Летни олимпийски игри - Рио де Жанейро 2016

  • 76 526
  • 560
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 27 181
20.08.2016 г. събота
* 13:00 ч. Голф – жени финален 4 рунд
* 14:30 ч. Бадминтон мъже – за 3/4 място
* 15:07 ч. Кану-Каяк - мъже сингъл Каяк 200 м.
* 15:20 ч. Бадминтон мъже – Финал
* 15:22 ч. Кану-Каяк - двойки мъже Кану 1000 м.
* 15:47 ч. Кану-Каяк - четворка жени Каяк 500 м.
16:00 ч. Художествена гимнастика – ансамбъл квалификация – ротация 1
* 16:12 ч. Кану-Каяк - четворка мъже Каяк 1000 м.
17:00 ч. Скокове във вода – мъже кула – полуфинал
* 17:00 ч. Триатлон – жени (плуване, клоездене, бягане)
* 17:30 ч. Хандбал – жени за 3/4 място – Холандия - Норвегия
* 17:30 ч. Баскетбол жени – за 3/4 място – Франция – Сърбия
18:00 – 18:25 ч. Модерен петобой – мъже плуване (6 серии)
* 18:30 ч. Колоездене – жени Маунтинбайк
18:40 ч. Художествена гимнастика – ансамбъл квалификация – ротация 2
* 19:00 ч. Водна топка – мъже за 3/4 място – Черна гора - Италия
* 19:00 ч. Волейбол – жени за 3/4 място – Холандия - САЩ
* 19:00 ч. Футбол – мъже за 3/4 място – Хондурас – Нигерия
20:00 ч. Модерен петобой – мъже фехтовка
* 20:00 – 21:00 ч. (през 15 мин.) Бокс – 3 финала (жени 48-51 кг. / мъже 56 кг. / мъже 75 кг.)
21:20 ч. Художествена гимнастика – многобой Финал – ротация 1
21:30 ч. Модерен петобой – жени прескачане на препятствия (Конен спорт)
* 21:30 ч. Баскетбол - жени Финал – САЩ – Испания
* 21:30 ч. Хандбал - жени Финал – Франция – Русия
21:53 ч. Художествена гимнастика – многобой Финал – ротация 2
* 22:30 ч. Скокове във вода – мъже Финал
22:26 ч. Художествена гимнастика – многобой Финал – ротация 3
* 22:59 ч. Художествена гимнастика – многобой Финал – ротация 4
* около 23:00 ч. – Свободна борба – мъже 86 кг. / 125 кг. – 4 мача за 3/4 място (по 2 в категория) + 2 финала (мачовете са един след друг)
* 23:30 ч. Футбол – мъже Финал – Бразилия – Германия
* 23:50 ч. Водна топка – мъже Финал – Хърватия - Сърбия
* 00:00 ч. Модерен петобой – жени Бягане/Стрелба (комбо)
* 02:30 – 04:35 ч. Лека атлетика – 7 финала (жени скок на височина ; мъже копие ; мъже 1500 м. ; жени 800 м. ; мъже 5000 м. ; жени 4х400 м. ; мъже 4х400 м.)
* 03:00 – 04:15 ч. Таекуондо – жени +67 кг. / мъже +80 кг. – 4 мача за 3/4 място (по два в категория) + 2 финала
* 04:15 ч. Волейбол – жени Финал – Китай - Сърбия
-
30 финала (14 за 3/4 място)

Днес рекордния брой 30 финала. Simple Smile
Жалко, че олимпиадата свършва Sad

# 436
  • София
  • Мнения: 30 142
Ех , какво удоволствие е да се гледа ямайската щафета на 4 по 100 м . Пауъл, Блейк.... Болт!
Скрит текст:
Сори че не ми се превключва на латиница за имената. Браво и на японците. Те може да се вземат пък за еталон/показно по предаване на палката. Както и да е.
Най-обичам щафетите след късите индивидуални бягания. Браво и на дамите в овчарския скок. Емоционален финал се получи по много причини.
Чакам записа на втория полуфинал от волея Бразилия-Русия но баскета пак пръв  Tired
В синхронното ансамбли плуване съм съгласна със среброто на Китай този път. Но на трето място бих сложила Украйна вместо Япония да речем , въпреки че може и така да са както са  Thinking. Трудно ми е за бонза.

Уникален е! Удоволствие е човек да гледа бягането му. Макар да не е първа младост, да не е онзи Болт, който подобряваше рекорди във всяко бягане, той иска да завърши кариерата си по подобаващ начин. Peace

# 437
  • Мнения: 2 045
Какво се случи с Ганев?  #Crazy така и не разбрах последно какво стана

# 438
  • Мнения: 3 161
По F+ казаха, че печели.

# 439
  • Мнения: 2 751
Много съм разочарована от коментара на художествената гимнастика. По-скоро от липсата на такъв. По време на изпълнението на някои ансамбли дори се мълчи през цялото време  Confused

# 440
  • Мнения: 3 495
Аз предпочитам по време на изпълнение да не се коментира много, само когато има грешка, да се отбелязва. На мен ми е трудно да следя ансамблите и обикновено не виждам изпуснати уреди, разчитам коментаторите да ме информират. Simple Smile Но не искам през цялото време да говорят и обясняват, защото ме разсейват.

# 441
  • Мнения: 3 161
Ганев е загубил на 1/8 финал пише. Sad

# 442
  • София
  • Мнения: 27 181
Е, добре де Беларус и Испания допуснаха грешки, особено беларускините. Ние без грешка и четвърти. Е как човек да го гледа после този спорт?  Close
Изобщо художествената гимнастика е само за мазохисти хора, гледам ги само на олимпиада и всеки път се заричам да не го правя и пак го правя само заради нашите.
Това в спортната гимнастика и фигурното пързаляне никога няма да се случи. Художествената гимнастика и синхронното плуване са адски субективни спортове (в никакъв случай не казвам, че има по-добри от рускините) и да пробиеш там първо трябва да направиш впечатление на съдиите, да обикаляш като упорито магаре по турнири и първенства, да те режат там, за да се научиш и след това ако все още психиката не ти е стъпкана може и да ти дадат някое трето място ако си от правилното място.
За титла забрави ако не си от правилната страна освен ако не си нещо нечувано или невиждано.
Не че го няма и във фигурното това нещо, но не с тези размери, а и там много по-обективно се разбира кога даден участник греши. Аз например сам си изчислявам кой колко ще вземе и доста често познавам.
Но убийте ме ама в художествената гимнастика и синхронното плуване нищо не мога да разбера. Знам кое и защо трябва да се направи така ама трудно долавям грешките. В синхронното е ясно, ритъм и скорост, синхрон, повече над водата и колкото се може по-близко един до друг.
Абе както и да е. Яд ме е, че с грешки на Русия, Беларус и Испания (особено рускините и беларускините) ние сме четвърти. Ами какво ще стане ако при другите ротации не сбъркат или ние сбъркаме? Буквално сме обречени и трябва да се надявяме да сме като роботи до края, а беларус да изпуснат някоя топка или някоя бухалка не ги удари по кратуните.  #Cussing out

# 443
  • Мнения: 1 404
Не бяха без грешка нашите. Имаха неточности. Дано са по-силни с обръчите и бухалките.
А за спортната гимнастика не мога да се съглася... като си спомня как ощетиха Данчо в Атина...

# 444
  • София
  • Мнения: 27 181
Михаил Ганев спечели късметлийската първия си мач срещу монголеца. Вървеше към срамна загуба в квалификацията още, но монголеца въпреки че водеше в точките реши да носи в последните секунди вместо да си е отгоре и да бави времето и да спечели се озова в туш, който нашия не целеше, просто стана случайно. После стана неразбория, в крайна сметка присъдиха победата на нашия, но Свобода Маданска и онзи другия Петър Иванов ли е какъв е там са толкова зле горките, че не разбраха какво става, дори не видяха, че съдията вдигна ръката на нашия борец, хаха.  Laughing
То и нашия щаб се изнесе бързо и без радост, защото това си беше незаслужена и късметлийска победа общо взето. Още в следващия мач се видя колко слабо подготвен е Ганев. Беше буквално пометен от един иранец. Много много разочароващо. А пък при най-тежките Димитър Кумчев беше победен с 10-0 и явно превъзходство от грузинец. Нашия е на годинки вече, а и доста дебеличък ако мога така да се изразя, не знам какво прави в Рио, но беше жалка картинка да се гледа.
Само като си спомня какви борци имахме навремето и ми се реве на глас. Sad

# 445
  • София
  • Мнения: 27 181
Не бяха без грешка нашите. Имаха неточности. Дано са по-силни с обръчите и бухалките.
А за спортната гимнастика не мога да се съглася... като си спомня как ощетиха Данчо в Атина...

Е така е, така е. Малко съм пристрастен.  Wink Много ми се иска да вземем медал.
За Данчо не ми се говори... Но оттогава не е имало такива явни съдийски тесли, а и сега в спортната гимнастика акробатиката е на 90% и е много по-видно за хората, трудно може да ги излъжеш, особено в разцвета на социалните мрежи и пр.

# 446
  • Мнения: 201
Само на мен ли не ми харесват нашите? Толкова са ми скучни и елементарни хореографиите, но не са виновни момичетата, а треньорката, която явно вече се е изчерпала откъм идеи. Жалко че тя ще е треньор и на следващия ансамбъл Sad Иначе най ми харесаха Испания, Беларус, аз грешки не видях

# 447
  • Мнения: 1 404
Ина Ананиева се оттегля, няма тя да ги тренира. Имаше конкурс за нов ансамбъл и бе избран и нов треньор.

# 448
  • София
  • Мнения: 30 142
Михаил Ганев спечели късметлийската първия си мач срещу монголеца.
Скрит текст:
Вървеше към срамна загуба в квалификацията още, но монголеца въпреки че водеше в точките реши да носи в последните секунди вместо да си е отгоре и да бави времето и да спечели се озова в туш, който нашия не целеше, просто стана случайно. После стана неразбория, в крайна сметка присъдиха победата на нашия, но Свобода Маданска и онзи другия Петър Иванов ли е какъв е там са толкова зле горките, че не разбраха какво става, дори не видяха, че съдията вдигна ръката на нашия борец, хаха.  Laughing
То и нашия щаб се изнесе бързо и без радост, защото това си беше незаслужена и късметлийска победа общо взето. Още в следващия мач се видя колко слабо подготвен е Ганев. Беше буквално пометен от един иранец. Много много разочароващо. А пък при най-тежките Димитър Кумчев беше победен с 10-0 и явно превъзходство от грузинец. Нашия е на годинки вече, а и доста дебеличък ако мога така да се изразя, не знам какво прави в Рио, но беше жалка картинка да се гледа.
Само като си спомня какви борци имахме навремето и ми се реве на глас. Sad

Ей, един път и на нас да ни се усмихне късметът в Рио. Досега сякаш някаква каръщина ни съпътства, аха да спечелим и не успяваме.

Аз онзи ден така си спомнях за щангите (докато ги гледах). Нашите бяха все с медали.

Последна редакция: сб, 20 авг 2016, 19:02 от missence

# 449
  • Мнения: 201
ами аз доколкото разбрах Инна ще си почива известно време и после ще се завърне на поста, но дано наистина имаме друг треньор/хореограф. Хареса ми ето това https://www.youtube.com/watch?v=Ik0QblFwTXA доста по интересно от каките

Общи условия

Активация на акаунт