili s kiselo mlqko. Nali?

Езно време "кисело мляко" е значело точно мляко т.е. съдържало е само и единствено мляко и закваска. Днешното кисело мляко, което е с такава дълга трайност и такава перфектна гъстота едва ли съдържа само натурално краве мляко и закваска. Най вече по тази причина е добре да не се дава на малките деца. АМ е много по-полезно от киселото. Освен това може да си сигурна, че даваш мляко на детенцето.
А пък не дай си боже даването на кисело мляко да доведе и до алергия тогава става страшно.
Така, че прочети още материали, помисли си дали си струва да рискуваш здравето на детето си и реши.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Zabravih da kaja....
Edno vreme kato e nqmalo humani i drugi takiva, bebetata sa gi hranili s kiselo mlqko. Nali?
Това е най-глупавата причина да се дава кисело мляко...
Едно време и със сол са омазвали децата и при евентуално натравяне на кръвта са го отдавали на уроки Wink

# 26
  • Мнения: 1 808
Киселото мляко е сред най-силните алергени, и в този му вид изобщо е ненужно за детския организъм. Необходимото детето получава от кърмата/АМ. Киселото мляко освен да отключи алергия, "допринася" и за желязодефицитна анемия, а и носи риск от развитие на диабет.

Е тук вече не съм съгласна. Киселото мляко е един от най-слабите алергени.
Това може да видите тук http://www.hallpublications.com/title2_sample1.html

И то може спокойно да се даде след 6-тия месец. Разбира се колкото по-късно толкова по-добре ако бебо е на кърма.  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 6 243
Zabravih da kaja....
Edno vreme kato e nqmalo humani i drugi takiva, bebetata sa gi hranili s kiselo mlqko. Nali?
Едно време, като е нямало хумани (и "Аптамили", "Милумили", "Фризолаци", "Нан" и пр.), децата са ги КЪРМИЛИ. Не са им давали сурогати.

Модата на не-кърменето е патент на развиващия се социализъм, когато социалистическата жена е била труженичка и е тичала да гради живота нов 40 дена след раждането, а детето е живеело в седмични ясли. Ти си много млада, ама може да питаш майка си, и тя ще си спомни, че е имала наборки, дето са израсли в такива ясли.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Киселото мляко е сред най-силните алергени, и в този му вид изобщо е ненужно за детския организъм. Необходимото детето получава от кърмата/АМ. Киселото мляко освен да отключи алергия, "допринася" и за желязодефицитна анемия, а и носи риск от развитие на диабет.

Е тук вече не съм съгласна. Киселото мляко е един от най-слабите алергени.
Това може да видите тук http://www.hallpublications.com/title2_sample1.html

Спраямо другите млечни храни - да, но спрямо храните като цяло си е алерген и то сериозен. Да погледнем само колко деца с АБМК има... Rolling Eyes
Най-ранния срок за въвеждането му, който бих си позволила е 10 месеца и то при условие, че няма фамилна обремененост.

# 29
  • Мнения: 4 915
Киселото мляко е сред най-силните алергени, и в този му вид изобщо е ненужно за детския организъм. Необходимото детето получава от кърмата/АМ. Киселото мляко освен да отключи алергия, "допринася" и за желязодефицитна анемия, а и носи риск от развитие на диабет.

Е тук вече не съм съгласна. Киселото мляко е един от най-слабите алергени.
Това може да видите тук http://www.hallpublications.com/title2_sample1.html

И то може спокойно да се даде след 6-тия месец. Разбира се колкото по-късно толкова по-добре ако бебо е на кърма.  Simple Smile

Цитат от сайта на Клиниката по детска гастроентерология:

Какво представлява алергичната реакция? Алергичните реакции към белтъка на кравето мляко се наблюдават при деца с наследствена предразположеност към алергични заболявания. При среща на имунната система на детето с белтъка на кравето мляко ( най-силно алергизиращи са следните протеини - бета-лактоглобулин, алфа-лакталбумин, казеин ) се образуват специфични антитела от тип Иг Е, които се прикрепват към клетките, известни като мастоцити и базофили. При хранене с краве мляко тези антитела предизвикват отделяне на хистамин и други вещества, които причиняват клиничните симптоми на алергия. Възможни са и други пътища за възникване на алергична реакция към хранителни белтъци, и при тях се наблюдава семейна обремененост за алергия.

http://gastroenterology.freehomepage.com/

Сравнено с други храни, киселото мляко може и да не е сред най-силните алергени, но сред най-честите алергии сред децата е именно тази към белтъка на кравето мляко. В АМ този белтък е накъсан и преработен, но в киселото мляко протеините са си в цели вериги и рискът от алергии е по-голям. Освен това, другите по-силно алергезиращи храни според посочената таблица не се предлагат на малки бебета.
От друга страна, както писах, не виждам смисъл от ранното му въвеждане, при споменатите рискове и съмнителните ползи.

П.П.
Ето и друг цитат:

Някои често срещани хранителни алергени
Едно дете може да  бъде алергично към всяка храна, но има 8 често срещани алергена, които огтоварят за 90% от всички реакции при децата:

мляко
яйца
фъстъци
ядки (като орехи и кашу)
риба
ракообразни
соя
пшеница
В общи линии най-често срещаните хранителни алергии се развиват в детството. 55 % от децата, които са алергични към мляко, яйца, пшеница и соя, развиват тези алергии, докато навършат 3 години. Когато става въпрос за ядки и морска храна, 25 % от децата с такива алергии ги развиват до 3-годишна възраст.


http://www.biberonbg.com/info/hranitelni_alergii.htm

Последна редакция: чт, 20 апр 2006, 22:05 от Free Soul

Общи условия

Активация на акаунт