Вярвате ли в конспирации и световни заговори?

  • 62 804
  • 935
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: X


Защо си мислите, че нещата стават с "искам пък!"? - прочетох някъде, че децата имали "магическо мислене", смятат, че трябва да получат на момента всичко, като при махване с магическа пръчка. И това мислене оставало у някои възрастни чак до старостта им. Simple Smile

Не, че не уважавам правото на всеки човек на личен катарзис, но вие допреди няколко месеца бяхте наричана "Гери-Никол" в темата за Ковид поради факта, че не вярвахте, че въобще има вирус и бяхте против всякакви мерки. И говорим буквално за няколко месеца - може би 4.
А смъртност от вируса и засегнати човешки съдби имаше и през септември.

Сега какво ... вируса наистина е страшен колкото Втората световна война и е необходимо едно петгодишно зазиждане вкъщи в името на доброто на обществото? Thinking

Какво е това раздвоение на личността, Гери?

Малко се обърквате. Simple Smile

Никъде и никога не съм казвала, че "няма вирус" - казвах, че това е вирус от семейството на същите вируси, които причиняват настинките - common cold - което може да прочетете в уважавани медицински списания. Гриповете се причиняват от вируси на инфлуенцата, докато настинките се причиняват в голямата си част именно от коронавируси.Т.е. ситуацията не е "It's just a flu", а е "It's just a common cold" - това съм го писала многократно, ако не са изтрили вече всичко. Simple Smile

Настинките, както и гриповете, могат да бъдат опасни, да доведат до бронхопневмония, която вече да завърши с фатален край - имали сме няколко такива периода през последните 20 години, когато смъртността е скачала силно. Просто този път, през ноември - декември, скочи малко по-силно от обичайното за сезона. Което показва две неща -първо, очевидно Covid-19 се държи [почти] като останалите настинкови и грипни вируси - засилва се зимата и отслабва през лятото [колкото и да обясняваха, че той не се влияе от топлото лятно време] - все пак ултравиолетовите лъчи лятно време са в пъти повече. Освен това пикът, като се вземе предвид инкубационния период,  е ясно, че беше причинен от наблъскването в училищата - не е случайно, че почти всяка година имаме "грипни ваканции" и не е случайно, че смъртността падна когато се мина на дистанционно обучение.

Това всичко какво общо има с "магическото мислене", за което стана въпрос? Simple Smile

# 466
  • Мнения: 46
Аз пък се чудя, какво толкова неприемливо има в идеята за пандемия, предизвикана от болестотворен организъм, нещо, което се е случвало нееднократно и общо взето е предизвикало еднотипни реакции и последици, та е това чудо от конспирации, разкрития и чудеса на критичната мисъл...

Много кекав стана народа психически...

Видно е, че тази пандемия е специална.
И като мерки, и като медийно отразяване, и като медийна цензура, и като финансиране. И като последствия ще сложи всички в малкия си джоб. Дори свинския грип през 2009 в момента изглежда една тъжна, недооценена, унизена настинка.

# 467
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 992
Само дето бъркате Ковид 19 с настинка и грип. Пневмония е и не само. Съсирва кръвта и от там инфаркти и иктуси ( мозъчни кръвоизливи). Не малко хора, които са го карали имат последици за месеци напред да ги борят. Сравнението на Ковид 19 с настинка и грип си е подценяване на сложността на ситуацията. През март при нас беше доста тежко положението и сега имаме увеличаване на случаите. Това не означава да изпадаме в паника, а просто да вземем мерки за предпазване. Не че ми харесва, дори започва да ме отегчава, но ваксините са още твърде скорошни за да сме сигурни, че са верните.

Последна редакция: пн, 18 яну 2021, 22:06 от Angela61

# 468
  • Мнения: X
Само дето бъркате Ковид 19 с настинка и грип. Пневмония е и не само. Съсирва кръвта и от там инфаркти и иктуси ( мозъчни кръвоизливи). Не малко хора, които са го карали имат последици за месеци напред да ги борят. Сравнението на Ковид 19 с настинка и грип си е подценяване на сложността на ситуацията. През март при нас беше доста тежко положението и сега имаме увеличаване на случаите. Това не означава да изпадаме в паника, а просто да вземем мерки за предпазване. Не че ми харесва, дори започва да ме отегчава, но ваксините са още твърде скорошни за да сме сигурни, че са верните.

Само дето бъркате Ковид 19 с настинка


Очевидно е, че вие нещо бъркате.

# 469
  • Мнения: 6 581
Кажи как си видяла вируси с размер 300 нанометра и ще ме убедиш.

# 470
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 992
Кажи как си видяла вируси с размер 300 нанометра и ще ме убедиш.
Говоря за пациенти, а вируса беше сниман с електронен микроскоп и снимките публикувани, така че и вируса съм го видяла какво представлява.


Цитирам от един от линковете:
What is this coronavirus?
As the name suggests, coronaviruses are shaped like a crown. The common cold is a coronavirus. More severe coronaviruses include SARS-CoV and 2012’s MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

The new coronavirus, called 2019-nCoV, is an infection similar to pneumonia. Symptoms are similar to the flu.

Ако го беше прочел/а щеше да разбереш, че Ковид19 не е настинка, а пневмония.
И да повториш Х пъти, че е настинка това няма да го превърне в такава.
Вярно е, че има много Ковид вируси и не всички са толкова опасни, но говорим за точно един и той е Ковид  19, който в момента мори света.

Последна редакция: пн, 18 яну 2021, 22:59 от Angela61

# 471
  • Мнения: 2 780
Защо не пренесете този спор в тема за вируси и болести? Тук се занимаваме с проблеми от друго естество.

# 472
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 992
Никой вирус НЕ Е това, което причинява. И е въпрос на тълкувание. Вече има достатъчно инфо за да се знае, че причинява пневмония в повечето от случаите (в различна степен).
Но наистина за вируса си има тема и тук му отделихме доста време, а темата е за конспирациите.

# 473
  • Мнения: 12 473
Мда, и мен ме плаши единствено планираната нова реалност..

# 474
  • Мнения: X
Ето тази идея си пробива все повече път и силно се надявам правителствата да не решат, че е най-добрата за справяне с проблема Ковид - Zero Covid Strategy:
https://inews.co.uk/news/uk/coronavirus-uk-zero-covid-strategy-explained-569802

Скрит текст:
"Стратегията с нулев Covid означава елиминиране на всички случаи на коронавирус от държава или регион. Тя се различава от ликвидирането, което означава унищожаване на болестта на глобално ниво.
Групата на учените Independent Sage, която изследва правителствената реакция на вируса, вярва, че основната цел на министрите трябва да бъде постигането на нула Covid във Великобритания и Ирландия.
В доклад, публикуван в началото на юли, групата заяви, че основните части на стратегията трябва да бъдат изцяло да се разработи система за тестване и проследяване, базирана на общността, да се ограничи разхлабването на заключването във всяка част на Обединеното кралство за контрол на огнището и ограничаване на международните пътувания."
За мен това е опасен начин да се заиграваме с идеята, че можем да контролираме всичко в природата, дори и стихия като респираторен вирус, с крайни ограничителни мерки и изолация на държави от околния свят.
Засега само Австралия и Нова Зеландия вървят по този път, но идеята се прокрадва сериозно в Ирландия и UK.
И да, ограничаването на човешките права заради уж опасен вирус става много примамливо. В един момент мерките се въвеждат заради самите мерки и контрола, който носят.

# 475
  • Бургас
  • Мнения: 1 127
Може ли да посочиш ЕДНО форсмажорно събитие в човешката история, след което е нямало нова реалност?

# 476
  • Мнения: X
Мен ли питаш? Ако Ковид е форсмажор, бих се съгласила. Но смятам, че не е. Само ни го представиха за такъв.
И ако не е форсмажор, тогава няма нужда да си създаваме нова реалност, ама никаква.
Можеше да се борим с него, както с грипа.
Между другото доста специалисти по света смятат така, но са преследвани като еретици. Ето например този: https://www.corriere.it/cronache/20_ottobre_23/coronavirus-virol … a3047c1855f.shtml

А ти как ще коментираш факта, че ни подготвят да спазваме още дълго време мерки, въпреки че вече има активна ваксинационна кампания? Нали целта е да преборим вируса уж? Вместо по-добра кампания свързана с ваксините, за да може повече хора да си ги сложат доброволно, върви реторика за още по-строги мерки, задължителна ваксинация, заклеймяване на всички като антиваксъри. Все прийоми на тоталитаризма. И това за респираторен вирус с под 1 % смъртност.
Че то дори за полиомиелита не е било такова мракобесие, дето е в пъти по-опасна и инвалидизираща болест.

# 477
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 992
Не веднъж го казах, че сегашната ситуация е удобна за манипулиране на масата. Това ѝ е опасното.

# 478
  • Бургас
  • Мнения: 1 127
А, ясно. Любимият ми аргумент "според мен". При това положение не виждам смисъл от дискусия.

# 479
  • Мнения: 46
https://dnes.dir.bg/svyat/liderite-na-es-obsazhdat-privilegii-za-vaksiniranite

Ваканционни паспорти? Кино само за ваксинираните? Работа само за ваксинираните? Долни фейкнюз конспирации от хибридното звено на Кремъл ...

... или пък не.

Тя новата реалност се обсъжда от Европейската комисия, ние още обсъждаме дали не е опорка на луди конспиратори. Sleeping

https://dnes.dir.bg/na-fokus/lokdaun-v-germaniya-semeystvata-izn … editsi-za-detsata

И междувременно в държави, в които би следвало хората да молят за локдаун и всеки да е погребал близки и приятели в огъня на страшната зараза, ресторантите отварят нелегално, протести блокират Амстердам и дори "Изпълнителният директор на Федерацията на германските градове и общини Герд Ландсберг смята обаче, че би било грешка сега да се въвежда онова, което тук наричат "мега-локдаун" - пълно затваряне."

Добре де - болниците пълни, трупове пълнят допълнително построените морги, линейки свистят, деца плачат, жени си скубят косите ... пък такова недоволство срещу мерките.
Кой протестира срещу това да му спасят живота?

Общи условия

Активация на акаунт