Вярвате ли в конспирации и световни заговори?

  • 62 831
  • 935
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 46
sixsens, няма зададени причинно-следствени връзки и хронология, целта е всеки читател да си ги създаде сам. Така никнат конспиративните теории, един пуска няколко гръмки слова като семенца, останалото всеки си го измисля сам, свързваш на случаен принцип. Пробвай, забавно е 😅

Нали си давате сметка, че ако трябва да задам "причинно-следствени връзки и хронология" на Ковид-19, трябва да пиша една седмица? И накрая пак ще се намери един, който да каже: "Ама той министъра каза ...".

Ако може да синтезирам, бих го направил така:
От дълги години текат процеси в целия цивилизован свят - на дигитализация, технологичен напредък, събиране на капитала в малко на брой едри корпорации и прочее.
Ковид допълнително подбутна този процес и виждаме резултатите - най-богатите 100 са станали още по-богати по време на пандемията, капитализацията на една "Тесла" или "Епъл" е колкото на средноголяма африканска държава. Борсите вървят нагоре, въпреки ужасните социални, здравни и икономически новини от целия свят. Биткойн бе оставен да си разиграва коня, при все, че централните банки и правителствата иначе измислят купища регулации за каквото се сетите.

BLM е много важен, защото той, в комбинация с пандемията, са ключът към Белия дом. Сондажите показваха преднина за Тръмп до лятото, а накрая той изгуби, при това с над 7 милиона гласа в абсолютна стойност. Безпрецедентен обрат с толкова много за толкова кратко време. Rolling Eyes
Медиите, по-близки до демократите, разсипаха "щурма на Капитолия" и банват акаунти на ключови републиканци, но не им бяха проблем погромите цяло лято, запалените коли, изпотрошените сгради и "брането" на маратонки от опустошените магазини.
Локдауните са прекрасен повод да се тества безусловния базов доход, нямам идея какви са резултатите от експеримента, но така или иначе скоро ще научим. На места вече дават и допълнителни средства заради повишените сметки при хоумофис - това също сигурно ще стане тенденция.
Комбинацията от тези фактори - дигитализацията, уедряването на световния капитал и тези ключови избори в САЩ трябва да бъдат вземани в предвид, когато се говори за Ковид.
Постпандемичното общество ще е много по-вързано за технологиите, много по-следено, предполагам и по-бедно, тъй като държавите акумулират страхотни дефицити и поемат допълнителни дългове в момента, които все някой трябва да плаща. Ако разбира се "хеликоптерните пари" не се завъртят достатъчно за една хубава хиперинфлация. Thinking

С пандемията се справиха малки и бедни страни, недисциплинирани нации с много интензивен човешки контакт в самите култури и дори Китай, който предвид мащабите на Ухан, гъстотата на населението и скоростта на вируса следваше да е дал стотици хиляди жертви, докато въобще се започне някаква борба с непознатата гадост. Rolling Eyes  И ако има известна логика Австралия, Нова Зеландия и Исландия да са се справили с вируса (острови, които не са част от съюзи, заради които да си държат границите свободни), то какво е обяснението за една Нигерия? Трите "Д"-та се спазват, всички живеят в дезинфекцирани широки апартаменти, пази се социална дистанция??? Laughing

И още нещо - ще наблюдаваме страхотен посттравматичен стрес. Вече познавам хора, които се страхуват от другите хора, не излизат (ама буквално!) освен да изхвърлят боклука или ходят с маска вкъщи. И говорим за млади хора, под 40. Ще им трябва доста време и подкрепа от близки и приятели, докато спрат да се страхуват от живота извън апартамента.
Тук са ми прелюбопитни децата - ако и за мен ДО да е тотално отбиване на номера и на много места годината да е практически нулева, то световната история е доказала, че децата са адаптивни и много бързо забравят лошите преживявания - те остават в тях като определени поведенчески механизми, но не превземат целия им живот.
Мисля, че когато всичко това свърши, ще пада голяма игра, каране на колелета и общуване и това може да помогне и на възрастните.

Вече на въпросите "Вируса с естествен произход ли е?", "Ако не е - кой го е пуснал?", "Китайците предварително ли бяха извършили ваксинация, та така подозрително бързо всичко при тях свърши?" и "Ама какво следва оттук нататък?" няма как да ви отговоря. Аз съм с достъп до същата информация, която и вие.
Виждам, че има достатъчно потребители във фейсбук, които знаят отговорите на тези въпроси, може би имат допълнителна информация, може и звездите да им говорят, знам ли.

# 451
  • Тук и сега
  • Мнения: 445
Много добре написано, на същото мнение съм и аз...
В момента се води "тиха/скрита, трета световна война" между най-силните държави, всички знаем кои са те.
Това също, по мое мнение е игра на много богати, болни мозъци, които си мислят, че ще живеят безсмъртно...Това е игра с живота на хиляди хора, това е бавно налагане на "нов световен ред" , това е тренировка, ако щете опипване на почва за пълен контрол над населението и до колко бихме били послушни..
Вируса съществува и за мен е пуснат точно поради тази причина, за да се насади страх , страх и отново страх в населението, за да си отидат хиляди животи...
За една година живота ни се промени коренно и нито една наложена мярка,не се връзва с друга...
За ваксините също съм против..

# 452
  • Мнения: X
Модератор ме насочи да пиша в тази тема, ако искам да коментирам Ковид извън официалната правителствена линия и брифинги. Simple Smile

Интересно ми е защо все още се намират хора, които вярват на политици и медии след 10-те месец явни манипулации, противоречия, ограничения и мерки, тотално несвързани с един респираторен вирус?

От друга страна са другите откачалки, които вярват, че Ковид е творение на рептили, които искат с наночипове да ги следят къде са канени на прасе ...

Ясно е, че има голям процент от населението, за което телевизора е висша форма на разум и забавление, а Александра Петканова и Русата Златка - интересни за подражание персони, ама все пак - и 24/7 да ми обясняват, че 2 + 2 = 5, аз нали имам глава на раменете си в крайна сметка?

Само чисти статистически данни от Националният Статистически Институт - на графиката се вижда, че в последната седмица от ноември и първата седмица от декември 2020 смъртността е превишила 4600 случая седмично - най-висок показател откакто се води статистика на смъртността:

# 453
  • Мнения: 46
Модератор ме насочи да пиша в тази тема, ако искам да коментирам Ковид извън официалната правителствена линия и брифинги. Simple Smile

Интересно ми е защо все още се намират хора, които вярват на политици и медии след 10-те месец явни манипулации, противоречия, ограничения и мерки, тотално несвързани с един респираторен вирус?

От друга страна са другите откачалки, които вярват, че Ковид е творение на рептили, които искат с наночипове да ги следят къде са канени на прасе ...

Ясно е, че има голям процент от населението, за което телевизора е висша форма на разум и забавление, а Александра Петканова и Русата Златка - интересни за подражание персони, ама все пак - и 24/7 да ми обясняват, че 2 + 2 = 5, аз нали имам глава на раменете си в крайна сметка?

Само чисти статистически данни от Националният Статистически Институт - на графиката се вижда, че в последната седмица от ноември и първата седмица от декември 2020 смъртността е превишила 4600 случая седмично - най-висок показател откакто се води статистика на смъртността:



Според вас това изненадващо ли е предвид спирането на плановите операции, чакането с часове на линейки и пренасочването на специалисти от всички отделения към Ковид-залите?

В болниците в един момент имаше 7 000 хоспитализирани с Ковид. Колко от тях трябваше да са там и колко взеха линейката, леглото и лекаря на наистина умиращ човек без нужда ... никога няма да разберем.

# 454
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 005
Да се страхуваш е въпрос на избор. И този избор го взема всеки един спрямо собственото си виждане за нещата. Колкото и да си богат - умираш и от цялото ти богатство се възползва друг. Да посветиш живота си за да трупаш печалба, която после друг ще я разпилее, си е направо налудничаво.
Какъв е смисъла?
Никой никога не е владял целия свят, а опити са правени не веднъж. Една везна никога не седи в наклонено положение - само на ляво или само на дясно, винаги се стреми към оравновесяване и това е, което винаги ще действа във всички сфери - баланс. Всяко друго състояние е временно и неадекватно.

# 455
  • Мнения: 8 811
Оффф, и тук ли? Някой ще ми обясни ли концепцията за базовия доход, дигиталните пари, дето летят като прилепи в сумрака и пълния контрол над живота и мислите на хората? Не че не им се иска на някои, но едно е да искаш, друго да можеш, трето и четвърто да го направиш, както вика и Хайтов. Тук в Бг базов доход...Моля?

# 456
  • Мнения: 46
Да се страхуваш е въпрос на избор. И този избор го взема всеки един спрямо собственото си виждане за нещата. Колкото и да си богат - умираш и от цялото ти богатство се възползва друг. Да посветиш живота си за да трупаш печалба, която после друг ще я разпилее, си е направо налудничаво.
Какъв е смисъла?
Никой никога не е владял целия свят, а опити са правени не веднъж. Една везна никога не седи в наклонено положение - само на ляво или само на дясно, винаги се стреми към оравновесяване и това е, което винаги ще действа във всички сфери - баланс. Всяко друго състояние е временно и неадекватно.

Повечето крадци правят един голям удар и се оттеглят да си харчат плячката.

Хората, от чиито решения зависим са от друго тесто - те пари имат за 10 поколения напред. Отдавна не го правят за парите. На тях им харесва да са важни, да имат положение, титли и постове. Честно казано, сигурно им липсва някаква връзка в мозъка, за да трупат богатство, което после разглезените им наследници разпиляват по плеймейтки и казина.

Колкото до страха - няма измислен по-добър механизъм за прокарване на нови обществени отношения.

Невероятно е колко нормални са немците до 1936г. и след 1945 г. - работливи, дисциплинирани, спестовни и леко скучни.
В 9-те еднолични Хитлерови години са достатъчно добре облъчени, за да вярват, че са висша раса, че евреите си плачат за изтребление, че са наследници на римляните и че Хитлер е пратеник отгоре за избрания от Бога народ, който да ги поведе към "хилядолетния Райх".

Всъщност голяма част от самоубийствата в Германия през '45 години са в следствие на срам и унижение. Хората не могат да повярват, че са се увлекли по една лъжлива пропаганда и античовешка утопия.

https://www.youtube.com/watch?v=ZVQ4QNxXXDc

Щом и астролозите почнаха да говорят за "дигитална диктатура" и за кръговете, които прокарват какво ли не покрай пандемията, и то в медията, която 24/7 обяснява как Ковид е невиждана чума, която ще затрие всички ни, значи свикването е близо. Simple Smile

# 457
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 005
Страхът е чувство, което ни предпазва за да оцелеем ( на първично ниво). Това, че някой изкуствено те кара да се страхуваш е вече твой избор дали да приемеш страха или да направиш каквото можеш и да следваш хода на живота си. Просто е личен избор.
Лесно спечелени пари се харчат още по-лесно. Примери бол.
А богатите изобщо не се наслаждават на парите си ами мислят къде да ги вложат за да им донесат повече печалба. Ако това е живот... 🤦🏻♀

# 458
  • Мнения: 6 601
Властта е най-силния опиат.
За съжаление от времето на Римската империя насам в това отношение имаме еднопосочна деградация.
Повръща ми се вече от платени пропагандатори, които ме убеждават как живея в най-добрия от всички възможни светове.  (Още Волтер е сатиризирал подобно нагло-глупашко мислене чрез устата на професора в Кандид)

# 459
  • Мнения: 46
Оффф, и тук ли? Някой ще ми обясни ли концепцията за базовия доход, дигиталните пари, дето летят като прилепи в сумрака и пълния контрол над живота и мислите на хората? Не че не им се иска на някои, но едно е да искаш, друго да можеш, трето и четвърто да го направиш, както вика и Хайтов. Тук в Бг базов доход...Моля?

https://www.mediapool.bg/zashto-etsb-obrashta-pogled-kam-digital … o-news313214.html

https://news.bg/int-politics/sholts-iska-tsifrovo-evro-ot-etsb-i … talni-valuti.html

https://news.bitcoin.com/federal-reserve-digital-dollar/

https://www.investopedia.com/understanding-chinas-digital-yuan-5090699

https://edition.cnn.com/2020/11/23/economy/universal-basic-incom … ndemic/index.html

Честно казано съм изненадан, че има хора, ползващи интернет, които не знаят за дигиталните валути, които ЦБ подготвят, безкешовото бъдеще и за развитата концепция за УБД. За България е крайно рано за това, но не виждам една Швеция или Нидерландия защо да не бъдат първопроходците на една бъдеща антиутопия.

Някъде дълбоко в мен има съмнение, че роботизацията и изкуствения интелект стигнаха твърде далеч и сега правим не-особено-плавен-преход към момента, в който хората си лежат у тях, послушни и безгласни срещу 1 500 евро на месец, докато роботи вършат голяма част от работата. В моята сфера също има роботи вече втора година - реално около 10% от работните места в индустрията стават ненужни.

# 460
  • Мнения: 1 287
Вече и 3 годишните не вярват на китайската статистика за вируса. А Нигерия - и там не ми се вярва да са така розови нещата, или липса на качествена система на отчитане води до изкривявания и нереални резултати.
Наскоро четох поста на един доктор по биохимия, мен лично ме убеди, че вирусът не е изкуствено създаден с интересни научни доводи, формулирани като за хора, които не са професионално навътре в тази материя.
Борсите са нагоре, защото малките зле информирани инвеститори вкарват свободните си пари и парите, получени покрай ковид. Същото важи и за Тесла, наду я retail investor-ът, защото е широко разпознаваема. Хората си казват - мм, акции, мм, звучи вълнуващо, бърза печалба без много риск (ама не точно), сега в какво да инвестирам. А, Тесла, тези ги знам, и бам, вкарва си спестяванията в акции на компанията и надува цените. Същото се случи и с биткойна, познавам хора, които хал хабер си нямат от инвестиране, но си накупиха биткойн.
За цензурата на Тръмп и аз не съм съгласна, звучи лицемерно.
Ще видим накъде ще вярвят нещата с роботизацията, базовият доход е някакъв опит да се регулират обществените отношения, когато наистина огромна част от работата ще се върши от роботи.

# 461
  • Мнения: 6 601
Скрит текст:
Вече и 3 годишните не вярват на китайската статистика за вируса. А Нигерия - и там не ми се вярва да са така розови нещата, или липса на качествена система на отчитане води до изкривявания и нереални резултати.
Наскоро четох поста на един доктор по биохимия, мен лично ме убеди, че вирусът не е изкуствено създаден с интересни научни доводи, формулирани като за хора, които не са професионално навътре в тази материя.
Скрит текст:
Борсите са нагоре, защото малките зле информирани инвеститори вкарват свободните си пари и парите, получени покрай ковид. Същото важи и за Тесла, наду я retail investor-ът, защото е широко разпознаваема. Хората си казват - мм, акции, мм, звучи вълнуващо, бърза печалба без много риск (ама не точно), сега в какво да инвестирам. А, Тесла, тези ги знам, и бам, вкарва си спестяванията в акции на компанията и надува цените. Същото се случи и с биткойна, познавам хора, които хал хабер си нямат от инвестиране, но си накупиха биткойн.
За цензурата на Тръмп и аз не съм съгласна, звучи лицемерно.
Ще видим накъде ще вярвят нещата с роботизацията, базовият доход е някакъв опит да се регулират обществените отношения, когато наистина огромна част от работата ще се върши от роботи.

Препоръчвам да погледнеш (ако ги откриеш) интервютата по темата с Люк Монтание, вирусолог, нобелова награда по медицина за откриването на вируса на AIDS.

# 462
  • Бургас
  • Мнения: 1 128
Без тотална съпротива от страна на обикновените хора, ама на всички хора, без ясно формулирано искане да ни се върне свободата и нормалността, ама не тази "нормалност", нищо няма да бъде, както беше и както сме свикнали да е. А този протест, разбира се, няма да се случи, защото....вече установих, че повечето хора са послушни, кротки и си искат остатъците от лъжливия комфорт, който си мислят, че имат.

Като как да ни се върне нормалността в тази ситуация? Да викаме оставка на вируса ли, как? Изобщо наясно ли сте какво означава пандемия и какви са начините и протоколите за овладяване на събития от такъв мащаб? Защо си мислите, че нещата стават с "искам пък!"? Крайно време е масовото народонаселение да проумее, че сме във форсмажорни обстоятелства и нещата в момента няма как да бъдат както преди, колкото и да ни се иска. Спрете се вече с тия заговори и простотии. Тя пък щото държавата умира от кеф да да ръси пари, да се бавят плащания в бюджета, да няма изобщо такива плащания от затворените бизнеси и т.н. И това не е само в БГ. Гигантски икономики и здравни системи се огънаха и се чудят как да се справят, вие още лалате за личния си комфорт. Ние тук не сме видели истински локдауни, ама сме седнали да хленчим за кръчмите молчето. Я се огледайте малко какво става в другите държави и пак говорете за нормалност. Няма такава и скоро може и да не проима, приемете го вече.

# 463
  • Мнения: X
Без тотална съпротива от страна на обикновените хора, ама на всички хора, без ясно формулирано искане да ни се върне свободата и нормалността, ама не тази "нормалност", нищо няма да бъде, както беше и както сме свикнали да е. А този протест, разбира се, няма да се случи, защото....вече установих, че повечето хора са послушни, кротки и си искат остатъците от лъжливия комфорт, който си мислят, че имат.

Като как да ни се върне нормалността в тази ситуация? Да викаме оставка на вируса ли, как? Изобщо наясно ли сте какво означава пандемия и какви са начините и протоколите за овладяване на събития от такъв мащаб? Защо си мислите, че нещата стават с "искам пък!"? Крайно време е масовото народонаселение да проумее, че сме във форсмажорни обстоятелства и нещата в момента няма как да бъдат както преди, колкото и да ни се иска. Спрете се вече с тия заговори и простотии. Тя пък щото държавата умира от кеф да да ръси пари, да се бавят плащания в бюджета, да няма изобщо такива плащания от затворените бизнеси и т.н. И това не е само в БГ. Гигантски икономики и здравни системи се огънаха и се чудят как да се справят, вие още лалате за личния си комфорт. Ние тук не сме видели истински локдауни, ама сме седнали да хленчим за кръчмите молчето. Я се огледайте малко какво става в другите държави и пак говорете за нормалност. Няма такава и скоро може и да не проима, приемете го вече.

Защо си мислите, че нещата стават с "искам пък!"? - прочетох някъде, че децата имали "магическо мислене", смятат, че трябва да получат на момента всичко, като при махване с магическа пръчка. И това мислене оставало у някои възрастни чак до старостта им. Simple Smile

# 464
  • Мнения: 21 507
Аз пък се чудя, какво толкова неприемливо има в идеята за пандемия, предизвикана от болестотворен организъм, нещо, което се е случвало нееднократно  и общо взето е предизвиквало еднотипни реакции и последици, та е това чудо от конспирации, разкрития и чудеса на критичната мисъл...

Много кекав стана народа психически.

Общи условия

Активация на акаунт