Летни олимпийски игри - Рио де Жанейро 2016

  • 76 389
  • 560
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 404
Ще ги нацелувам тези момичета. Героини, абсолютни... Браво, как се събраха след грешките вчера, как издържаха.... Респект!

# 511
  • Мнения: 2 045
Инфарктно е да се гледат такива състезания ...  Grinning
абсолютно! Браво на момичетата ни  Heart Eyes Embarassed

# 512
  • София
  • Мнения: 11 923
Ще ги нацелувам тези момичета. Героини, абсолютни... Браво, как се събраха след грешките вчера, как издържаха.... Респект!

А как успяха след трагедията с Цветелина Стоянова?

Браво и на Любомира Казанова, която за 2 месеца успя да се включи на пълна пара в отбора.

Нашите момичета са с втори резултат и в двете изигравания.

Последна редакция: нд, 21 авг 2016, 19:30 от змия

# 513
  • София
  • Мнения: 26 894
БГ участието.

Доволни ли сте, какво смятате, кого бихте отличили?


0-1-2
3 медала, с един повече от Лондон. Simple Smile

Акцентите:

* Медал от леката атлетика - за първи път от 16 г. насам след златната Тереза Маринова в Сидни.

* Връщаме си позициите в един от най-българските спортове - художествената гимнастика

* И четирите медала са на жени?! Останаха ли мъже в спорта ни? Wink

Ето кого бих отличил освен медалистите ни:

Ивет Лалова
Ивет винаги е била класа. 14 години по-късно отново бяга на финал на 200 м. На тия години и след всичко през които мина това е огромен успех. А и с най-добър резултат за сезона за нея.

Невяна Владинова
7 място в многобоя в художествената гимнастика

Тихомир Иванов
единствения ни атлет, който се класира за финал в леката атлетика (и пак скок на височина ; дали е случайно...)
в крайна сметка, 10 място с 2.29 (но личен рекорд)

Линда Зечири
1/8 финал в бадминтона е равносилно на полуфинал в тениса на корта, а имаше и много тежък жребий.

Михаил Дубов
4 място в свободната борба. Загуби спечелен бронз след като го обърнаха от 4 точки аванс, но имаше по-силен борец срещу себе си, побеждавал го няколко пъти. Не можа да надскочи себе си, но се бори много атрактивно и зрелищно.

Панчо Пасков
след 28 години имахме фехтовач!! И Панчо победи не кого да е, а действащия световен шампион и фаворит номер 1 за златото, руснака Алексей Якименко (знаем колко е трудно да се бие руснак на олимпиада, особено пък от българин ; пак лоши традиции в спорта ни).

# 514
  • Мнения: 1 404
Мога да коментирам  гимнастиката, тъй като само там съм компетентна.
За съжаление, не си връщаме позициите, отборът се оттегля след Рио, ще дойдат нови, млади момичета, необиграни, изобщо не се знае дали ще ги посрещнат така съдиите.
Невяна - има какво да подобри в играта си, за да е на нивото поне на Силвия Митева, която печелеше медали от световни първенства. Но имам надежда за нея, все пак и лоби ни трябва.

Като цяло общото ми впечатление от Рио 2016 е следното:
Много съм разочарована от гребането - спорт, в който имаме сума ти шампиони - Световни, Олимпийски, Европейски, едвам додрапвахме до финал Б... Гребните бази са в ужасяващо състояние, само погледнете тази във Видин.

Радвам се за Мирела и Тихомир, надявам се да получат подкрепа от държавата, да се опазят от контузии и да ни радват занапред, защото са млади.

Много голямо отстъпление имаме в борбата и бокса, спортове, в които сме традиционно силни...

Щеше ми се Данчо Йовчев да имаше своята млада смяна след Лондон, но уви и той беше последната бяла лястовица в спортната гимнастика, един спорт, който също ни е носил успехи в миналото (Боряна Стоянова, Стоян Делчев, Силвия Митова, Красимир Дунер и др.)

Тъжната реалност е, че повечето ни спортисти са на самоиздръжка - сами си плащат лагери, екипировка, пътувания по състезания, а така децата и младите хора, не се привличат в залите.

# 515
  • Мнения: 3 161
Традициите ни в бокса не се ли изчерпват буквално с Пулев/и?

# 516
  • Мнения: 1 404
Традициите ни в бокса не се ли изчерпват буквално с Пулев/и?
В днешно време да, но в миналото сме имали много шампиони там, последно помня медалите на Серафим Тодоров и Даниел Петров от Атланта (сребро и злато)...

# 517
  • Мнения: 3 491
Традициите ни в бокса не се ли изчерпват буквално с Пулев/и?
Абсолютно не. Имахме изключителни боксьори в миналото.

# 518
  • София
  • Мнения: 26 894
Традициите ни в бокса не се ли изчерпват буквално с Пулев/и?

Имаме традиции, не като борбата и щангите, които са си наши спортове, но все пак имаме големи успехи.
Изобщо първия ни медал на летни олимпийски игри е дело на боксьор. 1952 г. в Хелзинки - бронз.
Общо на олимпиади имаме: 4 златни медала, 5 сребърни и 8 бронзови медала и сме във вечния топ 15.
Олимпийските ни шампиони са Георги Костадинов (1972 г.) ; Петър Лесов (1980 г.) ; Исмаил Мустафов (1988 г.) ; Даниел Петров (1996 г.) Simple Smile

# 519
  • Мнения: 1 795
Да ме прощават Пулеви, но много преди тях сме имали и много по-добри от тях сме имали.
Първият български олимпийски медалист е боксьор - Борис Георгиев.

Честит бронз на нашите момичета, браво, че издържаха на напрежението Peace

В общи линии съм доволна аз от ОИ и от нашето участие. Няма как да искаме по-големи успехи, при положение, че в последните 25 години отношението на управляващите към спорта е изключително неадекватно.

# 520
  • София
  • Мнения: 11 923
Аз не мога да кажа доволна ли съм или не. На кантар съм.
До последно не вярвах на медал в художествената гимнастика. Не вярвах и на МИрела Дебирева.
Очаквах повече в борбата и бокса.
В гребането също, но явно Свилен Нейков става за треньор само на жена си.

Ивет е голяма работа, тя постигна програма максимум.

# 521
  • MJF
  • Мнения: 8 514
Аз съм така  Crazy. Признавам че след вчерашния мазохизъм днес не съм гледала въобще художествена и сегаразбрах за медала на ансамбъла . И съм така  Crazy Crazy. Радвам се за тези млади наши дами. Заслужаваха меко казано да завършат така състезателните си кариери в худ. гимн.

# 522
  • Мнения: 3 926
Много се радвам за гимнастичките. След всичко, което им се случи последните месеци, след цялото това напрежение, направо не знам как издържат. Човек трябва да бъде много силен психически, за да се справи така, както те. Поздравления  bouquet


# 523
  • Вестерос
  • Мнения: 38 172
Защо нямаше щанги  Rolling Eyes Rolling Eyes

В Лондон кои ни бяха медалите? Не помня.

# 524
  • София
  • Мнения: 11 923
Няма щанги, защото България е наказана, не знам дали изобщо някога ще имаме щанги. Турнир без нас имаше.
В Лондон медалите бяха на Станка Златева и Тервел Пулев.

Общи условия

Активация на акаунт