Въпрос за раздвижването

  • 1 016
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 216
Аз станах на другия ден по обед с помоща на санитарката и акушерката.Пьрвия пьт беше кошмар,но до вечерта успях да стана 6 пьти и колкото повече ставах толкова по-добре се чувствах.При мен лошото беше ,че кашлях.
Успех и леко раждане.  bouquet  bouquet  bouquet

# 16
  • Мнения: 468
Аз бях с обща анестезия и анестезиоложката дойде да ме раздвижи още същия ден, на 9-ия час. На следващия си ставах сама, което не значи, че не ме е боляло силно де...
Леко раждане, ако знаеш колко щастие ти предстои тези дни...
  bouquet

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Ако ти можеш и искаш да се движиш едва ли някой ще те спре.Аз не можех краката си да сгъна,пък какво остава да се движа по-рано...

# 18
  • София
  • Мнения: 418
24 часа - след като ти махнат катетъра можеш да хукваш из коридорите да си търсиш бебето Hug.
Добре е да се въртиш в леглого, да свиваш крака и да се обръщаш настрани. След като веднъж станеш, после не ти се иска да сядаш отново. Аз останах две денонощия в реанимация, защото нямаше места и през три часа се влачех до детското, за да правя опити да кърмя бебчо, пък и защото не можех да му се наситя. Всъщност гаднотията е преди да станеш - боли много, докато се наместят органите в коремната ти кухина и се оправи перисталтиката. Добре е да предвидите някакви обезболяващи прахчета, които ти действат добре. Обикновено анестезиологът препоръчва някакви по-силни анелгетици. Освен това, за да избегнеш евентуално главоболие от спиналната, препоръчват да изпиеш 2-3 литра вода и ЯБЪЛКОВ натурален сок в часовете след секциото.
Освен това, докато излизаш от упойка, има едно неприятно треперене - не можеш да контролираш добре мускулите си или ти е студено. Но всичко това не е толкова страшно всъщност. В тоя момент единствената ти мисъл е да се добереш до бебчо и да го гушнеш, така че всичко останало е просто маловажно. С всеки следващ час става все по-лесно, накрая остава неприятното и болезнено придърпване от шевовете - ще го търпиш седмица-две до пълното му отшумяване....

# 19
  • Мнения: 670
Родих в 10.35. Махнаха ми катетъра и ми помогнаха да стана към 17.00 часа.

Общи условия

Активация на акаунт