RYANAIR - 3

  • 123 494
  • 751
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 844
Здравейте отново! Благодаря за бързия отговор!
Аз обаче продължавам с притесненията. Ще пътувам от Станстед и много се притеснявам. Ще ме закарат към 10 часа, а полетът е от 16. На идване летището ми се стори огромно и много сложно. Затова искам да попитам тези, които са тръгвали от Станстед - има ли някаква голяма сложност в процедурата? Ще съм само с ръчен багаж, бордната карта е принтирана. Оттам нататък какво се случва? Има ли хора, които да ме упътят? Толкова рано има ли къде да чакам?  Благодаря предварително, ще съм благодарна за всяка информация.

Нищо сложно няма, не е нужно да ходиш толкова рано преди полета, особено щом няма да чекираш и багаж.
На Станстед понякога има по-големи опашки за проверките, но нищо необичайно и притеснително  Simple Smile
Отново благодаря! Ще съм толкова рано, защото просто тогава могат да ме закарат. На входа/вътре в летището има ли някакви магазини, понеже на идване помня че имаше или направо отивам на проверки? А има ли превоз на пътниците до самолета? Съжалявам за многото въпроси, но... Sad

Да, има магазини, но е по-добре да си минеш проверката и след нея да си отдъхваш спокойно в безмитната зона, има кафета, магазини, ресторанти.  Peace

За превоз до самолета, зависи, може да си на крило и от гейт-а веднага да се качите в самолета, или ако е по-далеч ви превозват, няма страшно. Ще има и други хора в този полет, така че не се притеснявай Simple Smile
А проверка по всяко време ли правят или определени часове преди полета? Тоест 6 часа преди полета ще има ли проверяващи?

По принцип ако чекираш багаж, можеш да го направиш в определено време-2 часа преди полета, не и преди това.
В твоя сличай, ти няма да чекираш багаж, само с ръчен си, така че можеш да минеш паспортен контрол и проверка и по-рано.
Наистина не мисля, че има от какво да се притесняваш  Peace

# 376
  • Мнения: 4 422
Станстед не е голямо летище спокойно,летяла съм в 6ч сутринта и ме закараха в 4 ,магазини разглеждах,кафе пих,пазарувах от Сваровски..  Grinning Но няма нужда толкова от рано да си там.

# 377
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
И аз от снощи с евтините билети на компанията! Simple Smile Все още не съм получила мейл с данни за резервацията  newsm78 въпреки, че пишат че е изпратен. Виждам номера и от профила на сайта. Днес ще пробвам да се чекирам за полет на 27 септември.

# 378
  • Мнения: 275
И аз от снощи с евтините билети на компанията! Simple Smile Все още не съм получила мейл с данни за резервацията  newsm78 въпреки, че пишат че е изпратен. Виждам номера и от профила на сайта. Днес ще пробвам да се чекирам за полет на 27 септември.


До колкото ми е известно, чекирането се прави 7 дни преди полета, ако го направите по-рано мисля, че ще ви  таксуват, но не помня сумата.  newsm78

# 379
  • Русе
  • Мнения: 856
Станстед е единственото летище, което въпреки че отидохме 2ч и половина преди полета, бягахме за гейта. Първо имаше много голяма опашка на проверката за багаж ( бяхме само с ръчен багаж). Второ имаше много магазини, спираш се, гледаш и неусетно времето минава. Трето в последния момент изписват на таблото информация за гейта и накрая бяхме изненадани с табелка имате 15 мин вървене пеш до гейта. Shocked

# 380
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
И аз от снощи с евтините билети на компанията! Simple Smile Все още не съм получила мейл с данни за резервацията  newsm78 въпреки, че пишат че е изпратен. Виждам номера и от профила на сайта. Днес ще пробвам да се чекирам за полет на 27 септември.


До колкото ми е известно, чекирането се прави 7 дни преди полета, ако го направите по-рано мисля, че ще ви  таксуват, но не помня сумата.  newsm78
На първата страница тук пише 30 дни Simple Smile

# 381
  • Мнения: 3 819
И аз от снощи с евтините билети на компанията! Simple Smile Все още не съм получила мейл с данни за резервацията  newsm78 въпреки, че пишат че е изпратен. Виждам номера и от профила на сайта. Днес ще пробвам да се чекирам за полет на 27 септември.
Виж в папка Спам.
На 1 страница пише
"За клиентите, закупили място, чек-ин е възможен 30 дни преди полета.
За тези, които не желаят допълнително закупуване на място, чек-ин е възможен от 7 дни, до 2 часа преди полет."

# 382
  • Мнения: 275
Мдааа, не уточнихме със или без закупено място Simple Smile

# 383
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Нямам места. Чекирах днес полетите на 22.09. Връщането обаче е на 29.09.
Дали ще е възможно да направя чекиране веднага след  00.00ч на 22.09? newsm78
На 29 полета е обеден и реално ще са повече от 7 дни.
Дано ме разбрахте.

# 384
  • Мнения: 3 819
Нямам места. Чекирах днес полетите на 22.09. Връщането обаче е на 29.09.
Дали ще е възможно да направя чекиране веднага след  00.00ч на 22.09? newsm78
На 29 полета е обеден и реално ще са повече от 7 дни.
Дано ме разбрахте.
И аз съм в същата ситуация с полета на свекърва ми.
Летим на 21, ние се прибираме на 27, а те на 28.
Надявам се на 21 през нощта да мога да й разпечатам бордната карта за 28.

# 385
  • Мнения: 19 007
Мисля, че активират чекирането като наближат 7-те дни, т.е. ако летите на обяд на 29ти, ще може да чекирате около обяд на 22-ри, а не в полунощ

# 386
  • София
  • Мнения: 3 771
Приключи и втория полет от новите до Атина за два дена. Може и само един...
Всичко беше нормално, полетите са удобни защото няма загуба на деня. Пристигаш сутрин, тръгваш сутрин.

Само не ми стана ясно защо тази сутрин след като самолета се беше насочил към пистата Не кацна. А се наложи да я подмине. След което обиколи целия окръг около София и се върна на същия подход за кацане.
Това наложи около 20 минути закъснение...
Излитам нонстоп от летището и доколкото видях не беше натоварено за да отклоняват кацане ???

# 387
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Алиска - да пишеш. Аз съм след теб. Laughing
Не, че в Атина няма да намеря къде да разпечатам, но все пак.
Отивам да се образовам за приложението и показване на бордните карти от телефон. bowuu

# 388
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Приключи и втория полет от новите до Атина за два дена. Може и само един...
Всичко беше нормално, полетите са удобни защото няма загуба на деня. Пристигаш сутрин, тръгваш сутрин.

Само не ми стана ясно защо тази сутрин след като самолета се беше насочил към пистата Не кацна. А се наложи да я подмине. След което обиколи целия окръг около София и се върна на същия подход за кацане.
Това наложи около 20 минути закъснение...
Излитам нонстоп от летището и доколкото видях не беше натоварено за да отклоняват кацане ???

Може да не е заходил правилно, т.е по-късно.

# 389
  • Мнения: 3 819
Всички сме за Атина тия дни  Laughing
Wild_rabbit , ще пиша  Peace

Общи условия

Активация на акаунт