Микомакс и гъбички?

  • 36 104
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, разгледах форума, но не видях тема с точно като моя проблем.
Бях в Испания на почивка - не съм се къпала в басейни , нито в морето, но се измих с душ-гелове от хотела и имам чувството, че съм получила гъбички, защото се появи странен сърбеж, но главно в горната част на триъгълника - не в самата вагина - там почти нямам, или от време на време, нямам подуване или нещо такова. Нямам налепи, нямам парене при ходене до тоалетна и имам леко течение. Общо взето- зачервена съм единствено в горната част на тригълника и там същност изпитвам сърбеж. Никога не ми се е случвало, даже след антибиотик, да имам гъбички. Пия нови противозачатъчни, но от 4 месеца и се съмнявам да е от тях. Консултирах се с генеколога ми (но по телефона, защото не е в София), каза да пия Микомакс 1,3,5 ден. Пих вчера втората таблетка вечерта, но все още не усещам напълно облекчение, нормално ли е? Кога настъпва облекчението? И може ли да е от нещо друго, пиша тук, защото не намерих отговори на тези въпроси другаде. Благодаря ви предварително! Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 1 966
За толкова външна проява бих те посъветвала да се мажеш с кремче - Клотримазол, Нистатин или каквото и да е за гъбички, във всяка аптека се продават. Дори и за вагинални гъбички, освен Микомакс или подобно, се изписва и нещо за локално приложение, само с Микомакс не знам дали изобщо ще има ефект, винаги съм го пила в комбинация с локално лечение. Ако изобщо са гъбички, но с кремче не пречи да пробваш, няма да навреди.

# 2
  • Мнения: 7
Благодаря ти за отговора! Мажа се с това кремче Клотримазол - облекчение почти никакво (два дена се мажа по два-три пъти на ден).. Не е като да ме сърби супер много, но е неприятно.

# 3
  • Мнения: 1 414
Ако от микомакс няма подобрение, може да не са гъбички, на мен ми прилича на анаеробна бактерия, при мен често имат проява със същите симптоми.

# 4
  • София
  • Мнения: 30 142
Ако има външна проява по кожата (зачервяване, пъпки, подуване), аз бих те посъветвала да се консултираш и с дерматолог.

# 5
  • Мнения: 7
Ако има външна проява по кожата (зачервяване, пъпки, подуване), аз бих те посъветвала да се консултираш и с дерматолог.
Само зачервяване, и то леко.

# 6
  • Мнения: 7
Ако от микомакс няма подобрение, може да не са гъбички, на мен ми прилича на анаеробна бактерия, при мен често имат проява със същите симптоми.
Какво представлява тази бактерия и опасно ли е?

# 7
  • София
  • Мнения: 30 142
Ако има външна проява по кожата (зачервяване, пъпки, подуване), аз бих те посъветвала да се консултираш и с дерматолог.
Само зачервяване, и то леко.

Аз бих се консултирала и с дерматолог. За да те лекуват адекватно, трябва да се постави диагноза. В момента си на етап налучкване. Не е ясно бактерия ли е, гъбички ли са, какво е.

# 8
  • Мнения: 7
Ако има външна проява по кожата (зачервяване, пъпки, подуване), аз бих те посъветвала да се консултираш и с дерматолог.
Само зачервяване, и то леко.

Аз бих се консултирала и с дерматолог. За да те лекуват адекватно, трябва да се постави диагноза. В момента си на етап налучкване. Не е ясно бактерия ли е, гъбички ли са, какво е.

Да, ще се консултирам и с дерматолог. Иначе следвам каквото ми казва АГ, но за сега нямам страшно облекчение след Микомакс, може би е рано още след втора таблетка. Благодаря ти! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 414
Ако от микомакс няма подобрение, може да не са гъбички, на мен ми прилича на анаеробна бактерия, при мен често имат проява със същите симптоми.
Какво представлява тази бактерия и опасно ли е?

Нарушение на вагиналната флора, нищо особено, спад на имунитет. Но са досадници ужасни.
Най-добре иди на лекар да те видят и да ти пуснат изследвания.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 966
А да си се обязкосмявала скоро? На мен ми се е получавало така при растящи косми, особено комбинацията растящи косми и дантелени бикини. Като се добави и всичкото спарване при пътуването, съвсем вероятно ми изглежда да е от това.

# 11
  • Мнения: 7
А да си се обязкосмявала скоро? На мен ми се е получавало така при растящи косми, особено комбинацията растящи косми и дантелени бикини. Като се добави и всичкото спарване при пътуването, съвсем вероятно ми изглежда да е от това.

Ще се окажеш права май..

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 28
Канестен ГИН като свършат почваш Гинофлор, микомакс една доза, успех!

# 13
  • Мнения: 3
Здравейте бихте ли ми казали как се приема микомакс

# 14
  • Мнения: 965
Здравейте,
зависи от ситуацията. Ако не е толкова зле положението може само 1таблетка, другия вариант 1-3-5ден .

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт