Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 43

  • 83 305
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Berlin
  • Мнения: 11 257
А аз тъкмо обмислям покупка на блендер, да си бъркам някакви неща. Ядково мляко бих си правила, сурови ястия... Това със смутитата ме смути. Simple Smile
Каква е програмата на Надя Петрова за Хашимотото, има ли я на сайта или трябва да се свържеш с нея? Не, че бих я контактнала,  но бих прочела. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 5 860
А аз тъкмо обмислям покупка на блендер, да си бъркам някакви неща. Ядково мляко бих си правила, сурови ястия... Това със смутитата ме смути. Simple Smile

Няма никакъв проблем със смутитата. Wink Установила съм, че приеманата в смляно състояние храна, независимо каква е, ми действа изключително добре. Единствено мързелът ме спира всеки път да си правя пасирани бълвочи, вместо да похапвам твърда храна. Peace

# 47
  • Мнения: 11 737
В блога ѝ има много информация, относно АИТ на Хашимото. Клипчета най-различни за хранене и т.н.
Вече за индивидуални режими на хранене според заболяването се заплаща.

# 48
  • Мнения: 854
Здравейте момичета помогнете ми да разтълкувам резултатите. До преди 3 години съм пускала няколко пъти тсх и винаги е бил в норма, но последната година напълнях, постоянно съм под стрес, изнервена, имам замайване, постоянна умора, слабост, не мога да се съсредоточа, сърцебиене и др. Реших този път да си направя по пълни изследвания на щитовидната жлеза ето ги резултатите:
А-tg 729  /реф 0-115/
А-tro 19.97 /реф 0-34/
Ft4 14.05 /реф 12-22/
Tsh 0.024 /реф 0.270-4.20/
Инсулин 14.05 /реф 3-17/
Желязо 13.31 /реф 9-30/
Глюкоза 6.15 /реф 3.89-5.83/
Холестерол 6.46 /реф до 5.2/
Алат и Асат, пкк в норма

# 49
  • Мнения: 11 737
Изявена тиреотоксикоза, причината за която ще се изясни във времето.
Нужна е консултация с ендокринолог, ехография и назначаване на лечение. Възможно е да поискат и второ изследване, преди да назначат изследване, за да се потвърдят резултатите, тъй като Т4 е нормално спрямо ТСХ. А може да се търси и друга причина за хиперфункцията, ако си боледувала скоро от нещо или си преживяла скоро нещо, което да е подействало емоционално.
Да се види жлезата на ехограф за действащи възли, които може да са причина за свръхпродукция на хормони.
След като отмине хиперактивността и си жлезата е в еутиреоидно състояние, да се направят изследвания на инсулин и глюкоза, а при нужда обременяване с глюкоза, за да се изключи ИР или проблем с кръвната захар.
Сега не е уместно, тъй като захарта може да е повишена заради хиперфункцията и резултатите да не са точни. Като се успокои жлезата след няколко месеца лечение, тогава да се назначат останалите изследвания.

# 50
  • Мнения: 1 687
зина, за съжаление бременността и периода до 6 м. след раждане е най-често времето, в което се отключва Хашимото, а веднъж диагностицирана с него ти просто знаеш, че го имаш. Може да имаш периоди като сега, в които то ще се обостря и обажда, може в някакъв момент като ти се регулират хормоните да се кротне, а може и оттук нататък да си пиеш хапчето в различни дози. При положение, че имаш толкова високи стойности на тсх и ехографска находка като за Хашимото (не помня да си споменавала антителата), значи диагнозата е налице. Не го мисли като най-голямото зло, запознай се с него и се научи да мислиш за него като за част от теб, но има и по-страшни неща все пак, да чукаме на дърво да не разбираме кои са! Simple Smile

кой питаше за диетата с Хашимото и ИР?
и аз от 2 месеца съм на диета заради ИР и го гледам този хашимотски протокол и си мисля, че бая го нарушавам с 5-те неща на кръст, които мога да ям, хранейки се нисковъглехидратно и избягвайки храни с висок ГИ. Според мен не е невъзможно да се направи комбинация между двете, но толкова ще се ограничат храните, че като че ли не си струва....или поне аз така съм решила за момента Simple Smile

# 51
  • Мнения: X
Програмата на Надя Петрова се заплаща - 120 лв. е цената. Не е индивидуална, обяснява уж връзката между Хашимото и някои храни и какво трябва и какво не, да се яде. Много й се чудя, но може би ще видя за какво става въпрос. Иначе в блога й има разни статии за Хашимото или по - скоро клипчета...

# 52
  • Мнения: 11 737
Програмата на Надя Петрова се заплаща - 120 лв. е цената. Не е индивидуална, обяснява уж връзката между Хашимото и някои храни и какво трябва и какво не, да се яде. Много й се чудя, но може би ще видя за какво става въпрос. Иначе в блога й има разни статии за Хашимото или по - скоро клипчета...
Ами тя тия неща ги обяснява в клипчетата, за храните, които да се избягват при Хашимото и за полезните храни. Аз разбрах, че режими индивидуални изготвя и консултира болните по-често, до постигане на положителен резултат от цялата тази схема на спазване.
Мисля си, че и менюта прави, вероятно.

# 53
  • Мнения: X
Програмата на Надя Петрова се заплаща - 120 лв. е цената. Не е индивидуална, обяснява уж връзката между Хашимото и някои храни и какво трябва и какво не, да се яде. Много й се чудя, но може би ще видя за какво става въпрос. Иначе в блога й има разни статии за Хашимото или по - скоро клипчета...
Ами тя тия неща ги обяснява в клипчетата, за храните, които да се избягват при Хашимото и за полезните храни. Аз разбрах, че режими индивидуални изготвя и консултира болните по-често, до постигане на положителен резултат от цялата тази схема на спазване.
Мисля си, че и менюта прави, вероятно.

Възможно е, но това сигурно се води индивидуална консултация. Ето линк към описанието на програмата - https://programi.nadiapetrova.bg/courses/hashimoto/ пише, че получаваш няколко видео модула и пдф файла с описание за Хипофукция и Хашимото и с примерни хранителни режими...аз наскоро четох и книгата й, но там нещата са по - общи, а мен ме интересува конкретно за Хашимото.

# 54
  • Мнения: 402
А има ли някой свалил антитела с АИП или диетата на Надя Петрова? Във фейсбук групата за Хашимото някои момичета споделяха, че антителата им са се повишили след това. Голяма част споделят, че се чувстват значително по - добре, но аз поне не видях достатъчно доказателства за стопиране на автоимунния процес в резултат на АИП. При една от жените имаше огромно повишение на ТАТ или МАТ (бяха станали 7000), не помня точно кои,  след е - диетата на Надя Петрова. Доколкото разбирам, след заплащане на даден модул, ако няма положителен резултат, човек трябва да си плати отново за корекция. Но може и да греша.

# 55
  • Мнения: X
Не знам автоимунния процес въобще може ли да бъде спрян.
А как стои въпроса с кафето? Доколкото съм чела Надя Петрова препоръчва и то да се спре поне за известно време при автоимунни заболявания. Но това е нещото, от което аз не мога и не искам да се откажа... Tired някой има ли информация за влиянието му върху ЩЗ?

# 56
  • Мнения: 402
Не знам автоимунния процес въобще може ли да бъде спрян.

Целта на тези режими е ремисия. Принципно е съвсем възможна.

# 57
  • Мнения: 5 860
Момичета, напомнете ми, моля, колко като цена е контролният преглед при Начев в "Майчин дом", без ехография на ЩЖ или нещо подобно? Ходила съм само веднъж при него досега и не знам как стоят нещата. Peace

# 58
  • Мнения: 402
30 лв. ми взе на мен като ми нправи и ехография на жлезата.

# 59
  • Мнения: 5 860
Мерси! На мен ми прави ехография преди около месец и половина, така че няма да има нужда пак. Peace

Общи условия

Активация на акаунт