Малки размери за плоден сак

  • 10 169
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
В 5 г.с. плоден сак с размери 0,5 см., аз съм с много дълъг цикъл и късна овулация в 5 г.с. аз по цикъл трябваше да съм 7 г.с. В сакчето не се виждаше нищо (всъщност самото то едва се виждаше) единственото което се знаеше е че точицата се беше настанила на правилното място в матката. Към днешна дата вече минахме първата фетална морфология и биохимичен скрининг, с бебчо всичко е наред, дори сме си наваксали седмица и нещо (защото две седмици изоставахме заради дългия цикъл).
Щом точицата не е в тръбите, ти остава да се пазиш и след 2 седмици да си чуете сърчицето на малкото човече.

# 16
  • Мнения: 96
Дано си права и наистина изпитаме този момент! Искам да ви питам болки в слабините от време на време и придърпване в ляво,дали е нормално?При вас какви са болките?АГ -то ми каза за бодежите ,че нямало страшно ,а менструалните болки били породени от разширяването на матката.Главно придърпването в ляво ме тревожи,не е силна болка,но ме притеснява дали е нормална...

# 17
  • Мнения: 2 643
Боли си , не всички , но някои жени ги боли.мен лично да, до 4м. все едно ей сега ще ми дойде.после  пък почнаха някакви там контракции , и пиех Магнерич до 8м.

# 18
  • Мнения: 1 111
И мен ме боли. Аз затова се психирах отначало, защото ме болеше основно отляво, където нямам тръба и си помислих, че се е захванало някакси за яйчника и затова боли  #Crazy
Нормално било уж, все така си е.

# 19
  • Мнения: 96
И мен ме боли. Аз затова се психирах отначало, защото ме болеше основно отляво, където нямам тръба и си помислих, че се е захванало някакси за яйчника и затова боли  #Crazy
Нормално било уж, все така си е.


Как се развиват нещата при теб,кога си пак на преглед?Имаш ли някакви оплаквания?

# 20
  • Мнения: 1 111
Вчера бях на преглед с ехограф, доктора се отнесе изключително незаинтересовано към моята история (след като разбра, че не съм инвитро и не съм раждала при тях предния път). Отначало не видя нищо, после все пак "намери" въпросния сак с размер 0,7см, но каза, че не се вижда нищо вътре. Да съм отидела след 3-4 седмици, защото до тогава "всичко можело да стане".
Записах си час за следващата седмица в четвъртък на друго място.
Оплаквания имам основно за въпросните болки ниско долу. Друго не. Най-много ме е страх от кървене, но за щастие няма.
При теб има ли нещо притеснително? Ти всъщност имаш запазени 2 тръби, така ли?

# 21
  • Мнения: 96
Вчера бях на преглед с ехограф, доктора се отнесе изключително незаинтересовано към моята история (след като разбра, че не съм инвитро и не съм раждала при тях предния път). Отначало не видя нищо, после все пак "намери" въпросния сак с размер 0,7см, но каза, че не се вижда нищо вътре. Да съм отидела след 3-4 седмици, защото до тогава "всичко можело да стане".
Записах си час за следващата седмица в четвъртък на друго място.
Оплаквания имам основно за въпросните болки ниско долу. Друго не. Най-много ме е страх от кървене, но за щастие няма.
При теб има ли нещо притеснително? Ти всъщност имаш запазени 2 тръби, така ли?

При предишната бременност(за съжаление - извънматочна) имах кървене,което сега липсва.благодарение на чести ЧХГ тестове и накрая се видя и на ехофграфа ,успяха да ми ги запазят и двете.Сега липсва кървене,но и онзи ден лекаря,след като установи,че бременността е вътрематочна си ми изписа Дуфастон,не знам сега ,ако не дай си Боже нещо се случи,дали Дуфастона няма да ме заблуди... И мен ме придърпва в ляво на моменти ,изписа ми да пия 3 x1 No - shpa.И аз няма да издържа до 15-ти ,то е лесно да се каже "чакай",ама ми се е свил стомаха от притеснение,нито спя ,нито ми се яде... другата седмица мисля да отида при първи лекар,който е завеждащ АГ отделение и е на възраст,това ме крепи ,че следва да знае повече от моята гинеколожка...

# 22
  • Мнения: 1 111
И аз бях с кървене и бавно нарастващо ЧХГ, но ми казаха, че след като имам едно дете, не съм на 20 и имам друга здрава тръба няма да рискуват, а направо ще я махнат. Обясниха ми, че дори да се опитат да го извадят и да запазят тръбата, шанса да се получат нови сраствания в следствие на това е огромен. Всъщност при мен тръбата беше срастнала много за яйчника (вероятно в следствие на секциото) и едва са я отделили. Поне ми запазиха яйчника  Peace

Аз мисля, че важно е освен опита на доктора и апарата. За да се види какво има в сака толкова рано трябва добър апарат, а явно в Надежда не са достатъчно добри. Реших да пробвам във Фемина следващата седмица. Иначе ми се искаше при Сигридов, но там скоро часове няма. Всичко това като информация за София.

# 23
  • Мнения: 96
И аз бях с кървене и бавно нарастващо ЧХГ, но ми казаха, че след като имам едно дете, не съм на 20 и имам друга здрава тръба няма да рискуват, а направо ще я махнат. Обясниха ми, че дори да се опитат да го извадят и да запазят тръбата, шанса да се получат нови сраствания в следствие на това е огромен. Всъщност при мен тръбата беше срастнала много за яйчника (вероятно в следствие на секциото) и едва са я отделили. Поне ми запазиха яйчника  Peace

Аз мисля, че важно е освен опита на доктора и апарата. За да се види какво има в сака толкова рано трябва добър апарат, а явно в Надежда не са достатъчно добри. Реших да пробвам във Фемина следващата седмица. Иначе ми се искаше при Сигридов, но там скоро часове няма. Всичко това като информация за София.

Пиши,когато имаш развитие!Стискам палци  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 861
Здравейте, момичета! Hug Най-искрено ви стискам палци всичко да е наред при всяка от вас и да ви поуспокоят на следващия преглед! Heart Eyes

Аз също забременях при позакъсняла овулация. Беше ми много учудващо и непредвидено, след като започнах да правя секс уж дни след като трябваше да е минала, но... стават такива изненади Naughty

Първите ми симптоми бяха силно напрежение и много болезнени гърди. Имах спазми в корема като преди цикъл, но цикълът така и не идваше. Измерих си температурата и от обичайна 36,2 беше стигнала 37,2. Лекото ѝ повишаване е чест ранен симптом, за който обаче много жени не знаят и не го следят. (Температурата си ми остана над 37 и до днес.)

И така, дни след закъснението направих първия домашен тест за бременност - 32-33ти ден някъде, и резултатът беше една почти невидима втора черта, с мноооого въображение я виждах и то само под определена светлина, а приятелките ми ме убеждаваха, че си внушавам. Чак още седмица по-късно чертата стана разпознаваема и за околните, но пак беше доста по-бледичка от контролната. Реших, че нивата на ЧХГ са ми ниски, и тъй като те по принцип могат да си варират в широки граници, не отидох да ми го изследват, да не се филмирам излишно. Наложих си да съм спокойна и да изчакам.

Първият ми преглед за потвърждаване на бременността беше в 7с2д, т.е. в края на втория месец, на частен преглед при препоръчана гинеколожка. Така си спестих целия тормоз покрай въпросите има ли сакче, няма ли, ама колко е голямо, кога ще има биещо сърчице и т.н. При съмнения за извънматочна бременност е хубаво да се иде по-рано, разбира се, но при мен по това време необичайни оплаквания нямаше и рискувах.

При прегледа се видя сакче, беше си в матката, а в него имаше пулсиращо ембрионче Heart Eyes Почти се разплаках тогава, толкова бях щастлива. Имам снимка на бебчето от този първи преглед, на нея пише CRL 10,7 mm - но не помня дали това беше размерът на сакчето или на ембриончето.  newsm78

Някой беше питал за придърпванията долу - абсолютно нормални са! При мен бяха доста неприятни на моменти, усещах ги денонощно. Отшумяха чак към началото на четвъртия месец. Като цяло най-ужасното нещо за мен беше гаденето. Повръщаше ми се по цял ден, почти нищо не можех да ям, но за щастие и това отмина към средата-края на четвъртия месец.

# 25
  • Мнения: 1 111
Разбира се, че е по-добре да се иде по-късно, за да е сигурно, че ще се види какво има. Аз също направих така с първата бременност. Но след извънматочна е трудно да си толкова спокоен Simple Smile
Успех на всички, които преминават през трепетите на бременността Simple Smile

# 26
  • Мнения: 96
Здравейте, момичета! Hug Най-искрено ви стискам палци всичко да е наред при всяка от вас и да ви поуспокоят на следващия преглед! Heart Eyes

Аз също забременях при позакъсняла овулация. Беше ми много учудващо и непредвидено, след като започнах да правя секс уж дни след като трябваше да е минала, но... стават такива изненади Naughty

Първите ми симптоми бяха силно напрежение и много болезнени гърди. Имах спазми в корема като преди цикъл, но цикълът така и не идваше. Измерих си температурата и от обичайна 36,2 беше стигнала 37,2. Лекото ѝ повишаване е чест ранен симптом, за който обаче много жени не знаят и не го следят. (Температурата си ми остана над 37 и до днес.)

И така, дни след закъснението направих първия домашен тест за бременност - 32-33ти ден някъде, и резултатът беше една почти невидима втора черта, с мноооого въображение я виждах и то само под определена светлина, а приятелките ми ме убеждаваха, че си внушавам. Чак още седмица по-късно чертата стана разпознаваема и за околните, но пак беше доста по-бледичка от контролната. Реших, че нивата на ЧХГ са ми ниски, и тъй като те по принцип могат да си варират в широки граници, не отидох да ми го изследват, да не се филмирам излишно. Наложих си да съм спокойна и да изчакам.

Първият ми преглед за потвърждаване на бременността беше в 7с2д, т.е. в края на втория месец, на частен преглед при препоръчана гинеколожка. Така си спестих целия тормоз покрай въпросите има ли сакче, няма ли, ама колко е голямо, кога ще има биещо сърчице и т.н. При съмнения за извънматочна бременност е хубаво да се иде по-рано, разбира се, но при мен по това време необичайни оплаквания нямаше и рискувах.

При прегледа се видя сакче, беше си в матката, а в него имаше пулсиращо ембрионче Heart Eyes Почти се разплаках тогава, толкова бях щастлива. Имам снимка на бебчето от този първи преглед, на нея пише CRL 10,7 mm - но не помня дали това беше размерът на сакчето или на ембриончето.  newsm78

Някой беше питал за придърпванията долу - абсолютно нормални са! При мен бяха доста неприятни на моменти, усещах ги денонощно. Отшумяха чак към началото на четвъртия месец. Като цяло най-ужасното нещо за мен беше гаденето. Повръщаше ми се по цял ден, почти нищо не можех да ям, но за щастие и това отмина към средата-края на четвъртия месец.


Изумявам се с какво търпение си разполагала!!!При мен липсва...постоянно чета и се самонавивам за най-лошото,в следващия момент след като прочета,че има и други с подобен ,като моя проблем се поуспокоявам....За съжаление не ми е късна овулацията ,защото тя беше на 10-11 или дори на 12 да е била,на 18-тест отрицателен,на 19- отрицателен ,а на 20 -ти вече с много ,много бледа черта,което значи от тогава е в матката евентуално... Тайно се надявах този път нещата да са както трябва ... Желая на всички мами и бъдещи мами да се насладят на това ,с което Господ ги е дарил!

# 27
  • Мнения: 1 111
petyaiv87, не е нужно "нещото" да е стигнало до матката, за да имаш положителен тест. Той мери ниво на ЧХГ хормона, който расте и при извънматочна бременност, макар и по-бавно. С моята извънматочна бременност си имах положителни тестове, а така и не стигна до матката.

# 28
  • Мнения: 96
petyaiv87, не е нужно "нещото" да е стигнало до матката, за да имаш положителен тест. Той мери ниво на ЧХГ хормона, който расте и при извънматочна бременност, макар и по-бавно. С моята извънматочна бременност си имах положителни тестове, а така и не стигна до матката.

Знам,при моята -също.Затова написах ',че е "евентуално " в матката.

# 29
  • Мнения: 96
Здравейте момичета,със застанала в гърлото буца ви пиша,за да ви разкажа как се стекоха обстоятелствата при мен...Вчера получих жълтеникаво течение,което изведнъж текна,после само леко зацапване.Тази нощ забелязах,докато ставах около 6-7 пъти да пишкам,че когато се изтрих беше леко кафеникаво.Тази сутрин ,когато пак посетих тоалетната ,вече ясно видях че е бледо кафяво зацапването.Облякохме се и газ към болницата...Леко сопната лекарка ме прие...като погледна набързо,каза че не отговаря бременността на 7-ма седмица,както се счита да съм от последния ден на менструацията,а съм отговаряла на 3-та?Как така на 3-та ,какво значи това,в трета седмица може ли да се види нещо?Бях толкова притеснена,че дори не се сетих да и задам този въпрос.Бременноста според нея била спряла да се развива,веротно поради хромозомни аномалии,налагало се кюртаж.Каза,че Дуфастона пречел на кървенето,за да се изчисти матката .Сака бил деформиран...Подписах,че отказвам да отюстана в болница,върнах се на работа,но се обадих на моята си лекарка,която е на почивка и отстъства.Каза категорично да не съм се притеснявала,едно кафеникаво зацапване нищо не значело,тази нощ защото съм настинала,ме втрисаше,бях потна и имах температура.Вероятно ми каза,че зацапването било заради настинката...Да увелича Дуфастона на 3 x 1 (до сега го пиех -2 x1 ) и Нурофен за температура,която днес не съм мерила,но се чувствам топла.Болките са ми почти никакви,по-скоро леки менструални и усещам тежест....Гърдите вчера през деня не ме боляха почти,но от снощи са силно напрегнати,днес също.Сега съм толкова объркана,момичета.Като че ли вече съм се настроила за кюртаж... Само ходя да проверявам дали е започнало кървенето,като че ли се подготвям.... засега няма такова...тежестта продължавам да я усещам...Моята си гинеколожка ми каза да отида в сряда ,когато тя ще се е върнала,ако има проблем да отивам в частната клиника,в която работи,защото в държавната болница  в която аз ходих не били компетентни и много често поставяли грешни диагнози.Като цяло се чувствам добре,не знам какви точно трябва да са симптомите на аборта и до колко мога да изчаквам?

Общи условия

Активация на акаунт